úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: alergie na srsti

alergie na srsti

Kristýna

20. 11. 2007
19:08

Dobrý večer,
chtěla jsem se optat, jestli někdo nemáte zkušenosti s vakcínami proti alergii na psí srst?? Podobné
téma se zde už řeší s kočinami... Žiju sama s pejskem, jsem od narození alergik a samozřejmě se mi
nějaké ty příznaky projevují: rýma, kýchání, když jsem hodně unavená či ve stresu, tak
dušnost...ačkoli budu zřejmě působit jako nezodpovědný blázen, pes je pro mě nedílnou součástí
života, je to nalezenec a mám k němu silné pouto, vzdát se ho nehodlám.. Je někdo v podobné situaci a
může mi poradit nějaké "vychytávky", jak problém zvládnout (čistička vzduchu, vakcíny,
homeopatika, léky..)??Pořídila jsem si Petal Cleanse, ale přiznám se, že žádné výrazné zlepšení
nepozoruji. Díky K

Larisie

14. 5. 2018
16:26

RE: alergie na srsti
Pro: AnatAno, u psa nejde o srst samotnou, ale o sliny a kožní šupiny.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Anat

9. 8. 2016
9:12

Pro: LuďkaDobrý den,
bohužel neexistuje pes, který by byl vhodný pro alergika, je to mýtus.
Alergeny u psů se totiž nachází ve slinách, moči, kožních šupinkách a ty se srstí nesouvisí....
Více se dočtete i v článku:
http://www.proalergiky.cz/alergie/clanek/tajemstvi-zvirecich-alergenu

Reagovat

Luďka

5. 8. 2016
17:30

Zdravím, ono jde hlavně o to, zjistit na co je přesně alergie. Různé širokospektrální vakcinace jsou dle mého názoru kravina, protože se tím o to víc - oslabí imunita. Nepřemýšleli jste nad nějakým psem pro alergiky viz. třeba http://psiusmev.cz/media/pes-ktery-nelina ???

Reagovat

Šaryk

16. 4. 2015
10:40

Pro: HankaDobrý den Hani, obracím se na Vás s prosbou ohledně alergie na srst. Přemýšlím, že bych zkusila vakcínu, v minulosti jsme měli yorkšírského teriéra, příznaky byly jasné (dušnost, rýma atd). Teď už jsme 3 roky bez psa a jsem celkem v pohodě, pokud nejsem na návštěvě, která má psa, opět se příznaky projeví. Můžete mi prosím s odstupem času napsat, jak se cítíte po vakcínách, máte nějaké příznaky alergie?
Děkuji za odpověď.
Šárka

Reagovat

Nela

10. 1. 2012
14:13

Dobrý den moje máma má alegii na srst a já si strašně přeju mít pejska.Jenže je tu víc problémů je to docela silná alergie mámě vadí i naháči :(( A já bych chtěla mít anglickýho kokršpaněla mamce trochu vadí i sliny od psů neznáte nějaký unikátní lék nebo prášky na toto prosím moc si přeji mít pejska předem díky kdo by věděl tak na lpsovkovo.seznam.cz

Reagovat

Naty

26. 1. 2010
20:24

Dobrý den, nevíte někdo jestli je na alergii na fretčí chlupy taky nějaká vakcína? Jestli ano pište
prosím na mail [email protected]

Reagovat

Marki

26. 11. 2009
19:35

Dobrý den
Já bych se chtěla zeptat jestli neekxistuje nějaká vakcína proti alergii na srst na yorkshiry. Za
jakoukoli cenu kdyby jste našli pošlete mi prosím odkaz na email [email protected]
Děkuji předem za odpověd

Reagovat

Teršlová

5. 8. 2009
0:17

===PŘÍSPĚVEK BYL SMAZÁN ADMINISTRÁTOREM Z DŮVODU NEŽÁDOUCÍ REKLAMY===

Reagovat

Martina

3. 8. 2009
0:08

Zdravím, jsem alergik asi na všechno :( alergii na psi srst mám, ale psy miluju. Už 9 let mám pudla,
nyní si budu pořizovat kavalíra. Alergie na psí srst není ze psích chlupů, ale z rostočů co žijou v
jejich srsti. Pokud někdo nechce aby jeho pejsek línal, ať si pořídí pudla nebo boloňského psíka,
protože jejich struktura chlupl je podobná jako vlasy. Každý pes lína, a jorkšír také. Nechápu lidi,
kteří si myslí, že jorkšír je pro alergiky. NENÍ. Jenom je to malé plemeno, které když vykoupete a
ostříháte - tak vám nemůže vadit :) Všechno je to o hygieně a pořádku v bytě. Já ačkoli jsem
alergik, tak bych bez psa žít nemohla.

Reagovat

Klára

11. 6. 2009
18:43

Dobrý den chtěla bych se vás zeptat jestli je možné bojovat s alergií na psí srst. Když mi dělali
testy měla jsem psa pozitivního ale kočku jsem měla víc... Myslíte že by mi hodně ublížilo kdybych
si pořídila psa??? Já bych totiž moc chtěla jorkšírského teriéra, jehož výhodou je že prý skoro
vůbec nepouští chlupy.

Reagovat

Helca

8. 3. 2009
17:51

Dobry den,

chtela jsem se zeptat jestli myslite ze je rozumne si porizovat kocku,kdyz jsem trpela alergii na kralici
chlupy? v testech jsem mela alegii na kralika a nejake travy,rozotce a prach 4+ a na kocku,kone a psa 1..
doktorem mi bylo receno,ze to je v norme,ze na ne alergii nemam.I po testech sem s kralickem zila v kazdodenim
kontaktu az donedavna,nekdy mi jeho pritomnost vubec nevadila,ale jindy sem mela velke problemy s
dychanim.Obvodni lekarka mi take jednou rekla,ze kocku bych si v budoucnu nemela porizovat a ted jsem si na to
vzpomela kdyz premyslime o novem prirustku tak me zajima jesi je opravdu vysoka pravdepodobnost,ze kocku
nesnesu.S pejskem by to myslim u me bylo v poradku?! ponevdz s nimi ackoliv jsem v kontaktu sem nic
nezaznamenala a taky myslim ze tak jako nas kralicek pes nelina(opravdu z nej litala kvanta chlupu),ale pro
psa zase neni mamka.No to je asi vse shrnuto a podtrzeno muj dotaz je jestli je velke blaznovstvi porizovat si
kocku,kdyz na kralici srst sem alergii mela.(ale podotykam,ze ackoliv to obcas bylo dost spatne,taky byly dny
kdy jsem o alergii ani nevedela a stravila v klidu vecery ve spolecnosti usacka).
Diky za odpovedi

Reagovat

Mortishia

25. 2. 2009
2:09

a jak dlho pouzivate ten PETAL CLEANSE? protoze uvazuji o jeho zakoupeni..dekuji

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.