úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: ekzém a napuchlý obličej

ekzém a napuchlý obličej

Anna

29. 11. 2007
16:04

Hezký den, asi před měsícem se mi objevil ezém - na čele, bradě, tvářích, rukou... Mám opuchlá
víčka a svraštělé oči... nevím si s tím rady. K doktorce chodit nechci , protože jsem si alergií a
atopického ekzému užila jako dítě a nikdy mi nic nepomohlo až ekzém odešel časem. Časem jsem už ale
také na ekzém zapomněla a ráda bych věděla, jak douho může ekzém trvat (jestli může po měsíci
zmizet), jestli jsou nějaké byliny, které by mohly léčbu podpořit a jak obličej ošetřovat (jesli je
dobré vodu na obličej převařovat...). Může ekzém souviset s psychikou? Za resakce a rady děkuji.

Kristýna

1. 12. 2007
11:03

RE: ekzém a napuchlý obličej
Ještě co se týče vody, doporučuji zkusit termální vodu- spray od La Roche-Posay či Vichy.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Kristýna

1. 12. 2007
11:01

RE: ekzém a napuchlý obličej
Dobrý den, jsem na tom podobně, měla jsem atopický ekzém od narození, v pubertě úplně vymizel a před
dvěma lety se opět objevil. Mám ho zejména na rukách, občas na obličeji. Co se týče Vašich dotazů:
Ekzém s psychikou souvisí dle mě velmi úzce, je důležité se zklidnit vnitřně a věřím, že se
zlepší i stav kůže...co zkusit třeba akupunkturu? Mně ve své době velmi pomohla. Momentálně na
problematickou pleť působí velmi negativně i mráz, já si kůži v obličeji pečlivě promazávám, než
jdu ven, ideální je neparfémovaný masťový základ, který lze koupit v lékárně, určitě Vám
poradí. Každopádně bych neházela flintu do žita, co se týče lékařů, šla bych se alespoň poradit
ke kožaři. Bylinky z vlastní zkušenosti doporučit nemohu, neboť jsem na ně alergická, ale hodně jsem
četla o účincích aloe vera, zkuste se juknout na internetu. Přeji hodně štěstí.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.