úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: atopický ekzem

atopický ekzem

Žaneta

16. 12. 2007
21:42

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,můj syn má od dvou měsíců atopický ekzém.Teď je mu osm
měsíců.Zkoušeli jsme snad všechno.Zkusili jsme konopnou mast,ale druhý den se stav zhoršil.Mazala jsem
ho
tři dny a bylo to ještě horší.Píšou,že je to normální a že se to zlepší.Ale za jakou dobu.Nevím
jak dlouho ho mám mazat,abych ho zbytečně netrápila a nakonec nezjistila že mu to nepomáhá.Jestli
někdo má zkušenosti s mastí,prosím poraďte.Děkuji

Andrea

19. 12. 2007
23:10

RE: atopický ekzem
Milá maminko Žaneto, úplně si dokáži představit jak se cítíte a co s malým prožíváte.I já si to
vše zažívala ještě před pár měsíci - také jsem na netu hledala všechno možné i nemožné a
nakonec skončila tady se zoufalou prosbou o pomoc...Malý měl první projev ekzému od 6.týdne.Ve
4.měsíci se mu rozšířil kromě bříška a zádíček na celé tělo.Byly to opravdu krušné časy,
škrábal se celé dny až do krve chudinka.Nechtěla jsem podstoupit léčbu kortikoidy, jelikož vím co
dokáží,ale nakonec jsem do toho šla.Výsledek se dle očekávání dostavil již za dva dny, ale po
vysazení se do dvou dnů vše vrátilo k "normálu"...Kapky proti svědění Fenistil nepomáhaly.
Nakonec jsme s malým jeli k moři.Při cestě autem se mu ekzém zhoršil vlivem velkých veder a zároven
smogu na silnicích.Ale po několika dnech pobytu se stav pozvolna začal zlepšovat, svědění a škrábení
také mizelo a po deseti dnech byl malý skoro jako ze škatulky.Bohužel po návratu domů se vrátilo do
normálu.Opět jsme museli nasadit hormonální léčbu - kortikoidy.Ale řekla jsem si,že se nedáme a
napadlo mne vyzkoušet pravou mořskou sůl a výsledek byl na jedničku!Samozřejmě, všechno pár dní
trvá,ale tento můj pokus stál opravdu za to!Dnes je Danielkovi rok a každý den ho koupeme ve vaničce s
přidáním mořské soli (zhruba na 10cm vody ve vaničce 1 lžička mořské soli Kawar - je to originál z
Jordánska, zakoupíte v lékárně na objednání), k tomu přidávám od oka koupelový olej Linola Fett (je
na recept, ale lze i na volný prodej).Po vykoupání maži konopným balzámem po koupeli (firma Cutishelp)a
navíc místa kde se hodně vyskytuje ekzém promašťuji konopným krémem od stejné firmy.Velmi se mi také
osvědčila mastička Vitella Zn (vitaminová mast se zinkem) - ta je sice vysušující, ale zinek působí
na ekzém naprosto blahodárně,krásně hojí podrážděnou kůži.Takže když se občas teď něco malému
vyrojí - např. na tvářičkách nebo na předloktí či lýtkách, nejprve maži Vitelou Zn, nechám tak
20min působit a poté promastím konopným krémem v kombinaci s Vitelou Zn,aby to hojilo, ale zároveň
nevysušovalo už tak dost suchou kůži ekzematika.
Vyzkoušely jsme toho mnoho,přemnoho a stálo nás to nemalé peníze a trápení s malým tvorečkem, ale
toto opravdu zabralo a zatím zabírá.
Důležitá je hlavně ta sůl z mrtvého

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Hanka

18. 12. 2007
21:56

RE: atopický ekzem
Ahoj Žaneto, náš Kubík byl šílený atopik už od tří týdnů. Na promašťování kůže se mi
osvědčila obyčejná přírodní vazelína, která je neparfémovaná a tudíž nedráždí. Neléčí
ekzém, ale zmírňuje vysychání. Taky jsme malého místo v čisté vodě koupali v rozvařených a
rozmixovaných ovesných vločkách (asi hrnek přidaný do vaničky) - to bylo přímo na radu od alergologa.
Vydržte do roka, pak snad už je možná i medikamentózní léčba, kterou není možno u malinkých dětí
použít s ohledem na vedlejší účinky.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.