úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: genetika

genetika

Martina

24. 11. 2007
14:06

Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o informace. Celý život již od 9. týdnů mám atopický ekzém a
silné alergie téměř na všechno. Můj stav se výrazně zlepšil, když jsem začala brát hormonální
antikoncepci.Jelikož ji beru již 8 let a ekzém mám stále docela v normě, nemám ponětí, zda je to
stále tou HA či zda nemohlo dojít ke zlepšení výměnou krva apod. Také bych chtěla znát Vaše
zkušenosti se zhoršením atopického ekzému v době těhotenství a po porodu? Mám strašný strach, že
by se to mohlo vrátit v původním rozsahu a s tím nevím, jak bych se vyrovnávala. Díky za vaše názory
a rady. Martina

JANA

28. 11. 2007
15:14

RE: genetika
Martino, já mám atopický ekzém už od dětství a bohužel mi přetrval až do dospělosti. Takže s ním
bojuji víceméně neustále. Bohužel čím jsem starší tím je to horší. V době těhotenství se mi
hodně zhoršil, hlavně proto, že jsem nemohla používat na co jsem byla zvyklá. Ale opravdu každý jsme
jiný a tak, jak píše předemnou Monika, přeji Vám aby jste toto období prožila radostně a bez
flíčků!!

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Martina

27. 11. 2007
16:08

Děkuji za odpověď, potvrdila jen to, co slýchávám už dlouho!Martina

Reagovat

monika

24. 11. 2007
17:26

Dobrý den Martino, mě se objevil atopický ekzém v pubertě,pak se to hodně zlepšilo, v dospělosti jen
sem tam malý flíček, ale v těhotenství se ekzém výrazně zhoršil, nyní jsem 2 měsíce po porodu, s
ekzémem bojuji stále, ale při pohledu na syna je všechno snesitelnější. U někoho dochází právě
v těhotenství ke zlepšení ekzému, takže asi stěží odhadnout jak se právě u Vás situace vyvine.
Přeji Vám, aby jste patřila mezi tu šťastnější skupinu. Monika

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.