úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: Ekzém v obličeji

Ekzém v obličeji

Alice

25. 9. 2007
8:16

Prosím o radu, už si nevím rady s AE v obličeji. Nevím jaké krémy, či kosmtiku používat. Už jsem do
krémů a mastí dala tolik peněz a když si konečně najdu nějaký krém, který mi vyhovuje, tak ho
přestanou vyrábět. Kůži mám buď zapálenou kdy se musím mazat kortikoidama, pak zase suchou a
loupající se. Budu ráda, když mi dáte nějaký tip.Děkuji předem

NuklearniKote

2. 9. 2014
23:48

RE: Ekzém v obličeji
===PŘÍSPĚVEK BYL SMAZÁN ADMINISTRÁTOREM Z DŮVODU NEŽÁDOUCÍ REKLAMY===

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Junebirth

27. 7. 2014
23:56

===PŘÍSPĚVEK BYL SMAZÁN ADMINISTRÁTOREM Z DŮVODU NEŽÁDOUCÍ REKLAMY===

Reagovat

Elbi

5. 3. 2014
19:40

Dobry den,
AEtrpim uz od dvou let a mela jsem ho snad vsude kde ekzem muze byt. Nic prijemneho. Dle moji zkusenosti je ekzem z 50% o psychice a zbyla procenta bych delila pul napul disciplinou - kdyz jsem psychicky v klidu tak mam ekzemu min a kdyz si nedisciplinovane dam neco co nesmim, samozrejme pocitam s reakci. Diky hormonalnim mastem jsem prisla o velkou cast stitne zlazy. Diky hormonalnim mastem a slunicku jsem prisla castecne i o pigment na mnoha mistech tela. Doporucuju klid, pokud mozno ciste prostredi, cistou vodu, pak zase klid, oklesteny jidelnicek beze vsech latek ktere vyrazky vyvolaji a pak zase klid. Je treba si uvedomit ze dietka je pro me dobra a cokolada ze je nepritel, stejne tak vlasske orechy a exoticke ovoce a bile pecivo... bez toho vseho a mnoha dalsiho se da zit... ale je to beh na dlouhou trat, mne osobne se cistil organismus snad dva roky pote co jsem zmenila prostredi a zivotospravu a mysleni. Nekolik let jsem mela i klidnejsi kuzi a zila jsem bez kortikoidu a hormonu, ekzem temer vymizel a kuze mi zesilila. Stacilo par dni ztraty discipliny - pohybovala jsem se na stavbe a do kuze se dostal prach z cementu a tvarnic a stavebnich lepidel.. a veskera snaha uz je zase pryc, je to skoda a zacal mi dalsi beh na dlouhou trat. Tohle je moje blba ctyricetileta zkusenost s ekzemem. Nicmene jsem byla nucena od leta hledat alternativu hormonu protoze zbytek sve stitne zlazy uz nehodlam diky dalsim hormonum ztratit, a diky me kozni doktorce jsem objevila zinkovou mast Vitella. Mne zabrala okamzite a viditelne. Ale znate to jak to chodi s alergiky ekzematiky - co kus, to original. Co zabere mne, nemusi zabrat jinym. Ale rekla bych ze tahle zinkova mast neuskodi. Zbytek rady kremu a masti Vitella jsem zatim nezkousela.
Preju vsem hodne silne nervy a hlavne klid a pohodu, psychika je mocna carodejka :-)

Reagovat

Adelee3

9. 1. 2014
1:25

Pro: tynuleDobry den,
Je mi 23 let a od malinka trpim atopickym ekzemem. Ted se mi v posledni dobe take objevil na obliceji a byla jsem z toho vylozene zoufala, protoze kortikoidy na oblicej nesmi a nic jineho nepomahalo. Pred tydnem mi ale znama doktorka doporucila Linola Face (gesicht) a nemuzu si to vynachvalit. Po 3 dnech jsem mela uplne po problemu a vzhledem k tomu, ze je to jen obycejny krem, tak se muze pouzivat i jako prevence. Zkusila jsem i Linola Fett a ten nebyl tak dobry, takze doporucuji zajit do lekarny pro Linola Face. Hodne stesti

Reagovat

PavelN

11. 12. 2013
23:14

Pro: tynule===PŘÍSPĚVEK BYL SMAZÁN ADMINISTRÁTOREM Z DŮVODU NEŽÁDOUCÍ REKLAMY===

Reagovat

tynule

22. 11. 2013
12:21

dobrý den, je mi 20 a ekzémem jsem trpěla jako maličká. V 15 letech mi zjistili crohnovu chorobu a zhruba ve stejné době jsme začala mít opět problém s AE. Na začátku zimy mi okamžitě olezou oči, koutky, brada, někdy to zasahuje i do tváří. Locoid nepomahá, oční framykoin také ne, na pusu jsem dostala fungicidin, který zabral jen za začátku, nyní k ničemu, někdo mi doporučoval dubovou kůru, ale taky nic. Kožní mi doporučila sádlo a tím se mnou skončila. Máte zkušenosti s něčím, co doopravdy zabírá?

Reagovat

Samča

30. 6. 2013
21:50

Mě se teď na dovolené udělal u moře ze sluníčka v obličeji ošklivý ekzém po celém obličeji. Používala jsem krém Rossmann Sun Ozon 25. Ale až po pěti dnech se udělala ta vyrážka. Byla jsem zrovna dlouho na slunci. Naštěstí jsem už doma a na sluníčko nejdu. Ale byla jsem červená jak rak a fleky na obličeji vypadaly hrozně. Nikdo jiný to neměl jako já. Co jsem jeden den doma, mizí to. Nikdy jsem tak ošklivou vyrážku neměla jako teď v 35 letech.

Reagovat

Lucy

3. 5. 2012
17:16

Ahojte. Jedna ma kamaradka mnela pred par mesicmi taky AE,totez na obliceji(strasni,vsichni to poznaje,ze jo?). Na velke stesti sme nasli uzasnu vyzivovou poradkyni,ktera jej uzasne pomohla. Je to vystudovana zena,uplne skvela.

Reagovat

hanka

29. 4. 2012
0:48

Pro: Páji B.Ahojky, jen bych chtěla doplnit následující. Hlavní je správná diagnostika. Rozdíl je mezi klasickým ekzémem a perorální dermatitidou. Klasický ekzém je potřeba promazávat, kdežto perorální dermatitidu je potřeba vysušit. Mně se ekzém objevil v prosinci 2012. Jednalo se o napuchlé červené pupínky kolem nosu a po stranách úst, na které nezabíralo nic. Po špatné diagnostice od kožní, která mi předepsala hormonální mastičky ELOCOM a poté ADVANTAN se situace vždy na pár dní zlepšila, ale poté přišel bonus ve značném zhoršení a rozšíření ekzému na větší plochu. Prostě mazec. Zkusila jsem samoléčbu, ale bezúspěšně. V březnu jsem propadla totální depresi a navštívila jinou kožní (pí Těšíková v Brně). Ta již správně diagnostikovala perorální dermatitidu a naordinovala mi NEHORMONÁLNÍ mast ELIDEL, ZODAC, umývání postižených míst pouze převařenou vodou a zubní pastu bez fluoru a na zamaskování přes den AKNECOLOR. Do týdne došlo ke zlepšení ekzému o 80%, hodně se vysušil a začal se loupat (hlavně zmizely napuchlé pupínky). Teď jsem 5 týdnů od zahájení léčby a ekzém již není téměř vidět. Jsem nadšená a všem doporučuji.

Reagovat

Gabi

28. 2. 2012
15:17

pro [Páji B.]: presne tak! jak muze kozni predepsat takove svinstvo, jako je ELOCOM.. to je na kratkodobe pouzivani.. Souhlasim s tebou!

Reagovat

Ladislav

20. 2. 2012
12:58

Takže: před 15 dny jsem úplně vysadil kortikoidní mast. Koupil ostropestřec mariánký-čaj a krém na obličej zn. MENALIND s 5% Urea. Výsledek je o 50% lepší,příznaky ekzému pomalu ustupují.Celková plocha zarudnutí se rapidně zmenšila a ústup,musím zaklepat,,pořád pokračuje!

Reagovat

Ladislav

1. 2. 2012
11:28

Je mi 29. Od svých 24 se mi začal objevovat ekzem,suchá kůže a zarudnutí na obličeji jen v okolí nosu. Postupem času se toto vše rozšiřovalo dále po obličeji a lokálně i na krk. Prvně u lékaře jsem dostal kortikoidní mast,po které vše cca na 2 měsíce ustalo,resp.téměř odeznělo.Pak se začalo vše opět vracet,tak proces s kort.mastí se opakoval.Problém opět na ňáký čas ustal,ale vrátil se a v opět ve větší míře než předtím.Situace je pro mě už v této chvíli neúnosná nejen kvůli práci,ale i okolí.Co jsem tu četl,asi budu muset jít do přírodní léčby..poavaď máte někdo radu,budu za ní vděčný na [email protected]

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.