úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: Atopický ekzém a masti

Atopický ekzém a masti

Pajina

29. 10. 2007
17:25

Dobrý den, potřebovala bych dobře poradit. Atopickým ekzémem trpím už 2 a půl roku. Přez léto je to
celkem v klidu, ale na podzim a zimu si vždy užiji své. Před týdnem sem přestoupila k nové
kož.doktorce....ta předchozí mi psala vždy jen vazelínu na promazávání a to bylo celkem k ničemu,
tato nová pi.doktorka mi předepsala belogent, ten smím užívat jen na nohy a ruce, na obličej prý ne je
v něm moc kortikoidů a na obličej mi napsala mast excipial s mandlovám olejem, ale bohužel po 2dením
používámím sem žádný ani menší výsledek k lepšímu nezaznamenala, spíše naopak dnes ráno sem se
vzbudila oteklá jak kdyby mě pobodal celý včelí roj... proto bych chtěla poradit nějaký nejlépe
neparfémovaný přípravek na obličej předem děkuji.....A ještě sem se chtěla zeptat zda Belosalik jde
užívat i na obličej. Děkuji Pájina

Ludva

14. 11. 2007
8:25

RE: Atopický ekzém a masti
Je mi šedesát, s ekzémem bojuji pět let. Přes léto celkem dobrý. Podzim, zima, jaro projevy atopického
ekzému hlavně na lýtkách nohou, na rukou na pažích někdy i na zápěstích.
Užíval jsem kortikoidy (mast), zyrtec. Promazávání Excipial U Lipolotio, Menalind .
Loni na podzim jsem byl na vyšetření žaludku a tlustého střeva bez nálezu, jen vnitřní hemeroidy bez
potíží. Kamarád mě poradil, že si vyléčil hemeroidy LECITHINEM.
Tak jsem to zkusil brát jednou denně. Říkal jsem si, je to výživový doplněk stravy
tak tím nic nepokazím. No a od té doby je má kůže na celém těle jemná, hladká lesklá.
Od té doby žádné promazávání. Letos je před zimou a ekzém zatím bez bouřlivých projevů.
Lhal bych, kdybych tvrdil,že jsem ekzém vyléčil.Ten v těle je, jen čeká na nějaký spouštěcí
alergen, ale kůže je rozhodně v lepším stavu. Ludva

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Markéta

4. 11. 2007
13:33

Na promazávání je výborná Linolla fett(ted ale bohužel kvůli výrobním problémům není k
dostání),a s ekzémen na obličeji mi pomohla mast Elidel,ekzém s už neobjevil

Reagovat

kivoušek

31. 10. 2007
23:51

doporučuji na obličej i na tělo krém excipial u lipolotio-bez něj se neobejdu ani ráno ani
večer-používám ho leta.Vyzkoušela jsem vše,staré recepty i drahé přípravky,ale obličej ničím
jiným nemohu namazat.Při různých pokusech jsem byla vždy 4 dny oteklá,rudá,pleť na obličeji byla
staženou.

Reagovat

Katka

30. 10. 2007
13:05

Dobrý den, mně se velmi osvědčila kosmetická řada pro atopiky A-Derma - používám mýdlo,krém na
obličej a na tělo. I když jsou tyto přípravky poněkud dražší, opravdu pomáhají. Špatný není ani
Menalind.

Reagovat

pajina

29. 10. 2007
17:28

dodatek že opuchlá sem byla po masti s mandl.olejem.

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.