úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: kočičí alergie

kočičí alergie

Nora

13. 4. 2005
14:03

Dobrý den,chci se zeptat.Jsem alergička a mám doma kočičku,vím byla chyba si ji pořizovat,ale bývám často sama
doma,tak jsem potřebovala společníka.Ale potíže samozřejmě mám.Budím se v noci s plným nosem,že nemohu pomalu
ani dýchat a přes den smrkám a kýchám a to ji nemusím ani hladit,takže mě už asi vadí i ty její alergeny z
chlupů ve vzduchu.Měl by někdo ňákou radu? Co třeba čistička?

Katka

30. 10. 2007
17:55

Hanka

30. 10. 2007
17:43

RE: kočičí alergie
Jani,já měla nejprve prokázanou alergii na kočku a později jsem byla alergická i na psa,dle mě je to
stejné, akorát kočky jsou více agresivnější alergen než psi,mají ho lepivější..Vakcíny na kočku
existují,já na ně chodím a během léčby jsem vysadila i Flonidan, který jsem dříve brala denně.Podle
mě je to jediná věc, která mi pomohla, protože kočky jsou můj život a odmítala jsem se jich vzdát.Po
určité době vakcín mi doktorka udělala znova testy a světe div se, žádná alergie na kočku se
neprokázala,byly jsme s doktorkou spokojené, protože to je důkaz, že léčba je účinná. Jen musím
upozornit, že léčba má dlouhé trvání a není to ze dne na den.Já teď končím pátý rok,to je
strop,takže jsem zvědavá, jak to budu zvládat bez vakcín, ale delší léčba prý nemá cenu, za tu dobu
už by mělo být tělo imunní.Ale úplné zlepšení jsem tenkrát pozorovala asi tak po roce.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Jana

29. 10. 2007
18:40

Ahoj, já mám od malička alergii na kočky a od malička máme kočku.Časem se mi to zlepšilo natolik, že
už mě na ní ani netestovali. Ale po tom co jsem si pořídila ještě kocourka, tak je zle. Beru Flonidan a
když nebyl vykastrovaný, tak i přes léky jsem měla obtíže. Po jeho kastraci je to s léky ok, ale když
vysadim, tak do týdne mám rýmu a neustálé teploty 37,3-37,5! Budu se stěhovat a kočky zůstanou s
našima, ale bez volně pohybujícího zvířete si to nedokážu představit! Je možný nemít alergii na
psi, když mám na kočky? A prý existují i vakcíny na léčku kočičí alergie? Dala bych za to cokoliv,
abych mohla mít zvíře a nemusela brát léky (nesmí se brát v těhotenství!)!!! Četla jsem, že
miniprasátka se chovají v bytě a naučí se na jméno a na kočkolit! A jsou vhodná pro alergiky, tak se
na to musím zeptat! Přeji hodně zdaru!

Reagovat

petr

22. 10. 2007
18:03

no pokud nejde o kočku, ale je řeč o roztočích, tak na ty je zbraň. jsou to bariérové povlaky, který
to svinstvo v matraci zavřou a nepustí ven. není potřeba vysavač, protože stejně na matrace nepomůže.
ty mrchy tam pak vychcípají a tobě bude fajn. mají je tady někde na portále. koupil jsem je a funguje
to, ale není to laciná záležitost.

Reagovat

Jan

14. 10. 2007
14:26

čištění matrace může zabrat, ale na jak dlouho? Za měsíc je počet roztočů stejný jako před tím
!!!

Reagovat

pepa

5. 10. 2007
18:23

cau zajimavy clanek,neberte si kocku do postele a nechte si vycistit matrace!!!co psal pan ve clanku nahore je
pravda,nemusi to byt alergie jen na kocku.roztoci budou ten hlavni problem.ve foru je v prispeveku ,,alergie
na prach a roztoce,, fakt to funguje.dychate alergeny z roztocu.ja spim uz jako mimco ale vzdy jen nekolik
mesicu,pak se musi vse na novo.ten cistici stroj na matrace nenahradi ani miele ani jiny vysavac.

Reagovat

Luna

1. 10. 2007
16:23

Já mám kočku 7 let.Alergik jsem od dětství na roztoče.Nicméně nikdy mi kontakt s kočkama problémy
nedělal, takže jsem si jednu pořídila. myslim, že na ni asi nějaké alergické reakce mám - občas se
mi stalo, že jsem z mazlení s ní dost kýchala a smrkala. takže si udržuju odstup a jde to. Běžně
potíže nemám, žije s emnou v bytě. U mě je hlavně zajímavé, že mám odbdobí, kdy smrkám,
kýchám,a mám pocit, že k tomu bohužel přispívá i kočka. Ovšem pak mám třeba 3 měsíce klid - a to
bez léků. Čili se nemyslím, že by byla kočka to největší zlo.

Reagovat

Hanka

12. 10. 2005
18:32

Ahoj Noro, jsem alergická stejně jako ty na kočku a teprve nedávno jsem objevila tyto stránky.Kočku mám též
doma a nehodlám se jí vzdát, nemáme totiž děti..
Každopádně jsem jí přestala pouštět do ložnice a problémy se výrazně zlepšily.Dostávám na alergologii vakcíny
přímo na kočičí alergii a řekla bych, že jsou dost dobré.Zajímá mě, jak jsi na tom ty a zda pomohla
čistička/pokud sis jí tedy pořídila/.Přemýšlím o ní taky,ale moc nevěřím, že by pomohla problémy úplně
odstranit.Pokud chceš, tak se ozvi a společné problémy probereme.Hanka

Reagovat

lenka

22. 4. 2005
22:18

ještě jsem někde slyšela o akaricidních šamponech, ve kterých se zvířata mají koupat. nevím jestli to pomáhá,
ale taky by mě to zajímalo. kdyby jsi na něco přišla napiš to sem. mám psa.

Reagovat

nora

20. 4. 2005
11:07

No bojuji jak se dá,abych si kočičku mohla nechat.Do ložnice už nemůže a od té doby zase můžu v klidu spát...v
pátek jdu na alergologii,tak jsem zvědavá,jestli mají nějakou dobrou vakcínu... a pak se uvidí dal...

Reagovat

Martina

19. 4. 2005
20:31

No to máš tedy pech. Kočičí alergeny jsou hodně silný stejně jako koňský. Já jsem začala být tak alergická na
koně, že jsem se ho musela zbavit. Pořád jsem kýchala a teklo mi z očí. Nevyřešily to ani rukavice...prostě to
bylo všude ve vzduchu, takže jsem měla smůlu. Po 10 letech závodění to celkem zamrzí :o(

Reagovat

petra

13. 4. 2005
14:22

Ahoj, no my jsme od malička měli doma taky nějaký to zvířátko. To že jsem alergička jsem se dozvěděla asi v 15
letech. Shodou okolností u toho byla právě kočička, kterou brácha před kýmsi zachránil a rozhodl se chovat
doma. Kočička byla supr, ale mě se všechno moc zhoršilo. Mezitím jsme si na kočičku zvykli, takže o tom zda
zůstane nebo půjde pryč bylo rozhodnuto předem - byla jsem bohužel jediná alergik. Museli jsme si určit kam
bude "Líza" chodit a kam ne. Brácha koupil vysavač Miele (tady ho nemají)a doržovali přísná opatření
- ke mě do pokoje Líza nesměla. Pak se mi to zase zlepšilo. Nevím, asi je to hodně individuální, ale když tu
kočku nepustíš tam kde spíš, budeš si pokaždé když na ni šáhneš umývat ruce a budeš pravidelně ty alergeny
odstraňovat vysavačem, tak si myslím, že by ti to pomoct mohlo. S čističkou teda moc zkušenosti nemám, ale
vím, že narozdíl od vysavače je zapnutá celej den, takže to asi taky nebude od věci.

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.