astma a alkohol

Mirek Onufer

13. 8. 2007
19:39

Dobrý den,máte nějaké zkušenosti s astmatem a pití alkoholu?Nemá alkohol vliv na kortikoidy?Děkuji za
každou odpověď, s pozdravem Onufer

Mirka

1. 12. 2011
20:35

RE: astma a alkohol
zdravím,dnes mi na alergologii zjistili astma.měla jsem dooost vysoké hodnoty a hned mi samozřejmě nasadili léčbu.dostala jsem léky:symbicort 200/6 a zenaro 5mg.zajímalo by mě jestli máte někdo s těmito léky zkušenost.čtu tady,že někdo začíná mít i problémy s váhou-tak to je to poslední co bych potřebovala.a jestli si můžu dát příležitostně pivko ;-) jasně v příbalovém letáku to nedoporučujou ale snad to nebude zas tak horký... díky za odpověď :-)

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

fero

22. 7. 2011
14:02

dobry den, inhalujem rano a vecer seretide plus aserius tabletka pred spanim aku zataz mi moze spravit alkohol

Reagovat

martin

7. 11. 2009
0:32

Zdravím, asthma bronchiale (naštěstí jen slabý 2. stupeň) mám asi 10 let a asi rok se léčím pomocí
Pulmicortu. na dýchání pomáhá perfektně, ale mám pocit, že má nějakou kontraindikaci s alkoholem.
Asi dva týdny poté co jsem ho začal brát se mi začalo stávat, že ani né po 1 dcl vína jsem šel
zvracet. Nejdřív jsem si myslel, že je to nějaká alergie na látky co přidávají do vína např. proti
nekontrolovanému kvasu, atd., ale pak jsem zjistil, že se to děje u jakéhokoliv alkoholu. Netušil jsem
čím by to mohlo být, až mi kamarád vnuknul myšlenku, že to může souviset s Pulmicortem. Zkusil jsem
ho tedy vysadit a za týden bylo po problému. Teď ho tedy zase beru a nemůžu pořádně pít, ale divím
se, že takovou kontraindikaci, jakou popisuji nikdo nezná. Možná si myslíte, že si vymýšlím, ale sám
bych byl rád, kdyby to byl jen výmysl. Je mi 20 a rád se napiji s kamarády. :-) Jinak co se týče
dýchání, tak mi alkohol stav nijak nezhoršuje, spíš naopak.

Reagovat

S

21. 9. 2007
16:06

Ja mam astma (zjistene) asi 3-4 roky. Alkohol mi nevadi, vadim mi spis zakourene prostredi. Fyzicka namaha,
vice se zadychavam ale rozdycham to i bez ventolinu,ale pokud nechci sípat pred vsema,tak si ho radsi
vezmu.Ale s tim pribranim na vaze jak psal nahore Jarda,mam problem taky...5let jsem mela vahu stejnou a za
posledni skoro dva roky jsem pribrala 10-12kg..stezi jsem 7 shodila,byl to boj

Reagovat

Jarda

18. 9. 2007
22:26

Astma a alkoho. To je dilema. nejsem žádný madík a astma mám 32 let. Myslím Astma z těkými záchvaty.
Vzniklo z těžké pylové Alergie v roce 1956 kdy se snad u nás něco takového ani neléčilo. V období do
73tiho roku jsem hodně sportoval a tomu vděčím za to, že moje srdce je poňekud slabší ale v podstatě
ujde i když beru Verogalit 250 mg. a taď Alkohol: Jeden z nejvetších odborníku přez Astma a Alergii byl
Docent Malota a tan Razil teorii, že kažbý astmatik by měl vypít denně jedno-dvě piva denně jsou to
živá Antibiotika. Žel nežije ale měl pravdu. Po roce 1990 mi byly nasazeny kortiloidy a opravdu se tyto
dva medikamenty neslučovaly a ja pivo přestal pít ú plně. Přesto. že můj ošetřující lékař mne
varoval, že nedělám dobře. Měl pravdu. já jsem přestal pít i vodu a při zvyšování kortikostereidu
jsem Zvyšil svou váhu na 126 kg a přídaly se další nemoi včetně deprese a ja teď beru meridii a
snazím se opět naučit pít ale jen VODU.

Reagovat

Martina

6. 9. 2007
21:07

Dobrý večer,Mirku,
s tím alkoholem bych byla opatrná,protože alkohol dráždí dechové centrum a u astmatiků může
způsobit dýchací potíže.Dát si občas jednu skleničku samozřejmě nevadí,ale i vzhledem ke
kortikosteroidům bych byla s alkoholem hodně opatrná,zvlášť,pokud by se jednalo o kortikosteroidy v
tabletách (systémové).Martina

Reagovat

Ivca

5. 9. 2007
16:32

Dobrý den já mám astma už 15 let a alkohol piji normálně,nepiji ho casto ale jednou tydne si dám a
nevadí mi to..to spíš zaleží v jakým stadiu to asma je nebo to můžou vyvolávat i prášky ja beru
simbikort a nějak mi to nepřekáží

Reagovat

N.

4. 9. 2007
13:32

Dobry den, chtela bych se s vami podelit o svoji zkusenost, resp. nemoc; mam totiz již treti rok astma
bronchiale(pruduskove astma)..obcas pri oslavach jsem to prehnala s alkoholem (vice nez 2dcl vina ci piva,
nebo tvrdeho alkoholu "panačka") a nedelalo mne to dobre ; mela jsem dychaci potize a obcas jsem i
zvracela..kazdopadne bych doporucila byt stridmy v pozivani alkoholu 1dcl -max.2dcl myslim nemuze ublizit ,ale
vice jiz ano - tedy rozhodne muze zhorsit nas zdravot.stav - uprimna rada -ne moc alkoholu, opacne muze dojit
ke tlaku na branici a zaroven na prudusky a vyvolat astmaticky zachvat.-(
s pranim pevnejsiho zdravi, N.

Reagovat

alena

22. 8. 2007
11:14

já mám dva roky astma, beru kortikoidy a piju normálně pivo. nevadí to tomu,je to jenom psychická
zálezitost z 90% si astma vyvoláváme samy.Tak to hoď za hlavu a nic neřeš

Reagovat

jitka

15. 8. 2007
10:08

dobry den,inhaluji rano a vecer, plus pri zatezi Ventolin, alkohol v davce 1 pivo ci sklenka vina mi nevadi.

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.