úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: atopický ekzém

atopický ekzém

Blanka

15. 11. 2007
13:00

Četla jsem příspěvky na toto téma a chci se podělit o své zkušenosti.Ale hlavně bych chtěla
poradit.Mám holčičku 4 roky.Asi před dvěma lety se jí objevil ekzém,mazali jsme ho vazelínou.Po roce
už to bylo hodně ošklivé tak jsme dostali Elcom.Musím říct,že jsem o korticoidech hodně četla a moc
jim nefandím,spíše z nich mám strach.Ekzém se na chvilku ztratil,ale jen na chvíly.Vkvětnu letošního
roku jsme jeli k moři.Bohužel jsme navštívili nesprávné moře v Tunisku.Ekzém zmizel na chvíly,na
místě ekzému se objevily tkz.bílé fleky jakoby vyšusované.Tak jsme se radovali.Ale v posledních dvou
měsích se ekzém dost zhoršil a co víc objevil se jí také na obličeji.Zatím ho měla jen na rokou a na
stehýnkách.Kožní doktorka nám řekla ,že na oblyčeji to je kožní virus,který se objevuje na jaře a
na podzim,a že do 3dnů zmizí.Nezmizel a naopak se zhoršil.Oblyčej omíváme jaryšovým roztokem a
mažeme kalciovkou.Vynachali jsme umělá barviva,oříšky,čokoládu a další alergeny.Ale bohužel ekzém
trvá.Podle mě je to jiný druh ekzému než atopický.Pod očima má kůži úplně červenou a
suchou.Promašťujeme i Lipobází.
Jest-li máte někdo nějakou zkušenost prosím napište mi.Dí[email protected]

Jandula

15. 11. 2007
21:55

RE: atopický ekzém
Dobry vecer,syn ma AE od svych 3 mesicu - mel ho po celem tele krome plenky a obliceje - mirne tvare. Je tedy
taky alergicky na potraviny. Nechte si udelat testy - alergologie, detsky. Mazala jsem vsim moznym - neustale
vyschly, za 15 min. jsem mohla mazat znovu. Co se mi zda za ty leta zkouseni (3,5 roku) je od La Roche Posay -
Lipikar Baume 200ml - 400,- Kc, je drazsi, ale opravdu mu zabral. Kuze neni tak zarudla, je vlacna (to jsem do
te doby vubec neznala!!!), lepe se hoji pripadne rozdrapani - provazavam ho uz jen 3x denne, na Lipikar namazu
psatu zinci oxidy - musite si ji koupit jako surovinu v lekarne 50g - 50,-Kc nebo Vam ji kozni napise
smichanou s olejem (slun.) a mate ji zdarma.Zinek zmensuje svedeni. Zkousela jsem i zde jiz nekolikrat
zminovanou A-dermu Exomega - na nej a me nefunguje. Co synovi zabralo ale na ekzem nejspise jsou homeopatika -
nikdy jsem nebyla jejich velkym zastancem - ale ted behem 6 mesicu ma ekzem slabe jen pod koleny, spi celou
noc - to jsem do te doby taky neznala. S tim (homeo)souviselo omezeni ve strave - mleko, vejce, maso, cukr,
barviva,...I kdyz to jsem az na to maso dodrzovali i predtim. Ted tedy maso uz ji, tak doufam, ze se nezhorsi
a bude to jen lepsi. Snad jsem Vam alespon poradila skrz to mazani - vazelinu opravdu ne (u syna naprosto na
nic, stejne tak Lipobase nebo Lipolotio - mocovina tam obsazena naopak drazdila, Menalind - hruza, pripustny
tak Infadolan) Kortikoidy nejsou dobre, ale lepsi nez rozskrabane dite s moznou infekci, bezesne noci, syn se
skrabal - kdyz jsem to spocila i 6 hodin za den. Zlate kortikoidy. Ted jsem je nepouzila uz 5 mesicu. Predtim
kazdy druhy den. Tak Vam drzim palce. Treba Vam tim trochu pomuzu. Nashle Jandula

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

15. 11. 2007
16:20

RE: atopický ekzém
Dobrý den, příznaky, které jste zde popsala jsou podobné mím. Zkuste vyřadit cukr, četla jsem a tak
trochu z vlastní zkušenosti vím, že může vyvolávat tyto příznaky. Já trpím atopickým ekzémem
jíž sedm let a lékaři na nic nepřišli. Nezbylo mi nic jiného než udělat seznam veškerého jídla a
najít společného jmenovatele. Tím buď byla mouka nebo cukr, ale dnes už jsem si téměř jistá, že
bílý cukr.
U mě je tato vyrážka vyvolávana fyz. aktivitou, horkým počasím, či přílišným rozrušením kdy
tělo spaluje cukry a tak jsem omezila přísun bílého cukru a nahradila jej většími dávky ovoce,
vyrážka zcela uplně nezmizela, ale došlo k jejímu zlepšení. Již se neoběvuje tak často při fyz
aktivitách a na slunci.
Doufám, že Vám to snad trochu pomůže v hledání "viníka".

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.