úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: zku?enost s vysavačem

zku?enost s vysavačem

Ing. Němec

20. 4. 2005
11:52

Dobrý den,
chci se podělit o svou zkušenost s vysavačem Samsung 7030, který jsme si od Vás koupili teprve nedávno, a
který ve mne zanechal velmi solidní dojem. Předem bych rád uvedl, že mě překvapilo, jak je vysavač malý na to
jaké parametry v sobě skrývá. Píšu to proto, že doposud jsme měli zkušenost jen s větším typem (klasický
sáčkový AEG) a uvítáme, když ušetříme v domácnosti nějaké to místo.
Vysavač jsme vybírali asi měsíc, takže jsme si určitý obrázek o konkurenčních produktech udělali. Nicméně
nejdůležitější je pro nás doporučení. S manželkou jsme oba alergičtí, a tak doporučení zahraničních odborníků
pro alergie (kde se vysavače testovaly) bylo pro nás rozhodující. Z hlediska filtrace na mě vysavač zapůsobil
velice kladně. Twister, který odloučí největší nečistoty a provede navíc základní filtraci mě celkem udivil
jak funguje. Je ovšem nutno dodat, že při vysávání větších kusů jako papírky, listy z rostlin apod. dochází k
jeho častému zaplnění a musí se tím pádem v průběhu vícekrát vyprazdňovat. Zde bych ještě uvedl, že jako
alergik bych určitě čištění Twisteru neprováděl já. Při vysypávání se dostanete do kontaktu s prachem a
nemuselo by to dopadnout dobře, ale nutno dodat, že všechny vysavače s cyklónovým odlučovačem mají stejný
problém. Takže by bylo na místě pořídit si pro vyprazdňování Twisteru filtrační masku jako řešení (totéž platí
pro vyprazdňování nádobky). Nádoba s Hepa filtrem na nejjemnější prach je poměrně malá, ale pokud používáte
Twister, tak to ničemu nevadí, navíc na vysávání jednoho běžného panelákového bytu je to víc než postačující.
Po vysátí celého bytu jsem zkontroloval všechny filtry (tedy i koncový, který vyfukuje vzduch do okolí) a
nenašel jsem na něm jakékoliv známky použití, takže jsem velice spokojen.
Nechtěli jsme s manželkou utrácet za drahý vysavač Dyson (hodně propagovaný), když podobné vlastnosti má i
Samsung. I když za tak nízkou cenu nelze očekávat divy musím poznamenat, že tato cenová kategorie je velice
slušně vybavena – kovová teleskopická trubka, náhradní cyklónový filtr, náhradní omyvatelný HEPA filtr a navíc
sada hubic. Další výhodou je bezsáčkový systém, ze kterého dle libosti lze přejít na sáčkový.
Naše rodina nepatří mezi vysavačské fajnšmekry a bydlíme v běžném městském bytě. Proto bych na závěr uvedl, že
kromě filtrace nejsme příliš nároční a za přehnaný komfort nechceme připlácet. Tímto Vám chceme poděkovat za
dobrý nákup a doporučit všem alergikům, kteří se na vysávání dívají stejně.
S pozdravem Ing. Němec

Tomáš

19. 6. 2005
16:08

RE: zku?enost s vysavačem
Jaké máte zkušenosti s vysavači Miele? A prosím napište i příslušenství, které jste k němu dostali. Děkuji

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

roman s.

27. 4. 2005
10:31

...třeba Miele

Reagovat

saša

27. 4. 2005
9:36

Co dneska není od šikmookých?!

Reagovat

roman s.

26. 4. 2005
11:25

vypadá dobře, má bohatý vybavení a hlavně ta cena je hodně dobrá. je to sice od šikmookých, ale šel jsem do
toho a nelituju.

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.