E-shop > Čističky vzduchu > SMART čistička vzduchu Winix HR1000

SMART čistička vzduchu Winix HR1000

tip
Varianty produktu (1) Cena vč. DPH
11 490 Kč
Dostupnost: Skladem
Počet:

Vybrat čistička vzduchu, čističky vzduchu podle rádce

Revoluce v čističkách vzduchu – SMART čistička s wi-fi, kterou lze ovládat i přes mobilní telefon.

Díky aplikaci Winix Smart máte kvalitu vzduchu ve vaší domácnosti stejně jako ovládání čističky stále pod kontrolou. Pokud chcete, aby vám čistička vyčistila vzduch před vaším návratem domů stačí čističku na dálku zapnout nebo ji naprogramovat na určitou hodinu. Aplikace je k dispozici pro mobilní telefony zdarma na Google Play nebo Apple Store.

Doporučená velikost místnosti:

 • pro alergiky: 48 m²
 • běžný provoz: 64 m²
 • max. vzduchový výkon je 480 m³/h

Popis produktu

 • 6 stupňů čištění s účinností 99,97 % (omyvatelný předfiltr, True Hepa filtr s antibakteriálním povrchem, uhlíkový CD filtr, Cleancel™, Plasmawave™)
 • Technologie PlasmaWave™ – generátor kladných a záporných iontů
 • Cleancel™ – je unikátní patentovaná úprava zabraňující bakteriální kontaminaci uhlíkového filtru. Účinkuje jako hygienická bariéra, která brání vypouštění mikroorganismů zpět do ovzduší. Ničí bakterie a viry, plísně i roztoče.
 • možnost ovládat chytrým telefonem s Winix SMART aplikací
 • manuální, automatický a noční režim
 • 3 úrovně indikátoru kvality vzduchu
 • indikátor výměny filtru – čistička inteligentně vyhodnotí na základě provozní doby a výkonu čištění
 • prachový senzor a senzor kvality vzduchu – automaticky vyhodnocuje kvalitu vzduchu a reguluje výkon
 • světelný senzor – čistička se přepne do nočního režimu, ztlumí jas panelu a přepne čističku do tichého režimu
 • přehledný dotykový panel s LED indikací a zvukovou signalizací
 • inteligentní funkce vypnutí čističky při otevření víka s filtry
 • časovač – 1/4/8 h
 • dětský zámek
 • certifikace: CE, RoHS, Energy Star, ECARF, ARB
 • garantované hodnoty výkonu CADR
 • barva: bílo-stříbrná

Telefon není součástí dodávky čističky vzduchu a stejně tak aplikace Winix SMART.


Jaké funkce čističky vzduchu jsou pro vás nejlepší? Poradíme vám. Volejte 541 212 450

Filtrace

1. Omyvatelný předfiltr – zachytí větší částice prachu, srsti zvířat, vláken apod.

2.-3. True Hepa filtr s antibakteriálním povrchem – s 99,97 % účinností odstraňuje všechny částice o velikosti až 0,3 mikronu, mezi něž patří částečky kouře, bakterie, viry, pyly, ale také zvířecí alergeny a spory plísní.

4. Uhlíkový CD filtr – odstraní ze vzduchu zápach a různé nebezpečné plyny.

5. Cleancel™ – je unikátní patentovaná úprava zabraňující bakteriální kontaminaci uhlíkového filtru. Působí jako hygienická bariéra, která brání vypouštění mikroorganismů zpět do ovzduší. Ničí bakterie a viry, plísně i roztoče.

6. PlasmaWave™ – tato technologie jistí celý filtrační systém. Jako poslední článek zajišťuje neutralizaci a rozklad všech mikročástic, které by mohly škodit zdraví. Navíc vytváří ionty, které dávají vzduchu náboj a vzduch je tak nejen čistý a zdravý, ale také příjemně svěží jako v přírodě.

Technologie Winix PlasmaWave™

napodobuje přirozený proces čištění vzduchu, tak jak probíhá v přírodě!

Technologie PlasmaWave™ spolehlivě odstraňuje pachy, alergeny, chemické výpary a jiné znečišťující látky, které se vyskytují v domácím prostředí a to na molekulární úrovni. Přitom není zdrojem škodlivého ozónu. Technologie PlasmaWave™ vytváří kladné a záporné ionty, které se spojují s přírodními vodními parami a tím se přeměňují na hydroxyly. Hydroxyly okamžitě neutralizují viry, bakterie, chemické výpary, pachy a plyny obsažené ve vzduchu tím, že rozloží jejich molekulární strukturu na vodní páru a jiné neškodné látky běžně přítomné ve vzduchu. Celý tento proces se podobá procesům odehrávajícím se v horních vrstvách zemské atmosféry. Technologie PlasmaWave™ napodobuje čištění vzduchu, tak jak probíhá v přírodě. PlasmaWave™ – nejčistší vzduch, který si doma můžete vyrobit!

Velmi nízké náklady na provoz čističky

Automatická indikace výměny filtru v závislosti na čištění. Čističky Winix umí přesně vyhodnotit dobu, kdy je třeba vyměnit filtry. Od ostatních čističek se liší hlavně v tom, že výměna není indikována jen uplynutím doby životnosti filtru. Procesor čističky totiž průběžně ukládá hned dvě informace – a sice jak dlouho motor běží a při jakých otáčkách. Až systém vyhodnotí, že je třeba vyměnit filtr, rozsvítí kontrolku na hlavním panelu. Nemusíte se tak starat o to, jestli není filtr zanesený a stejně tak se vám nestane, že vyměníte filtr, který by mohl ještě sloužit.

Certifikace a účinnost

 • AHAM – Americká asociace výrobců domácích spotřebičů potvrzuje zaručenou účinnost při odstraňování prachu, kouře a pylů.
 • ECARF – tuto certifikaci získávají pouze výrobky, které splňují přísná kritéria účinnosti a jsou tedy vhodné pro lidi trpící alergiemi.
 • B.A.F. – tento certifikát udělený The British Allergy foundation deklaruje, že produkt byl testován v nezávislé laboratoři s prokázáním účinnosti na odstranění či snížení alergenů.
 • ARB – výrobky s tímto certifikátem jsou testované na produkci ozónu, která nesmí překročit 0,050 ppm.
 • Laboratoř Yonsei Univerzity – při použití technologie PlamaWave byly redukovány nejběžnější viry chřipky s účinností 99,6 % během jedné hodiny.
 • Zaručená účinnost ProAlergiky.cz – schváleno českými odborníky na alergie, astma a atopický ekzém.

zaručená účinnost


Přijďte se podívat jak tato čistička funguje a vyzkoušejte si ji přímo v naší prodejně v Brně

Video

Technické informace

Max. vzduchový výkon 480 m3
Ovládání přes mobilní telefon ano
Ionizátor ano, plasmový, vypinatelný
Automatický režim ano + noční
Čidlo / Senzor kvality ovzduší ano
Zvlhčovač ne
Indikátor výměny / údržby filtru ano
Časovač ano, i přes mobilní aplikaci
Dálkové ovládání ano, přes mobilní aplikaci
Hlučnost 26 - 56 dB
Příkon max. 90 W
Hmotnost 8,5 kg
Rozměry (š × h × v) 415 x 245 x 600 mm

Výrobce: Winix

Bez hodnocení

Dotazy a hodnocení

 • Marek, 22. 3. 2017

  Dobrý den, včera jsem si koupil od Vás Winix HR1000, a když zapnu PlasmaWawe, tak není žádný rozdíl oproti, tomu, když je tato funkce vypnutá. PlasmaWawe má dělat funkci ionizátoru? Pokud ano, tak by to mělo být cítit ve vzduchu? Děkuji za odpověď

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 22. 3. 2017

   Dobrý den,

   Funkce PlasmaWave Vaší čističky HR1000 je přídavnou technologií Winix, která rozšiřuje filtrační schopnosti této čističky a dále zlepšuje kvalitu vzduchu. Vytváří kladně i záporně nabité ionty, které přirozenou cestou jako v přírodě neutralizují spory plísní, bakterie a viry a rozkládají některé nežádoucí plyny. Emitované kladné a záporné ionty dávají vzduchu náboj, který také vytváří pocit svěžího vzduchu. Klasické ionizátory vzduch nabíjejí pouze zápornými ionty (technologie elektronového spreje či elektronového větru). Taková zařízení místnost v podstatě nečistí, ale pouze nabíjí ve vzduchu rozptýlené částice, které se pak shlukují a usazují na různých plochách v místnosti.

   Princip, na kterém technologie PlasmaWave funguje je podrobně znázorněn v tomto videu (v dolní liště videa možno nastavit české titulky).

   Uvádíte, že čističku máte od včerejšího dne a nevidíte rozdíl v kvalitě vzduchu při zapnuté funkci PlasmaWave. Jde o procesy ničící nečistoty a škodlivé látky, které probíhají na molekulární úrovni, není je tak tedy možné spatřit lidským okem ani je jinak uchopit. Nástup pocitu svěžího vzduchu může být ovlivněn více faktory – záleží, v jak velké místnosti je čistička umístěna a také jak dlouho je čistička v provozu se zapnutou funkcí PlasmaWave (čím větší místnost, tím déle bude trvat nástup pocitu svěžího vzduchu - nelze očekávat svěží vzduch ihned po zapnutí této funkce). Dále doporučujeme čističku provozovat v uzavřené a nevětrané místnosti. Pocit čistého a svěžího vzduchu by se tak měl určitě po nějaké době dostavit (jde samozřejmě o subjektivní pocit, každý máme rozdílné vnímání smyslů a můžeme tak vnímat v jiné míře).

   Zapnutou funkci PlasmaWave na čističce poznáte rozsvícenou kontrolkou “PlasmaWave” na jejím panelu. Elektrické výboje při zapnuté funkci PlasmaWave také vydávají slabý, řekněme cvrlikavý zvuk – při zapnuté/vypnuté funkci PlasmaWave tedy můžete pozorovat i tento rozdíl.

   Pokud budete potřebovat další rady, neváhejte nás kontaktovat.

   Hezký den

   Dana Štěpánková

 • Kuba, 15. 1. 2017

  Dobrý den, před cca týdnem jsem si koupil tuto čističku. Stroj je to dobrý. Tichý a dobře se ovládá. Ale když dám auto režim, tak je čistička vyplá a ráno nenajede. Po zhasnutí se přepne do sleep a pak někdy umře. Nevíte prosím vás náhodou, co s tím? Díkx

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 15. 1. 2017

   Dobrý den,

   na dálku těžko posoudit, zavolejte prosím k nám na infolinku, detailněji probereme.
   602 813 222, 541 212 450

   Pěkný den,

   Mirka Nechvátalová

 • Robert Kolman, 9. 1. 2017

  Dobrý den, ohledně srovnání, které tu již bylo, tedy mezi Winix HR1000 a U450. Píšete že tyto dvě čističky jsou srovnatelné, téměř bez rozdílů. Podle popisu bych ale řekl, že dost zásadní rozdíl bude v tom že U450 má 3 omývatelné filtry a HR1000 jen jeden. Je tedy pravdou, že bude HR1000 ekonomocky trochu náročnější, protože budu muset filtry kupovat každý rok ? Předem děkuji za odpověď S pozdravem Kolman Rpbert

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 9. 1. 2017

   Dobrý den,

   ano, máte pravdu. Zkusím to vysvětlit. To, že filtry u jedné čističky jsou omyvatelné a u druhé ne nemá vliv na rozdíl v čističkách, byť to samozřejmě rozdíl je. Toto ale už je druhotné, nejdůležitější je výkon a filtrace (co filtrují a s jakým úspěchem). Životnost filtrů je u každého jiná. Může se stát, že budete měnit filtry častěji, třeba 1x 1,5 roku a pak to vyjde +/- podobně, co se nákladů týče, protože filtry do HR máte levnější.

   Příjemný den,

   Mirka Nechvátalová

 • Honza, 4. 1. 2017

  Dobry den,jaka je optimalni doba provozu popr. Nejake obecne doporuceni na provoz v automatickem modu? 24h denne?

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 4. 1. 2017

   Dobrý den,

   ano, čistička by měla jet celý den, klidně v auto režimu, občas ale doporučuji dát na turbo reži, aby se vzduch pořádně pročistil.
   pěkný den,

   Mirka Nechvátalová

 • Olda, 10. 12. 2016

  Dobrý den, vzhledem k prudce se zhoršujícímu se astmatu (plus alergie na prach, pyly, plísně, roztoče, kočičí srst), uvažuji o koupi čističky vzduchu. Ložnice a obývák, které jsou vedle sebe mají každá místnost cca 30m čtverečních, navíc v obýváku jsou krbová kamna, tedy zvýšená prašnost a navíc máme doma zvířata, bezsrsté kočky a psa. Uvažuji nad typem Winix HR1000 (6 stupňů filtrace) nebo Winix WAC U450 (5 stupňů filtrace). Můžete mi doporučit, která by byla vhodnější? V současné době mám čističku - ionizátor Ionic-CARE Triton X6, ale zdravotně se mi stav přesto nadále zhoršuje, nevím tedy zda má pořízení čističky smysl, ovšem zdravotní stav se zhoršuje vždy při pobytu v místnosti a to ať již doma, či v zaměstnání. Děkuji za odpověď, Olda

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 10. 12. 2016

   Pěkný den, pane Oldo,

   začnu od konce - Ionic Care není čističkou (nemá motor ani ventilátor), ale pouze jakýmsi ionizátorem, který částice shlukuje, ale nefiltruje ai nerozkládá. Navíc tvoří ozon.
   Winix již ozon netvoří )součástí filtrace je plasm.ionizátor). Winix jsou hodně srovnatelné, spíše bych vybírala dle toho, jestli u Winix HR1000 využijete SMART aplikaci - ovládání na dálku přes mobil.

   Ionic Care a WInix (výkon 65m3/h versus skoro 500 m3/h) srovnávat nejde, budete příjemně překvapen, ať už vyberete HR 1000 nebo U450.

   Krásný den,

   Mirka Nechvátalová

Zeptejte se

Předmět:
*Jméno:
*E-mail:
*Váš dotaz:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-osm:

Příslušenství

Sada filtrů pro Winix HR1000
Sada obsahuje 1 ks uhlíkový CD filtr a 1 ks True HEPA filtr s antibakteriálním povrchem.
ks
1 890 Kč
Nákupní rádce Jak vybrat vhodný produkt v kategorii čistička vzduchu, čističky vzduchu? Více
INFOLINKA DO 19:00
Pomůžeme vám s výběrem.
Jsme online do 19 hod.
602 813 222, 722 922 920
Po - Pá: 8:00 - 19:00 hod.