úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: Vítejte na stránkách pro alergiky!

Vítejte na stránkách pro alergiky!

proalergiky

11. 3. 2005
13:07

Za všechny, kteří se podíleli na vzniku těchto stránek, Vás vítám ve VAŠEM diskusním fóru.

Naším cílem je, aby pro Vás naše stránky byly co nejzajímavější a nejpřehlednější, proto Vás prosíme o
vyjádření názoru na jejich kvalitu (ať už po stránce obsahové, grafické či funkční).

Rádi se Vašimi nápady inspirujeme.

Za kolektiv spolupracovníků
Dana Štěpánková

Eva

3. 8. 2006
11:09

RE: Vítejte na stránkách pro alergiky!
Vaše stránky sleduji téměř od začátku, moc se mi líbí, jen bych uvítala, kdyby na nich bylo možné najít např.
místa (penziony, hotely, ubytovny), kam by bylo možné jet na dovolenou. Vím, že některé penziony jsou zařízené
pro alergiky (lůžkoviny, pokoje bez koberců, nedráždivá strava atd.)Myslím, že tyto informace by uvítalo hodně
rodin. S blížícím se začátkem školního roku by bylo fajn si přečíst, jaké aktivity a kroužky v jednotlivých
regionech by byly vhodné pro alergické a astmatické děti. V Brně např. funguje sdružení SAAD, kde rádi poradí,
ale jak je to v jiných městech? S tím by určitě mohli pomoci příspěvky a zkušenosti ostatních lidí...
Jinak jsou Vaše stránky opravdu skvělé a určitě už spustě lidí pomohly.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Anka

29. 4. 2006
3:00

Mám dojem, že tyto stránky - co se technických úprav týče - úplně zamrzly... Například moje připomínka ohledně
odkazů a řádkování z května loňského roku zůstala nevyslyšena...

Reagovat

Aneta Cieslarová

8. 11. 2005
12:57

Speciální školky a školy pro alergiky? To spíš bych uvítala speciální Z.Š. pro děti s dyslexií,dyskalkulií
atd.

Reagovat

Anka

11. 5. 2005
22:03

Dobrý den,
díky za dobré a užitečné stránky, mám dva tipy na jejich zlepšení: odkazy v příspěvcích se nějak špatně
zobrazují - když napíšu např. odkaz na stránku do závorky, tak ten odkaz poté nefunguje - příklad:
www.boiron.cz) - do té internetové adresy se zahrne i závorka... No a ještě toto - formátování příspěkvů
enterem, aby bylo možné dělat odstavce.
Děkuji

Reagovat

katka 1.

12. 4. 2005
9:23

Chci vám moc poděkovat za pyžama pro ekzematické děti. Je to odpravdku skvělý nápad, který jistě ocení každá
mamina. Mluvím z vlastní zkušenosti, i když mám dítko už odrostlejší a ekzému jsme se zbavili. Kéž by tehdy
bylo něco takového k dispozici. Doufám, že se o tom všechny mamči, které to potřebují dozví.

Reagovat

proalergiky

7. 4. 2005
21:24

Vážená paní Nosková, přípravky proti slunci vhodné pro atopickou pokožku a sluneční alergii samozřejmě v naší
nabídce nebudou chybět. Jejich zařazení plánujeme v horizontu 14 dnů.
Hana Vysokomenská
infolinka ProAlergiky

Reagovat

alena nosková

6. 4. 2005
18:34

Vaše stránky se mi líbí, ale uvítala bych víc informací o ekzému. Co třeba opalovací krémy? Blíží se léto a já
bych potřebovala poradit co používat.

PS. ještě jedna drobnost, podle mě je v diskuzi nelogické řazení příspěvků, bylo by asi lepší od nejstaršího
po nejnovější. Ale jinak je to fajn.

Reagovat

Ing. Němec

3. 4. 2005
9:49

Dobrý den,
chci se podělit o svou zkušenost s vysavačem Samsung 7030, který jsme si od Vás koupili teprve nedávno, a
který ve mne zanechal velmi solidní dojem. Předem bych rád uvedl, že mě překvapilo, jak je vysavač malý na to
jaké parametry v sobě skrývá. Píšu to proto, že doposud jsme měli zkušenost jen s větším typem (klasický
sáčkový AEG) a uvítáme, když ušetříme v domácnosti nějaké to místo.
Vysavač jsme vybírali asi měsíc, takže jsme si určitý obrázek o konkurenčních produktech udělali. Nicméně
nejdůležitější je pro nás doporučení. S manželkou jsme oba alergičtí, a tak doporučení zahraničních odborníků
pro alergie (kde se vysavače testovaly) bylo pro nás rozhodující. Z hlediska filtrace na mě vysavač zapůsobil
velice kladně. Twister, který odloučí největší nečistoty a provede navíc základní filtraci mě celkem udivil
jak funguje. Je ovšem nutno dodat, že při vysávání větších kusů jako papírky, listy z rostlin apod. dochází k
jeho častému zaplnění a musí se tím pádem v průběhu vícekrát vyprazdňovat. Zde bych ještě uvedl, že jako
alergik bych určitě čištění Twisteru neprováděl já. Při vysypávání se dostanete do kontaktu s prachem a
nemuselo by to dopadnout dobře, ale nutno dodat, že všechny vysavače s cyklónovým odlučovačem mají stejný
problém. Takže by bylo na místě pořídit si pro vyprazdňování Twisteru filtrační masku jako řešení (totéž platí
pro vyprazdňování nádobky). Nádoba s Hepa filtrem na nejjemnější prach je poměrně malá, ale pokud používáte
Twister, tak to ničemu nevadí, navíc na vysávání jednoho běžného panelákového bytu je to víc než postačující.
Po vysátí celého bytu jsem zkontroloval všechny filtry (tedy i koncový, který vyfukuje vzduch do okolí) a
nenašel jsem na něm jakékoliv známky použití, takže jsem velice spokojen.
Nechtěli jsme s manželkou utrácet za drahý vysavač Dyson (hodně propagovaný), když podobné vlastnosti má i
Samsung. I když za tak nízkou cenu nelze očekávat divy musím poznamenat, že tato cenová kategorie je velice
slušně vybavena – kovová teleskopická trubka, náhradní cyklónový filtr, náhradní omyvatelný HEPA filtr a navíc
sada hubic. Další výhodou je bezsáčkový systém, ze kterého dle libosti lze přejít na sáčkový.
Naše rodina nepatří mezi vysavačské fajnšmekry a bydlíme v běžném městském bytě. Proto bych na závěr uvedl, že
kromě filtrace nejsme příliš nároční a za přehnaný komfort nechceme připlácet. Tímto Vám chceme poděkovat za
dobrý nákup a doporučit všem alergikům, kteří se na vysávání dívají stejně.
S pozdravem
Ing. Němec, Brno

Reagovat

martina

26. 3. 2005
8:13

dobrý stánky :o), došla jsem na ně z netu úplně náhodou.

Reagovat

Opletalovi

24. 3. 2005
20:48

Dobrý den.Od té doby co naše děti trpí alergiemi neustále hledáme a sháníme spoustu doporučovaných věcí,které
by v domácnoti alergiků neměly chybět.Ani nevíte jak je těžké najít prodejnu např. s protiroztočovým
povlečením. A už vůbec jsme nevěděli kolik toho pro nemocné existuje! Např. o parních čističích jsme nikdy ani
neslyšeli.Je moc dobré,že se vám to všechno podařilo nashromáždit na jedno místo, aby si mohli lidi vybrat.
Nejsme z velkého města proto nemáme moc příležitosti ani času pro jakékoliv shánění, ale myslíme, že je to
dobré pro každého.Děkujeme Opletalovi

Reagovat

proalergiky

23. 3. 2005
16:25

Vážená paní Jandová,
děkujeme za Vaše věcné připomínky. Samozřejmě se snažíme o to, zajistit co nejlepší informační servis. V blízké
budoucnosti plánujeme doplnění webu o další zajímavé položky, jako jsou právě školy a školky pro alergiky,
lázně a ozdravovny, zájmová sdružení apod. V neposlední řadě chystáme klub, díky kterému budou mít členové
přístup ke spoustě dalších zajímavých informací, akcí a odborníků.

Hana Vysokomenská
infolina ProAlergiky

Reagovat

Renata Jandová

21. 3. 2005
21:45

Dobrý den, předem bych chtěla pochválit vaše stránky, které se mi zdají přehledné. Je vidět, že máte zájem
lidem pomoct. Vytkla bych jim jen to, že se mi zdají trochu neúplné. Jsem matka dvou dětí s alergiemi a
astmatem. Od jejich ranného věku hledám způsoby jak jim zajistit alergicky čisté prostředí doma, ve školách,
na dovolené a všude tam, kde se pohybují. Myslím, že by jste mohli na vašich stránkách uveřejnit, které školy,
školky, kroužky, apod. jsou určeny právě těmto dětem. Děkuji za ostatní.

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.