úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: Ekzém v obličeji

Ekzém v obličeji

Alice

25. 9. 2007
8:16

Prosím o radu, už si nevím rady s AE v obličeji. Nevím jaké krémy, či kosmtiku používat. Už jsem do
krémů a mastí dala tolik peněz a když si konečně najdu nějaký krém, který mi vyhovuje, tak ho
přestanou vyrábět. Kůži mám buď zapálenou kdy se musím mazat kortikoidama, pak zase suchou a
loupající se. Budu ráda, když mi dáte nějaký tip.Děkuji předem

Ladislav

1. 2. 2012
11:28

RE: Ekzém v obličeji
Je mi 29. Od svých 24 se mi začal objevovat ekzem,suchá kůže a zarudnutí na obličeji jen v okolí nosu. Postupem času se toto vše rozšiřovalo dále po obličeji a lokálně i na krk. Prvně u lékaře jsem dostal kortikoidní mast,po které vše cca na 2 měsíce ustalo,resp.téměř odeznělo.Pak se začalo vše opět vracet,tak proces s kort.mastí se opakoval.Problém opět na ňáký čas ustal,ale vrátil se a v opět ve větší míře než předtím.Situace je pro mě už v této chvíli neúnosná nejen kvůli práci,ale i okolí.Co jsem tu četl,asi budu muset jít do přírodní léčby..poavaď máte někdo radu,budu za ní vděčný na [email protected]

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Páji B.

23. 1. 2012
15:59

Ještě bych doporučila pastu bez fluoru (dráždí ekzém) a samozřejmě pro ženy nepoužívat žádnou kosmetiku :-) Holky, taky jsem si musela zvyknout. Bylo mi to ze začátku blbý, vypadala jsem fakt hrozně, ale musíte se s tím smířit a okolí si zkuste nevšímat :-)
Snad se Vám poštěstí, mějte se krásně. Kdyby jste měli nějaký dotazy, tak [email protected] :-) Ahoj P.

Reagovat

Páji B.

23. 1. 2012
15:56

Ahojky :-)
Sice je toto téma již starší, ale při vyhledávání v googlu EKZÉM V OBLIČEJI to stejně nachází toto, tak Vám zkusím pomoci s mojí radou.
Trpím ekzémy od malička, měla jsem je v záhybech těla, lokty, podpaždí atp. Poté v 15ti letech se mi to přemístilo na ruce a po zahojení se mi to dostala cca červen 2011 na obličej. Jelikož jsem měla na ruce předepsaný Elocom, což je hormonální mastička, zkusila jsem jí dát i na obličej. A teď čtěte opravdu pozorně ! NIKDY SI NEDÁVEJTE ELOCOM A JINÉ MASTI S KORTIKOIDY NA OBLIČEJ ! Nechala jsem to tak do ledna tohoto roku (2012) a můžu Vám říct, že sice mě to nebolelo, ale rozšiřovalo se to dál a dál. Byla jsem na kožní, kde mi bylo řečeno, že mám používat ADVANTAN. I v tomto případě Vás musím zklamat, je to mírně kortikoidní mastička, ale přeci jen prostě s hormony je. Do dvou dnů tedy přišlo velké zhoršení. Napsala jsem tedy známému dermatologovi a bylo mi řečeno, ať vysadím veškeré masti, hlavně s kortikoidy. Kůže, na kterou jsou dávány kortikody, si na ně lehce zvykne, chce více a více ... Po vysazení nastalo, že se to ještě zhoršilo, což známý říkal, že i za přechodného zhoršení nic na to nedávat. Je to totiž reakce "naštvané kůže". Poradil mi, abych si dělala denně 2× na 15-20minut obklad z Jarischového roztoku (volně prodejný v lékárně) a promazávala vepřovým nesoleným sádlem. Začala jsem tak dělat a můžu Vám říct, že po 10 dnech, kdy jsem vysadila kortikoidy, mám kůži klidnou i když ještě zarudlou. Začala jsem ještě pít čaj ze Zeměžluče, což je tedy nechutná záležitost, je to hrozně hořký. Dnes jsem ale začala brát prášky Ostropestřec Mariánský. Možná se divíte, proč beru prášky a dělám si čaje, ale jsou to věci na játra, obnovují je a jelikož je atop. ekzém spojený se špatnou funkcí jater, tak proto jsem to spojila s léčbou jarischovým roztokem, abych organismus celkově detoxikovala.
Doufám, že Vám to zabere, já už jsem byla nešťastná, měla jsem to rozpraskané a bolavé. Nemohla jsem skoro ani mluvit a teď? Výborný. Ještě bych na záběr ráda řekla, že i když Vás to bude neskutečně bolet, žádné kortikoidy si NEDÁVEJTE ! Kortikoidy totiž jen zánět utlumí, ale v žádném případě nevyléčí. Zkuste to vydržet a dělat to tak jako já. Ještě bych doporučila pastu bez fluoru (dr

Reagovat

Gabi

24. 12. 2011
14:45

taky me trapi ekzem.. teda delaj se mi cervene fleky s malymi puchyrky a porad se to rozlejza .. uz sem mela ruzny masticky, ale ted sem konecne narazila na mast, ktera mi pomohla a za 10 dni mi to uplne slezlo.. doktorka mi napsala prasky ENTIZOL (250 mg, metronidazolum) a jeste volne prodejnou mast VITELLA (Ictamo) "specialni a ucinna pasta s bilym ichthammolem pro osetrevani problemovych lozisek kuze" je tusim vic druhu te pasty.. tahle je bila s tmave modrym pruhem a napisem. 1O dni sem brala prasky a mazala se mastickou ..(dnes sem dobrala posledni prasek) a muzu rict, ze mam jen male lehce nacervenale mistecka, jak se kuze dohojuje.. Dobre kremy na citlivou pokozku. dostala sem vzorek u doktorky. je malo mastny, coz vyhovuje nasi citlive kuzi po ekzemech. me absolutne nepalil, nesviral ani nijak nevadil a pouzivam ho i pod make-up. Bioderma Sensibio Forte krém

Reagovat

Míša

19. 12. 2011
12:04

Dobrý den,
už půl roku mám potíže z atopickým ekzémem.
Trpím na něj už od mala,od 8let do 19 let jsem od toho měla pokoj. Ted je mi 20 let a znovu se mit o vyrazilo. Ovšem v takové formě,že mám zarudlé,suché a pálivé fleky po celém obličeji a kolem očí. Dále se mi to vyrazilo i na těle(ramena,ruky,pod kolenama).
Doktoři mi stále dávají jiné mastičky,už si připadám jako pokusný králík. Na chvilku mi to zabere,ale jakmile je vysadím okamžitě se mi to vrátí.
Nemohly by jste mi poradit nějakou mast či něco jiného.
Už sem s toho zoufalá..
Děkuji

Reagovat

Lenka

11. 11. 2011
16:50

Dobrý den jsem ve 13tt. těhotenství a kolem úst se mi objevil ekzém.Chtěla bych se zeptat čím se to dá léčit a jestli musím jít na kožní.Ekzém vypadá jako zarudlá ložiska děkuji za odpověd.

Reagovat

Vlaďka

7. 1. 2011
19:58

Vidím, že se snažíte možnými způsoby ale zatím asi marně.Ráda bych vám nabídla řešení vašeho
problému prostřednictvím bylinných produktů české výroby. Produkty jsou čistě přírodní, bez
chemie. Pomohly již mnoha lidem i v případě těžkého AE. Věřím, že pomohou i vám. Máte-li zájem
se o nich -i nezávazně- dovědět více, kontaktujte mne

Reagovat

Petra

16. 10. 2010
17:42

já to mám zase na těle je mi 25 zkusila jsem leciderm koupíš v lékarně a docela to pomáhá

Reagovat

Iva

20. 7. 2010
15:24

Mně se před rokem na bradě objevil mokvavý ekzém, který se postupně rozšiřoval po obličeji a krku.
Časem se to rozšířilo i na paže a podkolenní jamky. Byla jsem s tím i v nemocnici, kde do mě horem
spodem rvali antibiotika a kortikoidy a hrozně se divili, že se to vrací. S doktorama jsem to teda brzo
zabalila a snažila jsem, se léčit sama. Zjistila jsem, že je úplně jedno, čím obličej mažu nebo
nemažu, že je problém někde uvnitř těla.
Zkoušela jsem různé alternativní metody a sledovala, jaká jídla ekzém zhoršují. Narazila jsem na
léčitele, který zjistil, že mi špatně fungují játra, ledviny, žlučník a tenké střevo a mám
úplně špatnou imunitu. První tři orgány jsem dala dokupy pomocí bylinek a jaterní/žlučníkové
diety, kterou jsem držela půl roku. Tenké střevo mě pořád zlobí, např. nemůžu jíst skoro žádnou
zeleninu, vadí mi alkohol, káva, citrusy, nakládaná zelenina, ostré koření a spousta dalšího. Když
se toho ale vyvaruju, mám skoro klid. Teď mám už jen pár flíčků na tváři, pohoda oproti tomu, co
bylo loni v létě. Na obličej používám Jarish, zinkovou pastu a jakýkoliv indiferentní krém z
lékárny. Mám suchou pleť, takže se něčím mazat musím. Když se mi to po nějakém jídle/pití/stresu
zhorší, dám si na tři dny rýžovou dietu (jí se jen rýže natural a aby mi neklesla hladina cukru v
krvi, prokládám to syrovou nebo vařenou mrkví), hodně se to pak zlepší. Bohužel nelze jíst rýži
pořád. Kromě toho používám i Jonášovy kapky, ale nejsem si úplně jistá, jestli mi pomáhaj.
Nicméně k paní, co mi je předepisuje na základě měření EAV přístroje, chodím kvůli tomu, abych
porovnala její diagnózu s diagnózou pana léčitele. Vesměs se tihle dva shodnou. Stejně je ale
důležité svoje tělo sledovat, na co jak reaguje.

Reagovat

Alice

26. 10. 2007
8:28

Děkuju Ivaně za radu, také používám Elecom, ale snažím se ho dávat na obličej co nejméně, ale
někdy to opravdu už nejde vydržet. Bylo i období, kdy jsem si ho musela mazat opravdu často. Bohužel si
myslím, že už nikdy nebudu mít pleť jako dřív. Někdy si připadám jako stařena!Četla jsem o tom
lopuchu, že je spíš na odmaštění pleti,já mám spíš hodně suchou pokožku, tak nevím zda by to bylo
pro mě vhodné. Halicar jsem kdysi zkoušela, ale myslím, že mě dost pálil, tak jsem to nevydržela. Ale
je pravda, že se už hodně bojím na obličej dát něco nového a když mě to začne pálit nebo svědit
ihned s tím přestávám. Jednou jsem to zkusila vydržet a rok jsem se nemohla zbavit zapálených
červených skrvn na celém obličeji. Mám hodně špatné zkušenosti. Nakonec jsem skončila tak, že se
musím mazat Cutilanem nebo Syndermanem (masťové základy z lékárny), ale tím si zase asi zacpávám
póry a začalo se mi dělat akné. A to jsem dřív úplně bez problémů používala kosmetiku Vichy nebo
Ryor. Jsem fakt zoufalá.

Reagovat

ivana

25. 10. 2007
11:36

ahoj.tiez mam skusenosti s ekzemami na tvari.prvykrat som sa vysypala v 15tich(teraz mam 23).doteraz som si na
seba davala kopu kortikoidu (ELOCOM),ktory sice vzdy ihned zabral ale po vysadeni bol ekzem vzdy horsi..tak
som sa nastvala a zacala hladat nieco na rastlinnej baze.narazila som na koren lopucha (cca 40 SK)z ktoreho si
robim odvar: na 2,5 dcl vody dam 1 plnu lyzicu korena a 5 min povarim(origina recept vravi 2 lyzice korena na
0,5 l vody ale radsej si toho robte menej a po 3-4 dnoch si urobte novy, lebo sa tam potom robia plesne a
drzte ho v chladnicke).pouzivam ho 3-krat denne a potom si na to natriem homeopaticku mast HALICAR SALBE (cca
80 SK).homeopatikam som nikdy neverila ale uz som bola zufala. a teraz si to neviem vynachvalit.clovek musi
byt trpezlivy,ekzem sa zacal zlepsovat az po 7 dnoch a uplne mi zmizol az po mesiaci, ale takto moja plet
nevyzerala uz 8 rokov! musite si to rozmysliet,lebo kortikoidy sice hned zaberu,ale maju vazne neziaduce
ucinky.po dlhodobom uzivani stencuju pokozku, napadaju oblicky,mozu poskodit zrak a po vysadenii sa ekzem i
tak zhorsi..prajem vsetkym aby to hned nevzdali, lem vysledok je super!

Reagovat

Lenka

22. 10. 2007
20:27

Ahoj! Já používám mast Protopic. Není to kortikoid, ale utlumuje zvýšené obranné reakce kůže.
Ovšem doplácí se na něj přes 200Kč. Z kosmetiky mám dobré zkušenosti s Alcinou - řada T (nepálí,
hodně promašťuje), koupíš jí v lékarně. Nebo pak výrobky od Clinique. Lenka

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.