úvod Proalergiky.cz > Deníčky malých atopiků

Deníčky malých atopiků

Individuální poradenství pro stabilizaci atopických problémů u dětí do tří let


*** OMLOUVÁME SE VÁM, SLUŽBA JE AŽ DO ODVOLÁNÍ POZASTAVENA ***

Můj deníček

Zatím nemáte svůj deníček nebo jen nejste přihlášeni

Proč volit individuální poradenství formou deníčku?

Cílem poradenství je stabilizovat lékařem diagnostikovaný atopický ekzém dítěte.

Poradenství zahrnuje:

  • individuální úpravu kosmetické péče o dítě
  • úpravu stravy kojící maminky nebo přímo dítěte
  • další režimová opatření dítěte sestavená přímo na míru daného dítěte

Jak poradenství probíhá?

  • vstupní konzultace – dotazník pro získání podrobných informací o aktuálním stavu dítěte a faktorech ovlivňujících atopický ekzém
  • sestavení individuálního plánu pro stabilizace projevů ekzému
  • pravidelná komunikace v individuálním neveřejném deníčku, ve které je pak dolaďována péče o dítě a prokonzultovány možnosti, jak pracovat s potravinovou alergií, ekzémem (a příp.dalšími projevy atopie) do budoucna.

Ceny individuálního poradenství

Zpracování dotazníku a úvodní posouzení stavu
Cena: bezplatné

Konzultační servis v deníčku pro stabilizaci atopického ekzému
4 týdny intenzivní spolupráce: zjištění příčin zhoršování ekzémů nebo zažívacích potíží, doporučení vhodné kosmetiky a způsobu jejího používání, sestavení jídelníčku, doporučení změn v domácnosti nebo v životním stylu (hygiena, oblékání atd.) aj.
Cena: 850 Kč

V případě komplikovanějších případů nebo vracejících se obtíží je možné přiobjednat si další konzultace dle vaší potřeby. Další měsíc intenzivního denního vedení stojí 850 Kč a je možné si jej přiobjednat v založeném deníčku.

Nejste si jisti, že je individuální deníček pro vás to pravé?
Podívejte se na veřejné deníčky dostupné na této stránce.
Projděte si moderovanou diskuzi o atopickém ekzému u dětí o tří let.

Profil konzultanta

Ing. Bc. Věra Zíková
Je autorkou komplexního postupu pro péči o malé děti postižené atopickým ekzémem, který je založen na dočasné úpravě stravy a důsledné kosmetické péči o pokožku. Funkčnost a úspěšnost tohoto postupu byla úspěšně ověřena na řadě atopických dětí, dnes jejich počet překročil 300.

Ing. Zíková vystudovala přírodní vědy na Jihočeské univerzitě České Budějovice a chemii na Technické univerzitě Liberec. Sama má za sebou osobní zkušenost s atopickým ekzémem a alergiemi u své dcery. Její osobní příběh a bližší informace najdete v Magazínu ProAlergiky.

Reference a zkušenosti rodičů

Hanka J.:
Mám nyní dvouletého syna s atopickým ekzémem. Do fáze největších problémů jsme se postupně dostávali od jeho šesti měsíců. Kožní lékaři (včetně těch nejvěhlasnějších) nám dávali jen kortikoidy (nebo horší věci). Byli jsme zoufalí. Atopický ekzém je nemoc, u které nikdo pořádně neví, co s tím. Každému na to pomáhá něco jiného, slyšíte tisíce rad od všech známých a lidí okolo na téma „Už jste zkoušeli … ? Ne? No tak to je jasný, to by Vám pomohlo.“ Najdete spousty léčitelů, bylinkářů, ale také lékařů homeopatů, kteří všichni tvrdí, že Vám pomůžou, jen se jistí heslem „ale bude to trvat“ (třeba dva roky, tj. do tří let dítěte, kdy u většiny atopický ekzém zmizí „sám“). Člověk je zoufalý, dítě má rozmokvaný celý obličej, neustále se dere, zvykáte si pomalu ale jistě na prostěradla a oblečení od krve…

Pak jsme našli Věrku. Začala nám radit ohledně léčby. V kontaktu jsme byly od 12 měsíců syna, ale největší efekt byl o cca 4 měsíce později, kdy jsme se s manželem rozhodli nerespektovat další brutální léčbu kožní lékařské „guru“ dr. Čapkové a jít do toho sami a jinak. Věrce jsem dennodenně posílala mailem fotky a popisy toho, jak syn vypadá a ona mi rovněž dennodenně odpovídala a radila na každém kroku. V této fázi již jako placenou službu, ale po všem, co jsme vyzkoušeli a co nás léčba syna stála, byla tato investice asi nejrozumnější ze všech a opravdu se vyplatila. Nutno dodat, že v porovnání s tím, co si ostatní účtují za konzultaci nebo za hodinu, to byla velmi rozumná částka.

Oceňuji zejména opravdu osobní přístup, možnost mít se s kým poradit. Samozřejmě k tomu, aby někdo radil, je nutné mít znalosti a zkušenosti. A ty Věrka jednoznačně má, a to v neuvěřitelném rozsahu. Přesto si nehraje na pána Boha, jednoznačně řekne „zkuste toto, pomáhá to u (např.) 80 % dětí“. Na druhou stranu pokud jsem si u některého jejího návrhu nebyla jistá (což se tedy stávalo velmi zřídka), tak byla Věrka ochotná vést dialog, který mohl skončit i tím, že jsme to udělali trochu jinak. Přece jen za dítě je odpovědný rodič, ten s ním tráví veškerý čas. Všechno do mailu ani při maximální snaze nedostanete. Ale když Vám někdo pomůže, poradí, povzbudí, cítíte se jistěji a s takovým rádcem za zády to jde tisíckrát líp. Komukoli, kdo má dítě s atopickým ekzémem, bych Věrku jednoznačně doporučila.

Aneta S.:
Před více než rokem se u mé dcery objevil ekzém na celém těle. Pro ty, co jsou v podobné situaci, nemusím dále popisovat, jaké trápení je to jednak pro dítě, jednak pro rodiče. Zběsile jsem se snažila nalézt nějakou pomoc. U kožařky jsem se setkala pouze s odpovědí, co bych chtěla s takovou rodinnou anamnézou a vyprovodila mě s předpisem na kortikoidní mast. Na internetu jsem se dočetla o nutnosti nalézt potravinu, na niž atopik reaguje. Jak ale na to tam stálo jen okrajově. A pak jsem objevila diskusní forum, na kterém Věra radila rodičům v podobné situaci, jako jsem byla já.

Velmi to zkrátím. Díky jejím radám, ať již ohledně mé stravy, zavádění příkrmů, vhodných krémech na ekzém, alergotestech atd. se velmi brzy ekzém začal ztrácet. Dcera přestala být neklidná, ekzém se z akutního přeměnil do klidného, časem ustoupil a nyní je zdárně pod kontrolou. Osobně jsem se s Věrou i setkala, probraly jsme, co se dalo, a já bych si jen přála, aby i ostatní děti a rodičové měli tu možnost jako já svému dítěti pomoci.

Děkuji moc, Věro.

Ivana S.:
Pani Vera je úžasná osôbka, ktorú by bolo potrebné naklonovať. Dcéra mala veľmi škaredý ekzém, chodili sme po kožiaroch, no všade nám dali len hormonálne mastičky, ktoré som nebola ochotná dávať 3 mesačnému bábätku. Úžasná náhoda sa stala, keď som už zúfala sedela v noci pri internete a dostala som od jednej mamičky avízo, aby som skúsila kontaktovať p. Veru.

Veľmi sa mi do rád od nej nechcelo, keďže rady predstavovali prísnu diétu, ale materinská láska, dobré mienené rady a veľká podpora p. Very padli na úrodnú pôdu. Ani za 2 mesiace sa telíčko mojej Olívijky úplne vyčistilo. Veľká, neskonalá vďaka patrí teraz už mojej internetovej kamarátke Vere. Takých ľudí ako je ona je veľmi málo. Obetuje svoj čas, čas ktorý by mohla tráviť s rodinou, pre ľudí, ktorých možno ani nikdy neuvidí. Ešte raz ďakujem.

Markéta Š.:
Jsem štastná, že jsem na paní Věru natrefila a že nám pomáhala s vychytáváním alergenů - jen díky ní alergie vyhasly!!! Dnes jsme měli Pribináka a nic! A to jen díky Tobě, Věrko, ani nevíš, jak jsme ti s manželem vděčni! Díky moc, Věrko.

Blanka S.:
Paní Věra nám strašně moc pomohla a pomáhá. Žádný lékař nám neřekl ani setinu toho, co jsme se o ekzému a atopii dozvěděli od paní Věry. Čímž její rady vřele doporučuji ostatním zoufalým maminkám atopiků!

Karel M., hrdý otec Kájika:
Pěkné odpoledne paní Věrko,

teď Vám nepíše manželka Peťka, ale s jejím svolením jsem si dovolil vlést na její email. Chtěl bych Vám jménem svým i jménem mých rodičů moc poděkovat za svou ženu Peťku a hlavně za syna Kájika. Vidím, co vše musí oba dva vytrpět, aby bylo jejich tělo zdravé a nemělo žádné flíčky a eksemy. Ještě jedno Vám moc děkuji. Jste opravdu ,,MACHR" a odbornice. Přeji Vám i Vaší rodině pěkné léto a opět moc moc moc děkuji.

Artuše:
Dcera je také atopička a já trpím lupénkou... Loni v létě jsem dceřin ekzém a svoji lupénku řešila s paní Věrou a opravdu nám oběma hodně pomohla, prospěla především úprava stravy, na kterou mě předtím bohužel žádný kožař neupozornil, takže já můžu paní Věru jen doporučit. Má hluboké odborné znalosti, zkušenosti a ochotu pomáhat!

Veronika L.:
Paní Věra pomáhá mému AE synovi, ale i mne (netrpím AE ani astmatem, alegiemi...) po zdravotní stránce! Takže jí za hodně vděčím, díky ní se cítím o 99 % lépe než dříve!!!