Proalergiky.cz > Poradna

Poradna pro alergiky

Zdravotnické dotazy:
Mohou mé zdravotní problémy souviset s alergií?
Jak se léčí alergická onemocnění? Beru správné léky?

Produktové dotazy:
Co potřebujete vědět o zboží pro alergiky a ekzematiky?
Co si koupit na svůj problém?

Než položíte svůj dotaz, projděte si již zodpovězené dotazy.

4317 odpovědí Vybrat dotazy na téma:   Položit nový dotaz

Hana Mishova, 2. 11. 2016

Dobrý den, chovám doma rok pejska a nedávno mi byla zjištěna alergie na psa. V poslední době jsem pokašlávala,měla ucpaný nos,vyrážka,hůře se mi dýchalo a vše mě svědilo. Musím dát psa pryč z domu? Případně jaké by to mělo komplikace kdybych si psa nechala. Můžu si tím udělat náběh na astma? Předem děkuju za odpověď. s pozdravem Hanka M.

Zobrazit odpověď

Témata:

saša, 26. 10. 2016

Díky za odpověď ohledně IgA a IgG. Moc tomu ale nerozumím. IgE mi taky dělali, vyšlo normální. Bylo mi řečeno, že je to slabší alergie a že mám omezit čerstvé mléko. Po požití mléka a některých mléčných výrobků mám slabší trávicí potíže - nadýmání, bolest břicha. Můj hlavní důvod jít na alergologii byla alergie na pyly + zkřížená alergie na potraviny, což se potvrdilo. Pokud IgA a IgG nemá žádný význam, proč ho tedy testují a interpretují? Jak to, že mám potíže po mléku a IgE je v pořádku?

Zobrazit odpověď

Marketa, 26. 10. 2016

synovi pediatricka diagnostikovala nesnasenlivost bilkoviny a cukru kravskeho mleka...co to tedy znamena,do jake skupiny patri?ABKM, intolerance laktozy, IBKM? mel by mit tedy naprosto bezmlecnou dietu?dekuji za odpoved

Zobrazit odpověď

Veronika, 26. 10. 2016

Dobrý den, chci se zeptat, zda když léčím astma Flutiformem 125, můžu tento lék používat nadále i v případném těhotenství. Na příbalovém letáku se to samozřejmě nedoporučuje. Děkuji moc za odpověď

Zobrazit odpověď

Témata:

Eliška, 25. 10. 2016

Dobrý den, po použití latexových kondomů mě nejříve po styku vše dole pálilo. Pak už jsem měla záněty močového měchýře. Bylo mi doporučeno nepoužívat latexové, že se jedná pravděpodobně o alergii. Pořídili jsme tedy hyppoalergenní bezlatexové, pár měsíců bylo vše v pořádku, ale pak se začalo objevovat známé pálení.. Bez kondomu je vše v pořádku, gynekologicky jsem také zdravá. Stejně tak mě pálí i silikonové pomůcky. Je tedy možné, že mám alergii i na nějakou složku hypoalergenních prezervativů a na silikon? Velice Děkuji a přeji pěkný den!

Zobrazit odpověď

Tereza, 25. 10. 2016

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na názor užívání těchto léků u 8měsíční holčičky. Dcera občas sípe, je zahleněná, některé noci má suchý kašel. Já mám alergické astma, ale vcelku pod kontrolou a mírných potíží. Dr. dcerce dala tyto léky: Seretide, Auerius, Berodual....jedná se silné kortikoidy a např. Seretide je vhodné až od 4 let dítě, bojím, že se spíše dcerce léky uškodím. Výsledky krve ještě nemám, budou až za tři týdny, astma jako takové nemá diagnostikované, pochopitelně to moc nejde. Předem děkuji za názor a odpověď. S pozdravem Tereza L.

Zobrazit odpověď

Témata:

saša, 25. 10. 2016

Dobrý den, byla mi zjištěna alergie na beta-laktoglobulin IgA 1,8 a hraniční alergie na kasein IgG 1,0. Chci se zaptat, jak silnou alergii tyto hodnoty znamenají. V jakém rozmezí se u alergiků pohybují.Mám také podezření i na další potravinovou alergii a zajímalo by mě, jestli existuje nějaký souhrnný test, který by zkoumal alergii na větší množství potravin naráz.

Zobrazit odpověď

Témata:

Lucie Zuzaňáková, 25. 10. 2016

Dobrý den, je mi 17 a už pár let trpím na otok rtu. Vždy se mi to stávalo v létě, hlavně na začátku, když začalo sluníčko, koupání a tak. Ret mi jeden den hrozně natekl a pak se na něm udělaly hrozně bolestivé puchýřky. V nemocnici mi řekli, že to je z koupání ve špinavé vodě a vysušeném rtu, ale tento problém nastal znovu a to dnes. Venku je špinavé počasí, prší a je zima.V lékarně si mysleli, že je to opar, ale ten nebolí, na testech na alergii mi na nic nepřišlo a já jsem z toho akorát zoufalá, protože nejen že to nevypadá hezky, ale taky to hrozně bolí. Máte někdo nějaké zkušenosti s něčím takovým popřípadně co by mohlo být důvodem vzniku? Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Jan, 21. 10. 2016

Dobrý den, mám dotaz ohledně alergie na ryby, z výsledků na alergologii jsem alergický na histamin, látku obsaženou zejména v rybách. Chtěl bych začít užívat Omega 3, jenže z ryb nemohu. Je možné si koupit Omega 3 v kapslích? Jsou tyto kapsle nějak vyčištěné od látky Histaminu? Děkuji za odpověd Hezký den

Zobrazit odpověď

Jan, 10. 10. 2016

Dobrý den, mám podezření na intoleranci mléčné bílkoviny. Zhruba dva týdny držím přísnou dietu, jím jen tvrdý tvaroh (23g bílkovin), šunku, zeleninu a bílý jogurt. Za celou dobu pleť bez jediného pupínku. Včera jsem si řekl že to "otestuju" a dal jsem si navíc 50g 100% whey CFM proteinu zamíchaného ve vodě a cca do 4 hodin mi na tváři vyskákaly dva zanícené pupínky. 1) Myslíte že by se mohlo jednat o intoleranci na syrovátkovou bílkovinu? 2) Je možné že se alergická reakce aktivuje až množstvím, že by mi např 25g whey CFM proteinu nic neudělalo? Co je zvláštní tak například mi nedělá problém sníst 500g bílý jogurt, nebo vypít 500g kefír ale někde jsem četl že právě tyto potraviny jsou "bezpečné" U čeho jsem měl problém tak u 1l mléka se mi zhoršila pleť taky Na akné jsem trpěl celý život (je mi 27) a co držím dietu popsanou výše tak pleť mám OK 3) Najdu někde nějaký seznam které mléčné potraviny můžu a které ne? Očividně je problém ta syrovátková bílkovina a mléko ve velkém množství Děkuji

Zobrazit odpověď

Položit nový dotaz