E-shop > Čističky vzduchu > Čistička vzduchu Winix WAC U300

Čistička vzduchu Winix WAC U300 + dárek dle vlastního výběru

tipakce
Varianty produktu (2) Cena vč. DPH
8 190 Kč
8 190 Kč
Dostupnost: Skladem
Počet:

Vybrat čistička vzduchu, čističky vzduchu podle rádce

Čistička vzduchu Winix WAC U300 nabízí špičkovou kvalitu provedení i čistění díky 5stupňové filtraci a technologii PlasmaWave™, plně automatický režim a velmi ekonomický provoz. Tato čistička je určena do středních místností, spolehlivě odstraní prach, alergeny zvířat, roztoče, bakterie, ale i cigaretový kouř i zápach.


Dárek: K čističce vzduchu Winix WAC U300 od nás jako dárek dostanete síť proti pylu za 499 Kč nebo AirCleanse – sprej proti vzdušným alergenům za 549 Kč. Akce platí do vyprodání zásob.

Doporučená velikost místnosti:

 • pro alergiky: 33 m²
 • běžný provoz: 44 m²
 • max. vzduchový výkon je 330 m³/h

Popis produktu

 • pět stupňů čištění vzduchu
 • dočasně omyvatelné filtry
 • plně automatický režim – čištění vzduchu se přizpůsobuje jeho znečištění. Kvalitu vzduchu hlídají inteligentní senzory, které v případě jeho znečištění automaticky zvýší výkon čištění. Světelný senzor automaticky přepne čističku do nejtiššího režimu a ztlumí signalizaci na kontrolním panelu. Automatická je i signalizace pro výměnu filtru.
 • manuální režim – 4 rychlostní režimy
 • noční režim – čistička je vybavena světelným senzorem. Jakmile se v pokoji, kde čistička vzduchu v automatickém režimu pracuje, zhasne či setmí, přístroj automaticky přejde do nočního režimu tzn. ztlumí se intenzita kontrolek na ovládacím panelu a čistička přejde do nejtiššího chodu.
 • senzor kvality vzduchu
 • jedinečná patentovaná technologie PlasmaWave™
 • indikátor výměny filtru
 • dálkové ovládání

Jaké funkce čističky vzduchu jsou pro vás nejlepší? Poradíme vám. Volejte 541 212 450


 

Filtrace

1. Omyvatelný předfiltr – zachytí větší částice prachu, srsti zvířat, vláken apod.

2. Omyvatelný True HEPA filtr – s 99,97 % účinností odstraňuje všechny částice o velikosti až 0,3 mikronu, mezi něž patří částečky kouře, bakterie, viry, pyly, ale také zvířecí alergeny a spory plísní.

3. Omyvatelný uhlíkový filtr s aktivním uhlím – odstraní ze vzduchu zápach a různé nebezpečné plyny.

4. Cleancel™ – je unikátní patentovaná úprava zabraňující bakteriální kontaminaci uhlíkového filtru. Působí jako hygienická bariéra, která brání vypouštění mikroorganismů zpět do ovzduší. Ničí bakterie a viry, plísně i roztoče.

5. PlasmaWave™ – tato technologie jistí celý filtrační systém. Jako poslední článek zajišťuje neutralizaci a rozklad všech mikročástic, které by mohly škodit zdraví. Navíc vytváří ionty, které dávají vzduchu náboj a vzduch je tak nejen čistý a zdravý, ale také příjemně svěží jako v přírodě.

Technologie Winix PlasmaWave™ napodobuje přirozený proces čištění vzduchu, tak jak probíhá v přírodě!

Technologie PlasmaWave™ spolehlivě odstraňuje pachy, alergeny, chemické výpary a jiné znečišťující látky, které se vyskytují v domácím prostředí a to na molekulární úrovni. Přitom není zdrojem škodlivého ozónu. Technologie PlasmaWave™ vytváří kladné a záporné ionty, které se spojují s přírodními vodními parami a tím se přeměňují na hydroxyly. Hydroxyly okamžitě neutralizují viry, bakterie, chemické výpary, pachy a plyny obsažené vee vzduchu tím, že rozloží jejich molekulární strukturu na vodní páru a jiné neškodné látky běžně přítomné ve vzduchu. Celý tento proces se podobá procesům odehrávajícím se v horních vrstvách zemské amtosféry. Technologe PlasmaWave™ napodobuje čištění vzduchu, tak jak probíhá v přírodě. PlasmaWave™ – nejčistší vzduch, který si doma můžete vyrobit.

Velmi nízké náklady na provoz čističky

Automatická indikace výměny filtru v závislosti na čištění. Čističky Winix umí přesně vyhodnotit dobu, kdy je třeba vyměnit filtry. Od ostatních čističek se liší hlavně v tom, že výměna není indikována jen uplynutím doby životnosti filtru. Procesor čističky totiž průběžně ukládá hned dvě informace – a sice jak dlouho motor běží a při jakých otáčkách. Až systém vyhodnotí, že je třeba vyměnit filtr rozsvítí kontrolku na hlavním panelu. Nemusíte se tak starat o to jestli není filtr zanesený a stejně tak se vám nestane, že vyměníte filtr, který by mohl ještě sloužit.

Čistička vzduchu Winix WAC U300 je dále vybavena omyvatelnými filtry. I když je pro perfektní čistotu vzduchu doporučeno filtry pravidelně měnit, dá se jako ekonomická alternativa využít i možnost filtry opláchnout pod vlažnou tekoucí vodou a zbavit je viditelných nečistot. Filtry je pak třeba 100% vysušit, aby nedošlo k poškození čističky zbytkovou vlhkostí. Tento cyklus doporučujeme aplikovat max. dvakrát, jelikož se kvalita filtru může dalším omýváním zhoršovat. Čističky Winix jsou držitelem známky ENERGY STAR udělované energeticky šetrným spotřebičům. 

Certifikace a účinnost

Čističky jsou testovány asociací AHAM (americká Asociace výrobců domácích spotřebičů). Značka Winix se může pyšnit certifikací AHAM pro celý sortiment čističek vzduchu v rámci oficiálního programu nazvaného Clean Air Delivery Rate (CADR – dodávané množství čistého vzduchu). Díky výsledkům tohoto měření a nestranným a regulérním údajům můžete získat více jistoty, že čističky vzduchu při odstraňování prachu, kouře a pylů opravdu fungují. Čistička Winix je dále držitelem uznávané certifikace ECARF. Tento certifikát je udělován produktům, které pomáhají alergikům zlepšit jejich zdravotní potíže. Britskou nadací pro alergiky – BAF, bylo udělený certifikát „seal of approval“, to znamená, že čistička splňuje kriteria pro alergiky.

zaručená účinnost


Přijďte se podívat, jak tato čistička funguje a vyzkoušejte si ji přímo v naší prodejně v Brně

 

Videorecenze

Technické informace

Max. vzduchový výkon 330 m3
Ovládání přes mobilní telefon ne
Ionizátor ano (plasma), vypínatelný
Automatický režim ano + noční
Čidlo / Senzor kvality ovzduší ano
Zvlhčovač ne
Indikátor výměny / údržby filtru ano
Časovač ne
Dálkové ovládání ano
Hlučnost 26 - 55 dB
Příkon 4 - 60 W
Hmotnost 7 kg
Rozměry (š × h × v) 415 x 220 x 550 mm

Výrobce: Winix

Bez hodnocení

Dotazy a hodnocení

 • Tereza, 13. 4. 2017

  Dobrý den, manžel je alergik a máme doma kočku. Byt je o velikosti 92m2. Nicméně do ložnice má kočka vstup zakázaný, ale potřebovala bych čističku do obývacího pokoje, který je propojen s kuchyní a chodbou, cca tedy 50m2. Kterou čističku vzduchu by jste mi doporučila, je jich tady spousta a já nejsem schopna si vybrat. Moc Vám děkuji.

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 13. 4. 2017

   Dobrý den,
   pokud je to možné, zavolejte na naši produktovou linku 602 813 222. Probereme to s vámi podrobně na základě více parametrů.
   Hezký den
   ProAlergiky.cz

 • Erik Blecha, 25. 3. 2017

  Dobrý den, zvažuji koupit tuto čističku: Čistička vzduchu Winix WAC U300 a chci se zeptat, zdali je účinná na čistění vzduchu v místnosti,kde pájím cínem a ve vzduchu jsou tavidla.Dále se chci zeptat,kamarád u vás tuto čističku kupoval a dostal slevu deset procent,protoe má dítě alergika.Platí toto stále?

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 25. 3. 2017

   Dobrý den,
   čistička je primárně určena pro provoz v domácnosti při běžných podmínkách. Nevím, v jaké míře v místnosti tavidla máte, ani jak by na to reagovali filtry. Účinnost čistění tam určitě bude, ale jde spíš o to, aby to čističku nepoškozovalo. Můžeme to podrobněji probrat po telefonu, pokud budete mít zájem. Číslo na naši infolinku je 602 813 222, 541 212 450 - produktová manažerka Winix, paní Nidrlová.
   Hezký den
   Dana Štěpánková

 • Radek, 2. 2. 2017

  Dobrý den, ještě bych se rád pozeptal na jednu věc. U některých čističek vzduchu se uvádí, že údajně odstraňují i rozpadové prvky radonu. To platí u u čističky Winix WAC U300, která pracuje s jinou technologií (PlasmaWave) než ty, u kterých jsem se toto dočetl? Děkuji a zdravím.

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 2. 2. 2017

   upřesňuji radon:

   Radon je plyn, který není čistička vzduchu schopna zachytit. Rozpadové prvky
   radonu mají elektrický náboj a vážou se na prachové částice - některé z
   těchto částic, ke kterým se rozpadové prvky radonu přichytí, mohou být
   zachyceny HEPA filtrem. Nicméně samotné rozpadové prvky radonu nebo některé
   shluky částic mají menší velikost než 0,3 mikronu a dosahují tak velikosti,
   kterou HEPA filtr H13 již není schopen zachytit. Účinnost odstraňování
   rozpadových prvků radonu čističkou vzduchu Winix tak nemůže být 100%, tato
   metoda by navíc nevyřešila samotnou příčinu výskytu radonu v domácnosti.

   Co se týká zvýšené koncentrace výskytu radonu v domácnosti obecně,
   doporučuje se řešit různými stavebními úpravami, byla vypracována řada
   protiradonových opatření - tyto varianty by měly být lepší variantou řešení.

   Pěkný den,

   proAlergiky.cz

 • Radek, 2. 2. 2017

  Dobrý den, rád bych se zeptal, zda je vhodné a účinné použít čističku WINIX WAC U300 k čištění vzduchu přímo v malé místnosti toalety a řešit tím situaci, kdy sousedi v panelovém domě na toaletě kouří a tento cigaretový kouř se pak dostane na toaletu naší skrze větráky a stoupačky. Děkuji moc za informaci.

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 2. 2. 2017

   Dobrý den,

   čistička Winix pomůže snížit zápach z cigaretového kouře, můžete ji stěhovat i do jiných místností.
   Ohledně radonu informaci ověřím a dopíši sem hned, jak budu vědět.
   Pěkný den,
   Mirka Nechvátalová

 • Tereza, 29. 12. 2016

  Dobrý den, pořídili jsme si tuto čističku, protože manžel je alergik. Vždy když ji teď zapneme na automatický režim, čistička ukazuje stav vzduchu jako "dobrý", po chvíli ji tedy zase vypneme, protože předpokládáme, že nemá co čistit. Mýlíme se? Co přesně znamená ten detektor kvality vzduchu? Děkuji za odpověď, Tereza Š.

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 29. 12. 2016

   Dobrý den,

   detektor je pouze orientační. POkud Vám z nějakého důvodu nevyhovuje rozhodnutí čističky čistit nebo nečistit, zvyšte / snižte výkon pomocí ručního režimu.
   každopádně by čistička měla být v provozu celý den. To, že ukazuje "čisto", je orientační,přístroj by měl udržovat vzduch po celý den. Na pár hodin provozu je používání prakticky bezpředmětné.

   Krásný den,

   Mirka Nechvátalová

 • Michal F, 22. 11. 2016

  Dobrý den,odjíždíme s rodinou na 3 roky do Číny, Shanghaj (velká prašnost a smog) Mohli byste mi prosím doporučit typ čističky, kterou bych měl pořídit. Máme dvě děti předškolního věku (nejsou alergici, ale mladší má častěji rýmu). Předm moc děkuji za informace.

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 22. 11. 2016

   Dobrý den,

   doporučuji značku WINIX, kvůli její výborné filtraci, plasm.ionizátoru (umí nežádoucí látky i rozkládat), řada "U" má i dočasně omyv.filtry, model HR1000 a NK305 mají možnost ovládání přes mobilmí aplikaci. Vybírejte dle velikosti místnosti, ve které čistička bude (do 25 m2 bych volila U300 nebo NK305, nad 25m2 pak U450 nebo HR1000)

   Krásný den,

   Mirka Nechvátalová

 • Marcela, 23. 10. 2016

  Dobrý den, může se při provozu této čističky zároveň větrat? Může stát čistička u okna? Jsme zvyklí v noci nebo alespoň část noci spát při pootevřeném okně. Děkuji za odpověď.

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 23. 10. 2016

   Dobrý den,

   čističky fungují při zavřeném okně a zavřených dveřích. POkud je otevřené okna, čistička bude zbytečně čistit, co si "natáhne" zvenku. Pak musíte počítat, že se sníží životnost filtrů. Alespoň doporučuji, pokud bude pootevřené okno, čističku umístit na druhou stranu, co nejdál od okna.

   Pěkný den,

   ProAlergiky.cz

 • Michal Bereczki, 22. 10. 2016

  Dobrý den. 1. Zakoupil jsem tuto čističku na jaře tohoto roku. Jsem s ní velice spokojený. Z počátku, v pylové sezóně mi běžela pořád se zapnutým ionizátorem. Jednoho krásného večera ale ionizátor utichnul. Druhý den ale opět běžel. Od té doby se ionizátor občas zapne a občas vypne. Je to nepředvídatelné. Chci se zeptat zda jde o závadu či ne. 2. Lze k čističce dokoupit zvlášť ovladač? Děkuji.

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 22. 10. 2016

   Dobrý den,

   ionizátor někdy slyšet je, někdy ne, záleží na okolní vlhkosti a prašnosti. Samozřejmě, pokud máte pochybnosti, klidně pošlete, předáme servisu.
   My náhradní díly neprodáváme, ohledně dálkového ovladače prosím kontaktujte www.winix.cz (výhr.dovozce)

   Příjemný den,

   Mirka Nechvátalová

 • Martin Bomer, 6. 9. 2016

  Dobrý den, rád bych se zeptal zda je možno k čističce Winix WAC U300 koupit jen vnitřní papírové fitry. Máme z několika náhradních kazet jak uhlíkové filtry tak přední sítka, čili by nám stačily jen prostřední papírové filtry, které jsou velmi podobné kabinovým filtrům v automobilu. Je možno takové o rozměru 410x 310 x 35 zakoupit? Děkuji za odpověď. Bomer

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 6. 9. 2016

   Dobrý den, vždy je nutné měnit celou kazetu (asi krom plast.filtru, ten není možné zničit), ale na druhou stranu má mizivou hodnotu. Uhlíkový filtr má stejnou životnost jak HEPA filtr, tj. 2 roky omývat, třetí rok měnit (cca).

   ProAlergiky.cz

 • Milan Novotny, 14. 8. 2016

  Dobry den, Rad bych se zeptal na idealni umisteni cisticky v loznici a zda pripadne muze byt na skrini ve vysce cca 2 metry. Diky za reakci. Zdravi Milan Novotny

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 14. 8. 2016

   Dobrý den,

   2 metry už je hodně, nečistoty a alergeny klesají dolů, obávám se, že by to nebylo tak účinné.
   Doporučuji umístit na zem, případně ideálně do 0,8 - 1 m výšky, spíše od okna a dveří (ty určitě zavřít).

   Přeji pěkný den,

   Mirka Nechvátalová

 • Jana , 21. 7. 2016

  Dobrý deň, zvažujeme kúpu čističky. Čítam, že čistička vie vyčistiť vzduch aj od chemikálií. Svokra maluje odznaky a do farby dáva acetón. Vie niektorá čistička vyčistiť vzduch aj napr. od toho spomínaného acetónu? Ďakujem Jana

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 21. 7. 2016

   Dobrý den,

   Čističky vzduchu Winix U300 a U450 jsou vybaveny filtrem s aktivním uhlíkem, který dokáže odstranit ze vzduchu těkavé plyny jako jsou například formaldehyd či aceton. Je ale třeba si uvědomit, že se jedná o čističky určené pro používání v domácnostech nikoliv v průmyslu. Pokud byste zvažovali koupi této čističky, určitě nedoporučujeme v případě jejího používání v takto náročném prostředí filtry omývat (jak je to jinak možné v normální domácnosti), ale po rozsvícení kontrolky „Check filter“ je kompletně vyměnit.

   Pěkný den
   Tým Proalergiky.cz

 • Jana B., 21. 4. 2016

  Dobrý den, paní Nechvátalová, za 1) bych chtěla moc poděkovat za pomoc při výběru čističky vzduchu. Zatím jsem moc spokojená, čističku používáme střídavě v "dorosteneckém" (protože děti už to nejsou) pokoji a v ložnici, kde s námi většinou spí i kočka a pes, byť ve svých pelíšcích. Nicméně, mám dotaz, resp. poznatek a nevím, jestli se s tím někdo potkal. Mě se spí při čističce perfektně, vůbec ji neregistruju (a to mám hodně lehké spaní), ani ionizátor když "cvrká", nebudím se, nemám ucpaný nos nebo nepociťuji dušnost. Naproti tomu manžel, který se jako alergik nikde neléčí, nemá žádné alergické projevy se při provozu čističky v noci budí, má ucpaný nos a má potřebu víc smrkat. Když v noci čističku nemáme, je vedle u kluků, spí celou noc a tyto projevy nemá. Podobně reaguje prostřední syn, ale toho spíš budí asi ionizátor, takže jim ho na noc vypínám. Je možné, že by manželovy potíže způsoboval ionizátor? Děkuji a hezký den Jana B.

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 21. 4. 2016

   Dobrý den, paní Jano,

   nemáte vůbec zač, poradila jsem ráda.
   nenapadá mě, jak by mohl ionizátor způsobovat potíže, snad jen dva případné důvody:
   1. ionizátor shlukuje částice, takže v místnosti více cirkuluje vzduch
   2. dýchací systém si na to musí zvyknout. Přirovnám k dietě - jíte zdravě a první dny můžete mít zažívací problémy, ikdyž jíte o 100% lépe než před tím.

   Zkuste ještě prosím nechat čističce čas, určiět mi napište na obchod@proalergiky.cz

   Děkuji a přeji příjemný den,
   Mirka Nechvátalová

 • Dagmar Meitnerova, 18. 3. 2016

  Dobrý den, před týdnem jsem zakoupila Čističku vzduchu Winix WAC U300. Pár dní jela nehlučně, tedy normálně při zapnutí. Včera začala vydávat zvuk, který bych přirovnala ke cvrčkovi. Nejlépe je to slyšet při nočním režimu, kdy je čistička zcela nehlučná, pouze ten cvrček který velice ruší při spaní a včera jsem čističku musela v noci vypnout. Můžete mi poradit, čím to je a jak to odstranit? Děkuji

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 18. 3. 2016

   Dobrý den,

   jedná se o ionizátor, je to vlastnost ionizátoru (viz návod), nebojte, nejde o závadu. Jestli Vám to vadí při spaní, vypínejte pouze ionizátor.

   Pěkný den,
   Mirka Nechvátalová

 • Lucie, 2. 3. 2016

  Zdravím, hledám čističku vzduchu do místnosti k miminku, máme dvě kočky. Místnost je velká 20metrů čtverečních a výška je 2,5metru. Nevím, jestli to má vliv, v místnosti spí tři osoby. Dva z nich alergici. Je tento výběr vhodný? Ještě by mě zajímalo kolik by asi stál měsíční/roční provoz? Budu opravdu vděčná za informace. Lucie

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 2. 3. 2016

   Dobrý den, paní Lucie,
   čistička Winix je správnou volbou, patří mezi nejlepší na trhu a je speciálně určená pro alergiky. Pokud máte doma navíc kočky, určitě oceníte předfiltr, který chrání TrueHepa filtr před velkými nečistotami. Výkonem je model U300 také vhodný. Hodnota výkonu se totiž bere při nejvyšší rychlosti, tím pádem i vyšší hlučnosti. V tomto případě tedy může čistička běžet na nejnižší rychlost a na váš prostor to bude v pořádku. Další výhodou této čističky jsou omyvatelné filtry, cca po roce provozu se rozsvítí kontrolka Check filter. Vyjmete celou filtrační kazetu, rozložíte, umyjete pod vlažnou tekoucí vodou a necháte řádně uschnout. Toto lze udělat 2x. Takže při ceně 1780 Kč za filtrační kazetu je to 590 Kč ročně. Nicméně pokud je byt na rušné ulici, nebo u silných alergiků doporučujeme měnit filtry každý rok. Měsíční náklady se odvíjí od ceny, kterou platíte za elektřinu. Čistička by měla být v provozu nepřetržitě v autorežimu, kdy si sama řídí otáčky ventilátoru dle míry znečištění, většinu času však poběží na nejnižší otáčky. Pak je spotřeba 4 W.

 • Hana, 16. 2. 2016

  Dobrý den, paní Nechvátalová, prosím o radu k výběru čističky na vzduch pro maminku (80 let). Po třech letech pobytu po přestěhování do domova pro seniory (dřevostavba) začala mít dýchací potíže a alergické kožní projevy v okolí očí a v nose. Nechala jsem proměřit přítomnost formaldehydu v místnosti, podlaha do 25 m2, výška 2,5 m činily naměřené hodnoty 89 ug.m-3, což je dost vysoká hodnota proti Vyhl. 6/2003 Sb. Uvažuji o pořízení čističky Winix WAC U300 nebo Airbi Pure, můžete mi poradit? Děkuji. Přeji příjemný den. Hana

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 16. 2. 2016

   Dobrý den, paní Hano,

   doporučuji Winix WAC 300, která má oproti Airbi následující výhody:
   - netvoří ozon
   - má dočasně omyv.filtry
   - má předfiltr
   - umí účiněji ničit viry a bacily v ovzduší

   KLidně mi zavolejte, rozebereme podrobněji :)
   602 813 222, 541 212 450

   Přeji pěkný den,
   Mirka Nechvátalová

 • Petra Milatova, 14. 1. 2016

  Dobry den, Zvazujeme cisticku wac U300 pro skolku. Nejvetsi mistnost skolky je cca 5x6 metru x strop cca 3,5 m. Cisticku budou pani ucitelky pravdepodobne prenaset z mistnosti do mistnosti, takze bude v provozu spise po kratsi dobu na vetsi vykon, nez ze by pracovala nepretrzite na nizsi. Skolka je jednak u silnice, jednak v Moravskoslezskem kraji - takze inverze v zime casto. Muzeme koupit tuto cisticku? Take by me zajimala zivotnost filtru za techto podminek? V predchozich odpovedich uvadite cca 2 roku, kdyz se filtry nekolikrat omyji, ale jedna se vetsinou o byty. Mate prosim zkusenost ci informace, jak casto by se mely myt a menit v podminkach skolky nebo mistnosti s vetsim poctem lidi? Finance skoky jsou omezene, tezko si dovoli kupovat filtry prilis casto:( Dekuji za odpovedi Petra Milatova

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 14. 1. 2016

   Dobrý den, vážená paní Milatová,

   čistička vzduchu by měla být v provozu celý den. Není to jak např.u zvlhčovače, který se používá chvilku, protože dosáhnete požadované vlhkosti. Čistička má stále co čistit.

   Ano, výběr je vhodný, ikdyž je to tak na hraně, pochopitelně by byla lepší volbou WAC 450. je třeba si uvědomit, že vhodnost veklikosti místnosti je vždy počítáno z maximálního výkonu, takže tato čistička ano, v 30-35m2 (výška stropu 2,5 m), ale pouze na nejvyšší výkon. Když výkon kvůli hlučnosti snížíte, pak už není čistička na 30-35 m2, ale např na 20 m2.
   Bohužel, jak dlouhy filtry vydrží záleží na provozu, nelze dopředu odhadnout životnost.
   Diodka na předním panelu hlásí údržbu filtrů, toto hlášení je ale po uplynutí XY provozních hodin, je to bez ohledu na to, co a kde čistíte. Proto doporučuji občas kouknout na filtr, v jakém je stavu.

   Kdyby cokoliv, jsem na telefonu 602 813 222, můžeme se pobavit osobně...

   Přeji pěkný den,
   Mirka Nechvátalová

 • Schachlová Věra, 12. 1. 2016

  Dobrý den chtěla bych se zeptat jakou mám pořídit čističku moje maminka kouří v bytě jak darebný kamna.Místnost má 21m2.Děkuji.Schachlová

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 12. 1. 2016

   Dobrý den,

   Winix WAC U300 by byla dobrá volba, díky plasmovému ionizátoru umí ničit i škodlivé plyny.
   U kuřáků je ale potřeba si uvědomit, že životnost filtrů je podstatně zkrátí.
   Doporučovala bych po kouření napřed vyvětrat, pak zapnout čističku.

   Přejim pěkný den,

   Mirka Nechvátalová

 • iveta, 21. 12. 2015

  Dobry den, zaujali ma vase modely winix. Som alergik, astmatik a mam 2 kocky. Hlavnym dovodom kupi su asi moji kocuri, ktori maju zachod s podstielkou v mojej izbe. Je vhodne umiestnit cisticku vedla ich toalety? Taktiez kvoli nim musim mat dvere stale pootvorene kedze sa pohybuju len v byte. Viem, ze to nie je idealne ale bude mi stacit rada 300? Uvazujem aj nad radou P, o co by som prisla ak by som zvolila tuto nizsu verziu?

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 21. 12. 2015

   Dobrý den,

   zásadní problém bych v tom neviděla, možná, pokud bude čistička na AUTO režim, bude občas zvyšovat rychlost, protože "ucítí" pach nebo prach z toaletky.
   Řadu P nedoporučuji, když máte zvířata, řada P nemá předfiltr, což je v přítomnosti důležité a aktvní uhlíkový filtr, s ním je to stejné.

   Rozdíl v pořizovací ceně se Vám vrátí ve filtech, u řady P měníte jednou za rok, u řady u zhruba jednou za tři roky.

   Pěkný den,

   Mirka Nechvátalová

 • Pavel, 20. 12. 2015

  Dobrý den. Potřebuju poradit při vyběru zprávné čističky. Máme mistnosti od 20m2 do 35m2 podlahy a 2,5m na výšku. Přes zimu já trpím hodně často virozy kašel a rýma i ucpavaní nosu, v baraku je docela dost prachu, kouř ve vzduchu je slabý spíše je v zimním obdobý Olomoucký kraj, příbuzný v rodine alergie na plísně a částečne na zvířata. Radeji bych volil neco tišího jak přes den tak i na noc a uspornejšího, automatický režim spíše v plné vybavě, výkonove bych rači přidal do rezervi minimalně o 50% více, pokud to bude možné aby to přes noc protivně nesvítily kontrolky v mistnosti. Mužete mi prosim dištak napsat ktere fukce čištení ja hlavně potřebuju prosim. Děkuji.

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 20. 12. 2015

   Dobrý den,

   čističku WInix WAC 300 doporučuji tak do 25 m2. Jde o to, že výpočet do jakíé místnosti čistička je vychází z maximálního výkonu. Tzn., ve 40 m2 musí jet stále na plný výkon = veliká hlučnsot. Když výkon snížíte, pak je právě do cca 25 m2.
   Proto raději doporučuji WAC 450, která i při nejnižším výkonu v pohodě zvládně Vaši větší místnost.
   Čistička krom všech alergenů zachytí i viry, bacily, škodlivé plyny, zápach a jiné nebezpečné látky ve vzduchu.

   Příjemný den,
   Mirka Nechvátalová

 • Slávek, 7. 5. 2015

  Dobrý den, mám na Vás dva dotazy. Která čistička je vhodnější pro alergika na psí alergeny? Která z Vámi nabízených čističek neprodukuje ozón? Děkuji.

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 7. 5. 2015

   Dobrý den pane Slávku,

   všechny čističky jsou na odstranění lehkých, poletijicích alergenů, mezi mimo jiných patří i zvířecí alergeny. Čističku doporučuji zejména vybírat dle výkonu, aby měla odpovídajicí k velikosti místnosti.
   Ozon neprodukuje značka Winix (má již plasmový ionizátor, který ozon neprodukuje)

   Pěkný den,
   Mirka Nechvátalová

 • Josef Šibrava, 18. 4. 2015

  Dobrý den, podle data u zdejšího prvního komentáře jsem usoudil že čistička Winix WAC U300 je na trhu zhruba od května roku 2013. Když dám za čističku 9000, jste schopni zaručit dostupnost filtrů i za dejme tomu pět, deset let? Díky za odpověď.

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 18. 4. 2015

   Pěkný den , vážený pane Šibravo,

   tento slib Vám nezaručí bohužel nikdo a nikde... Z praxe Vám mohu říct, že po 9 leté zkušenosti se to stalo pouze u jedné značky - Coway, ukteré jsme byli pouze prodejci a tak nemohli nic ovlivnit.
   U dalších, asi 30 značek co nabízíme (nebo jsme nabízeli) filtry máme, některé modely již 6-7 let nejsou a stále nabízíme příslušenství, např. u značky Avair Oxygen, Klinik apod.

   Pěkný den,

   Mirka Nechvátalová

 • Nguyen, 19. 3. 2015

  Dobry den, nas 4mesicni syn trpi atopickym ekzemem, na zaklade Vaseho doporuceni ktere jsem se docetl zde v sekci dotazu jsem se rozhodl pro cisticku Winix. Nicmene, na zaklade vasi rady, ze bychom meli predimenzovat a koupit si cisticku vykonnejsi, aby pracovala pri nizsim vykonu nez koupit mene vykonou, ktera by pracovala na plny vykon. Pokoj syna ma 20m2, proto jsem prvne zvolil model U300, jehoz filtry jsou ale omyvatelne. Vlastnost, kterou alergikum nedoporucujete. Muj dotaz tedy zni, mam si poridit slabsi model P150 a provozovat ho na vyssich stupnich nebo model U300 a filtry neomyval, ale klasicky vymenil za nove jako u modelu P150? V tom pripade, vite jaka je zivotnost filtru? Predem dekuji za radu, Nguyen

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 19. 3. 2015

   Dobrý den.

   ano, pochopili jste to správně. Čistička Winix WAC 150 je do místnosti myslím 24 m2 na plný výkon, který je ale hodně hlučný (stejně jako u ostatních čističek). POkud výkon snížíte na úroveň, která Vám vadit nebude, pak bude čistička vhodná do místnosti o 1/ menší nez v případě max.výkonu.

   Omyvatelné filtry - nedoporučujeme permanentně omyv.filtry, ale čistička Winix WAC 300 a 450 mají dočasně omyv.filtry, zhruba 2 roky, třetí rok kupujete nové filtry. Navíc má čistička v sobě technologii Cleansel - unikátní patentovanou úpravu zabraňující bakteriální kontaminaci uhlíkového filtru. Působí jako hygienická bariéra, která brání vypouštění mikroorganismů zpět do ovzduší. Ničí bakterie a viry, plísně i roztoče.

   Winix WAC 150 navíc nemá předfiltr a aktivní uhlíkový filtr (má pouze klasický uhlíkový bez aktivního uhlí)

   Pokud byste chtěli, můžete měnit filtry třeba po dvou letech, nehledět na naše doporučení a omývat jen do té doby do které usoudíte Vy. Mám tu i takové zákazníky, kteří nemyjí filtr vůbec a 1x rok mění. Rozdíl v ceně zas není takový, když vezmeme, že se tak děje 1x ročně...
   Předfiltr doporučuji vysávat alespoň 2x měsíc. Životnost filtrů ať už měníte nebo omýváte je cca 1 rok, samozřejmě velice záleží na tom, co a kde čistička čistí a kolik hodin je v provozu . Výrazně životnost zkracuje např. cigaret.kouř.

   Pěkný den,

   Mirka Nechvátalová

 • Peter, 16. 2. 2015

  zdravim, cigaretovy dym od susedov sa k nam siri vetracou sachtou k plynovemu kotlu ako od schodista popod dvere, casto krat len velmi male mnozstva, ale mam citlivy cuch.. budem sa moct spolahnut, ze senzor pachov v automatickom rezime zareaguje aj na male mnozstva cigaretoveho dymu alebo radsej pouzit manualny rezim? Dakujem!

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 16. 2. 2015

   Dobrý den,

   jedná se o inteligentní čističku vzduchu, nemůže však nahradit lidský vjem, z toho důvodu máte možnost, kdykoliv z AUTO režimu, přepnout na ruční režim a výkon čističky zvýšit.
   Někdy zase obráceně - Vy nic neucítíte, přesto čistička si zvýší výkon.

   Doporučuji volit AUTO / ruční režim dle situace a Vašich požadavků

   Příjemný den,
   Mirka Nechvátalová

 • Magdalena Hájičková, 9. 2. 2015

  Dobrý den, nikde tu nevidím údaj ohledně hlučnosti při jednotlivých stupních filtrace děkuji

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 9. 2. 2015

   Dobrý den,

   tento údaj najdete v technických parametrech, dole v detailu rpoduktu.

   Příjemnýd en,
   ProAlergiky.cz

 • Novosad, 27. 1. 2015

  Dobrý den, měl bych dotazy k čističce WINIX WAC 300. Máme RD o velikosti 3+1. Dvě místnosti (14m2 a 16m2) + obývací pokoj s kuchyní cca 35m2. Nejsme alergici, ale zimy prokašleme a vzduch v tak malém domě zabaleném do polystyrénu není úplně ideální. Přemýšlím, že bych čističku umístil každou noc do jednoho pokoje a o víkendu, když jsme všichni doma do obývacího pokoje. Je tato myšlenka správná? A je dobré zapínat čističku až odpoledne kdy dorazíme všichni domů a nebo je lepší, aby běžela non-stop (to se mi zdá zbytečné, když cca 10hodin přes den není nikdo doma). Není čistička pro místnost 14m2 příliš velká. Děkuji za odpovědi

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 27. 1. 2015

   Dobrý den,

   ano, Vaše uvažování je správné.
   Čističku přenášejte, jen v té velké místnosti bude muset využívat nejvyššího výkonu...případně doporučuji WAC450, ta by byla na tak velkou místnost vhodná-umístit čističku můžete i do malinkatého pokoje, její velikost nemá neg.vliv, ba naopak-místnost bude rychle vyčištěná za pomoci nejnižšího výkonu.
   Čistička nemusí být v provozu, když nejste doma, na druhou stranu, na nejnižším modu má tak malý odběr, že klidně může čisit,

   pěkný den,
   Mirka Nechvátalová

 • Filip Machala , 12. 12. 2014

  Dobrý den, Chci se zeptat jak moc je tato čistička náročná na umístění do prostoru? Jedná se mi hlavně o to, aby moc nezavazela. Děkuji Machala

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 12. 12. 2014

   Dobrý den,

   čističku umístěte cca 15 cm od zdi, ne za žádnou překážku, záclonu, skříň apod. Zkrátka se nesmí omezit nasávání vzduchu (což je z obou voků čističky) a vypouštění vzduchu (zvrchu čističky.
   Takže "nenarazit" čističku k něčemu apod.

   Pěkný den,
   Mirka Nechvátalová

 • Martin, 11. 12. 2014

  Dobry den, dnes jsem odvas obdrzel tuto cisticku vzduchu. Vyse v dotazech uvadite, ze jde vypnout ionizator. Bohuzel se mi vypnuti teto funkce v navodu nepodarilo najit. Muzete mi tedy poradit jak na to? Predem dekuji za odpoved. MS

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 11. 12. 2014

   Dobrý den,

   ano, stačí, když délší dobu (cca 5 vteřin) podržíte tlačítko "AUTO"
   V návodě naleznete na str.5 v kapitole "Ovládací panel"

   Pěkný den,
   Mirka Nechvátalová

 • Hana Korgerová, 17. 11. 2014

  Dobrý den,z důvodu časté nemocnosti našich dětí/jsou oba alergici/ uvažujeme o této čističce. Ale máme doma problem ješte s velkou vlhkostí,z toho důvodu pořád bojujeme s plísněmi. Tak jestli není lepší koupit čističku dohromady i s odvlhčovačem. Nebo je lepší každé zvlášt? Máme místnost cca 25m2.Děkuji.Hana Korg.

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 17. 11. 2014

   Dobrý den,

   čistička s odvlhčovačem neexistuje, pouze čistička se zvlhčovačem.
   Ve Vašem případě se ale doporučuji nejdříve podívat po odvlhčovač...
   Bohatě stačí Sinclair CFO 16.
   O čitičce bych uvažovala a vybírala až snížíte vlhkost alespoň na 50%.

   Příjemný den,

   Mirka Nechvátalová

 • Tomáš, 5. 11. 2014

  Dobrý den, cca po týdnu používání začala čistička vydávat tichý pískavý zvuk, který bohužel při spaní ruší. Zvuk pravděpodobně vydává ionizátor,jelikož při jeho vypnutí utichne. Na noc je řešení ionizaci vypnout,ale proč, když ta funkce tam je. Je to důvod na reklamaci, nebo máte nějaké info o tomto problému? Děkuji za odpověď, Vávra.

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 5. 11. 2014

   Dobrý den,

   nikoliv, jedná se opravdu o zvuk ionizátoru. Tento zvuk závisí na prašnosti v místnosti, vlhkosti. Někdy je zvuk slyšet více, někdy méně.
   Ionizátor určitě nemusí být zaplý pořád, proto se tato funkce dělá vypinatelná. Někde jsem četla, že stačí, když budete ionty pouštět do vzduchu pár hodin denně.
   Neznepokojovala bych se, celý den můžete mít ionizátor zaplý, na noc vypínejte.

   Přeji pěkný den,
   Mirka Nechvátalová

 • Marie, 4. 11. 2014

  Dobrý den, uvažuji o zakoupení čističky do kadeřnictví,je WAC U300 vhodná?

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 4. 11. 2014

   Dobrý den,

   ano je, pokud je plocha do 30m2. Jinak doporučuji Winix WAC 450

   Děkuji a pěkný den,
   Mirka Nechvátalová

 • Petr, 4. 11. 2014

  Dobrý den, minulý měsíc jsme si od Vás pořídili čističku vzduchu winix wac u300.Rád bych se zeptal zda je normální stav,když hlasitost zvuku ("cvrkání") indikující zapnutí funkce "plasmawave" kolísá. A to od téměř úplného ticha až po dost hlasité "cvrnkání".Po nějaké době se hlasitost opět ustálí na "normálu".Děje se tak i když automatický režim neukazuje žádné znečistění.Jde mi o to zda nejde o nějakou poruchu této filtrační funkce. Předem moc děkuji za odpověď.

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 4. 11. 2014

   Dobrý den,

   je to úplně normální a o závadu se nejedná. Vevnitř dochází k výbojům, jak moc je ionizátor slyšet záleží na vlhkosti a prašnosti, proto někdy Plasmawave slyšet je a někdy není. Výhodou je, že když Vám to vadí, třeba v noci - můžete jej vypnout.

   Příjemný den,
   Mirka Nechvátalová

 • Pavol, 6. 7. 2014

  Dobrý deň, chcem sa opýtať, či sa dá vypnúť funkcia automatického zníženia výkonu čističky na minimum pri zhasnutí okolitého svetla. Zabezpečuje to svetelný senzor. Napríklad, ak ma neskoro večer ruší silné svetlo a chcem mať tmu, ale zároveň chcem, aby čistička išla na vyšší výkon, napr. na stupni 150 m3/h, čo je ešte znesiteľných 35 dB. Ďakujem.

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 6. 7. 2014

   Dobrý den,

   světelný senzor funguje pouze při automatickém režimu, tzn., pokud nechcete, aby čistička pohasla a snížila svůj výkon, doporučuji ponechat ji v ručně nastaveném režimu a zvolit si takovou rychlost, kterou chcete.

   Pěkný den,

   Mirka Nechvátalová

 • Sarka, 23. 6. 2014

  Dobrý den, jak si tato čistička poradí s formaldehydem? Obtelefonovala jsem několik prodejců včetně Vás, a dostávám samé rozporuplné informace. Jeden doporučuje Winix jako nejúčinnější díky Plazma Wave, jiný tvrdí, že pomůže víc Arbi Pure. Můžete mi poskytnout závaznou informaci? Děkuji.

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 23. 6. 2014

   Dobrý den,

   tento dotaz jsme směřovali přímo k výrobci Winix. Odpověď je taková, že čističky redukují obsah formaldehydu ve vzduchu (u WAC 450 je to zhruba z 80%), je to díky aktivnímu uhlíkovému filtru (zejména) a dále díky PlasmaWave, který toto odbourávání podporuje.
   Další látky, které jsou redukovány : Benzen, oxid dusný, vinyl chlorid, acetaldehyd, amoniak, kyselina octová (v různém poměru podle produktu a velikosti filtrů)

   Tím pádem je to účinější než u Airbi, u které to obstará pouze jeden filtr.

   Pěkný den,
   Mirka Nechvátalová

 • DaMe, 6. 5. 2014

  Hezký den, mám k Vám dotaz - zda lze něčím zakrýt v noci displej - myslím, že např. v ložnici musí hodně rušit.

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 6. 5. 2014

   Dobrý den,

   čistička má Light sensor, ve tmě diodky pohasnou, při rozednění opět zvýší jas. JInak jsem ale zatím neslyšela, že by to někomu vadilo.

   Pěkný den,

   Mirka Nechvátalová

 • stano, 17. 4. 2014

  dobry den chcem sa spytat na vymenu filtrov.na jednej stranke pisu "Přístroje z tzv. inteligentní skupiny (např. Winix) samy upozorní, kdy je čas na výměnu. Vyhodnotí čas a výkon, takže se filtr nemění ani příliš zanesený, či naopak málo opotřebovaný. K čištění potřebuje filtrační kazetu a plasmagenerátor." chcem sa spytat co je to ten plasmagenerator alebo sa zmylili.dakujem a prajem pekny den

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 17. 4. 2014

   Dobrý den,

   jestli je správné, co píší jinde bohužel nevím, nejpřesnější a nejpodrobnější informace ohledně čitění naleznete zde:
   http://www.winix.cz/detaily.html#udrzba
   Plasmawave - spolehlivě odstraňuje pachy, alergeny, chemické výpary a jiné znečišťující látky, které se vyskytují v domácím prostředí, a to na molekulární úrovni. Přitom není zdrojem škodlivého ozónu. PlasmaWave™ vytváří kladné a záporné ionty, které se spojují s přírodními vodními parami a tím se přeměňují na hydroxyly. Hydroxyly okamžitě neutralizují viry, bakterie, chemické výpary, pachy a plyny obsažené ve vzduchu tím, že rozloží jejich molekulární strukturu na vodní páru a jiné neškodné látky běžně přítomné ve vzduchu.

   Příjemný den,
   Mirka Nechvátalová

 • Dana, 28. 3. 2014

  Chtěla bych se Vás zeptat kdo čističku vyrábí. Děkuji.

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 28. 3. 2014

   Pěkný den,

   čistička pochází z Korei.

   příjemný den,
   Mirka Nechvátalová

 • Martin, 18. 3. 2014

  Dobrý deň, chcem, sa informovať o : 1. ionizátore čističky winix. Ak je v interiéri nerovnováha kladných a záporných iónov tým, že je prebytok tých kladných, a čistička winix produkuje kladné aj záporné ióny, nestráca táto funkcia zmysel, kedže je lepší prebytok záporných iónov? Väčšina iných čističiek produkuje len záporné. Aký je teda rozdiel v porovnaní s ostatnými čističkami? 2. Aká je čistička winix v porovnaní s therapy air ion od zepteru? Prípadne neponúkate, alebo nemáte informácie o čističkách chungpung od kórejského výrobcu? Odporúčal mi ju totiž lekár, ale neviem zistiť dosť informácií, resp. predajcu. Ďakujem.

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 18. 3. 2014

   Dobrý den,

   1. je velice těžké zjistit, kolik iontů a s jakým nábojem v místnosti je. POkud máte pocit, že je v místnosti víc kladných iontů, nebudete ionizátor zapínat. Výhoda je právě ve vypinatelném ionizátoru
   Hlavní rozdíl je, že Plasma (ionizátor u Winix nebo Sharp) neprodukuje ozon.
   2.Těžko porovnávat Winix a Zepter, doporučuji si produkty srovnat v porovnávači(přidat do porovnávání na našich stránkách), tam budou vedle sebe a rozdíly jsou tak hned vidět.
   Liší se prakticky ve všem - výkon, neomyvatelné filtry u Zepter, funkce....
   O čističkách, který doporučil Váš lékař jsem nikdy neslyšela, nemohu proto hodnotit.

   Příjemný den,

   Mirka Nechvátalová

 • Tomáš, 28. 1. 2014

  Dobrý den, má tato čistička funkci vypnutí ionizátoru?Jednotlivé servery se v tomto údaji liší. Děkuji

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 28. 1. 2014

   Dobrý den,

   ano má vypinatelný ionizátor .

   Pěkný den,
   Mirka Nechvátalová

 • lenka cipkalova, 17. 12. 2013

  Dobry den,chcem sa opytat ci tato cisticka odstranuje aj plyny ako formaldehyd vyskytujuce sa v novostavbach, rozhodujeme sa medzi touto a airbi pure u ktorej je to uvedene, dakujem za info, s pozdravom, l.c.

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 17. 12. 2013

   Dobrý den,

   čistička vzduchu Winix odstraňuje nebezpečné plyny, mezi které patří formaldehyd. Jmenovitě to uvedeno ale nemá. U Airbi Pure to je jisté, tam je to přímo uvedeno.

   Příjemný den,

   Mirka Nechvátalová

 • Martin Barciak, 3. 12. 2013

  Dobry den, chci se Vas zeptat, jestli poskytujete na cisticky vzduchu slevy, kdyz jsem alergik a astmatik, ktery se leci. Doktorka je ochotna vystavit pro me i potvrzeni. Dekuji za Vasi odpoved. S pozdravem Barciak Martin

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 3. 12. 2013

   Dobrý den,

   poskytujeme individuální slevy. Jakmile bude koupě aktuální, zavolejte mi (číslo je na portále)
   Přeji pěkný den,

   Mirka Nechvátalová

 • Alena Součková, 11. 11. 2013

  Dobrý den, rozhoduji se mezi airbi pure a winix 300. místnost má 24 m2, winix je jednodušší na obsluhu,výměnu filtrů, ale zaráží mne při nočním režimu je výkon 66 m3 a 26 dB a u Airbi pure je 180m3 a 23 db. Airbi pure má tedy při nočním režimu, nejtišším skoro trojnásobný výkon. Mohu se na tento údaj při výběru spolehnout ? Na cenu se nedívám, jen na jednoduchost obsluhy, filtry a výkon. mám hodně prachu - pudru z papouška.Za odpověď děkuji

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 11. 11. 2013

   Dobrý den,

   ano, můžete se spolehnout. Ještě jednou jsem dnes ověřovala u dovozce.
   Je to jedno, obě čističky jsou výborné. Jedna má takovou výhodu, druhá takovou.
   V žádném případě chybu neuděláte.
   Pěkný den,

   Mirka Nechvátalová

 • Ondřej, 31. 10. 2013

  Dobrý den, prosím o potvrzení či opravu mého propočtu/úvahy. Chceme koupit čističku do ložnice-jsem alergik. Rozměr ložnice: 16 m2 Předpokládaná frekvence používání: každou noc (min 6 hod) Vzhledem k tomu, že chceme čističku používat dlouhodobě a téměř výhradne v noci. Máme tyto dva požadavky: Min spotřeba energie Min hlučnost Zvažujeme mezi dvěma modely Winix WAC P150 (max výkon 168 m3) a Winix WAC U300 (max výkon 330 m3) Pokud koupím model P150 pak aby přístroj odfiltroval vzduch v celém pokoji (16m2x2,5mx4= 160 m3/h) za jednu hodinu musí být v noci spuštěn na nejvyšší výkonostní stupeň (168m2/52dB/40W). Tzn přístroj bude hlučný a pojede v režimu s nejvyšší spotřebou. Pokud naopak bude tento model v noci spuštěn na nejniží stupeň (noční režim) pak bude tichý a spotřeba nejnižší možná ale přístroj v tomto režimu zdaleka nepřefiltruje celý objem vzduch v pokoji, ale pouze 1/4 (42 m3) Pokud zvolíme model U300. Pak přístroj při provozu na druhý nejnižší režim přefiltruje za jednu hodinu 150m3/35dB/příkon?. Uvažiji tedy správně, že pokud chceme přístroj používat téměř výkradně v noci, dlouhodobě a chceme dosáhnout "nejnižších" možných nákladů a předevší hlučnosti, pak je vhodné koupit přístoj s vyšší vzduchovým výkonem než je doporučováno v popiscích u jednotlivých modelů (např u Winix Wac P150 je uvedeno že je vhodný pro alergiky pro místnost 17m2 - ale to by musel přístroj neustále jet na plný výkon)? Prosím můžete protvdit/okomentovat? Připadně poradit který jiný model by pro nás byl vhodný? Jaký je prosím příkon modelu P150 při nočním režimu? Jaký je prosím příkon modelu U300 při nočním režimu? Děkuji, Ondřej

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 31. 10. 2013

   Dobrý den,

   ano, je to správná úvaha. Osobně to doporučuji i do ostatních místností, nejen v noci. Vždy je lepší lehce předimenzovat a koupit výkonnější čističku a mít zapnuté na nízký režim. Já bych nechtěla, aby mi čistička jela naplno třeba v obýváku, kde se dívám na TV, chodí návštěvy apod.
   O spotřebě nemluvím, to je směšné, když si spočítáte Kč, jsme při max.výkonu na cca 0,4 Kč / 1h, ale vysoká hlučnost je opravdu protivná.

   Volila bych tedy Winix 300.

   Spotřeba v nočním režimu nikde uvedena není, ale jak jsem psala výše - při maximu to je cca 0,4 Kč/h, při nejnižším výkonu 4 W = 0,02 Kč / h = 36 Kč / měsíc (orientačně)

   Příjemný den,
   Mirka Nechvátalová

 • Šárka, 14. 8. 2013

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak je čistička hlasitá, kolik decibelů vydává? Jak dlouho musí být čistička zapnutá, aby se vzduch vyčistil, kolik stojí náhradní filtry a jak dlouho filtry vydrží, děkuji

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 14. 8. 2013

   Dobrý den,

   1. hlučnost 26 - 55 dB dle zvolené rychlosti (všechny tech.údaje naleznete v detailu produktu)
   2. záleží na Vás, je to individuální - někomu jede celý den, jinému před spaním, dalšímu během spaní.
   3. náhr.filtry naleznete u čističky v příslušenství 1780 Kč
   4. diodka se rozsvítí cca za rok, výhodou ale je, že filtry jsou omyvatelné, doporučujeme omytí max.2x, takže 2 roky po sobě omyjete, pak vyměníte. DOba se může lišit dle počtu hodin provozu - filtry Vám můžou vydržet (do prvního praní) klidně i dva roky.

   Pěkný den,
   Mirka Nechvátalová

 • Pavla, 23. 5. 2013

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli mate nejake srovnani ucinnosti pri odstranovani viru a bakterii u cisticky Winix WAC U300, u ktere se pise o patentovane uprave Cleansela a cisticek, které pouzivaji UV lampu (např. Airbi Pure). Která je spolehlivejsi na odstraneni? Dekuji

  Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 23. 5. 2013

   Dobrý den.
   Ono to nelze takhle porovnávat, každý nebo skoro každý výrobce má jinou technologii na odstranění virů...Bohužel, ani neexistuje nějaké porovnání účinnosti.

   Pěkný den,
   Mirka Nechvátalová

Zeptejte se

Předmět:
*Jméno:
*E-mail:
*Váš dotaz:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-osm:

Příslušenství

Sada filtrů pro Winix U300
Sada filtrů s prodlouženou životností obsahuje 1 ks omyvatelného předfiltru, 1 ks omyvatelného True HEPA filtru a 1 ks omyvatelného uhlíkového filtru s aktivním uhlím
ks
1 790 Kč
Nákupní rádce Jak vybrat vhodný produkt v kategorii čistička vzduchu, čističky vzduchu? Více
INFOLINKA DO 19:00
Pomůžeme vám s výběrem.
Jsme online do 19 hod.
602 813 222, 722 922 920
Po - Pá: 8:00 - 19:00 hod.