Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > alergie na barvu na vlasy

alergie na barvu na vlasy

Hanka

18. 12. 2007
21:35

Dobrý den,ráda bych získala zkušenosti od někoho, kdo si prožil alergickou reakci na barvu na vlasy.
Vlasy jsem si dříve barvila pravidelně,ale před rokem jsem měla zcela neočekávanou výraznou reakci ve
smyslu otoků, zateklých očí a urputného svědění. Mám strach teď cokoli i na přírodní bázi
použít, i když si nedokážu představit, že budu chodit šedivá. Prosím o radu, zda jste někdo použil
např. barvy logona inzerované právě na stránkách pro alergiky. Děkuji za odpověď. Hanka

Danýsek

17. 4. 2017
20:10

RE: alergie na barvu na vlasy
Ahoj, také kvůli alergii zkouším barvy pro alergiky. Měla jsem obrovskou radost, když mě po barvení Logonou nic nesvědilo a nepálilo, žádná vyrážka a zarudnutí. ALE i po 2 hodinách působení barvy mé šediny zůstaly šedivé a dost výrazné. Kvalita vlasů i pokožky super, ale jako péče, barva vůbec nachytala. A to jsem si koupila péči před barvením a po. 3x!!! Dala jsem za to přes 2500 ,- a barva nebarví, což je u barvy dost podstatné. Říkala jsem si, zabere to až časem, ale po 3 ne úspěchu už nechci vyhazovat peníze.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Ina

3. 11. 2016
19:12

Pro: IvkaDobrý den. S barevným tužidlem mám také špatné zkušenosti - i to mi vyvolá ekzém vlasové pokožky. Dělají mi to i šampony a kondicionery... Musím používat šampon LINOLA z lékárny, místo kondicioneru či balzámu přírodní klíčkový olej a vůbec žádné tužidlo. Lak na vlasy snesu jen Lípa lak na vlasy od výrobce Alpa. 20 let jsem se barvila čímkoliv a v pohodě. Najednou před 3 roky obrovská alergie na barvu na vlasy... Pak jsem zkusila Hennu a alergie se opakovala - plná hlava mokvajících puchýřků, ze kterých tekla voda i při lehkém dotyku hlavy. Žasla jsem, kde se pořád té vody tolik bere... Pak následovalo dlouhé hojení půl roku. Teď když už mám šediny a potřebuji se barvit, tak to nejde...

Reagovat

hustovamirka

19. 7. 2016
15:09

Dobrý den,
všechny z vás tady popisujete reakci uplně jinou než jsem měla já. A proto se bojím, že když vyzkouším barvu bez PPF (parafenylendiamin), reakci budu mít tak jako tak. Když jsem se nabarvila z rudla jsem a toho mi naskakovaly ještě tmavší rudé fleky. V krku jsem citíla, jak kdyby se mi mělo stahovat hrdlo, ale nic víc.. Po okamžitém umytí jsem měla jakoby spálenou pokožku, ale žádné pupínky, žádné oteklé části těla.. Jen mě všechno pálilo/svědilo. Nevíte, co by to mohlo znamenat? Děkuji za odpověď

Reagovat

baduma

20. 7. 2015
10:53

Pro: IvkaAhojky, mám již 5 let prokázanou silnou alergii na barvu na vlasy - na parafenylendiamin, než jsme alergii odhalila, tak jsem si prošla vyrážkou po celém těle, mokvavými otoky pokožky na hlavě i uší, špatným dýcháním = pobyt v nemocnici na kapačkách - brrr už nikdy! Pátrala jsem po přírodní variantě barvy (taky už mám šedinky)a pár jsem jich vyzkoušela. Jednoznačně nejlepší a hlavně u mě absolutně bez reakce byly tyto dvě:
1.LOGONA černá - u mě chytá jako tmavě hnědá, nevýhoda je horší konzistence při nanášení kaše - doporučuji přidat vejce a další nevýhoda je cena cca 280,-.
2.KHADÍ černá - vydrží déle, lépe kryje a líp se nanáší, chytá sytě hnědočerná a hlavně cena je lepší cca 190,- http://www.khadi-cz.cz/cz/e-shop/330849/c11294-rostlinne-barvy-na-vlasy/khadi-rostlinna-barva-na-vlasy-cerna.html
já ji kupuju u nás v Olomouci v prodejně zdravé výživy pícentrum.cz
Barvím se pravidelně asi po 7 týdnech a jsem absolutně v pohodě:)Vlasy jsou krásně lesklé a zdravé absolutně bez chemie!

Reagovat

KáťaFialová

23. 2. 2014
20:53

Dobrý den, dříve jsem si barvila vlasy šamponem a neměla jsem s tím problém, pak jsem jednou vyzkoušela barvu a otekla jsem. Mohu dál používat barvící šampon, nebo bych raději neměla? Díky za odpověď :)

Reagovat

Ivka

2. 1. 2014
12:54

Pro: JanaAhoj, konečně jsem tady našla příspěvek, kde má někdo problémy jako já. Je mi 40 let a od 18 jsem si barvila vlasy - bez ohledu na výrobce a barevný ton. Nikdy jsem neměla problém. Před 2 lety jsem vyzkoušela úžasný barvy od firmy AVON. Barva byla krásná, jen mě se začalo špatně dýchat. Protože jsem pár měsíců před tímto barvením prodělala alergickou reakci na antibiotika, kdy se mi špatně dýchalo, měla jsem čas od času pocit, že nemůžu dýchat. Vždycky když jsem přijela k doktorovi,řekl, že dýchání je v pořádku a že to jsou nervy - prý jsem prodělala šok. Časem se to prý spraví. Po nabarvení vlasů barvou od Avonu, jsem druhý den ráno jela k doktorce na alergologii. Ta mi píchla injekci kortikoidů a poslala mě domů, že to zabere. Injekce opravdu zabrala a já si užívala krásnou barvu na hlavě. Věděla jsem, že barvy od Avonu již nikdy více.
Po nějaké době jsem se vrátila k barvě na vlasy - Loreal. Ta mi nikdy nevadila. Krásně jsem si obarvila vlasy a opět se mi začlo špatně dýchat. Tak jsem zase skončila v nemocnici na injekci kortikoidů. Paní doktorka mi nechala udělat test a vyšla mi alergie na barvivo. Prolezla jsem snad všechny výrobce a tony barev na vlasy a toto barvivo je obsaženo v úplně každé barvě.
Po každým mytí vlasů - dokud se barva nevymeje se mi špatně dýchá - trvá to jen pár hodin - první umytí 24 hodin, pak se časový interval snižuje. Rvu do sebe dithiaden - 4x za den. Pak je to dobrý - dokud si zase vlasy neumeju. Mám strach - je to strašně nepříjemný. Nejhorší je, že se mi začínají objevovat šediny a já se opravdu bojím barvit. Napadlo mě, vyzkoušet barevné tužidlo. Nemáte s tím někdo zkušenost? Děkuju za radu.

Reagovat

karolinadu

12. 11. 2013
19:49

Pro: DenisaDobrý den, mě alergie zašla právě díky heně kterou jsme se nechala tetovat u moře,... Doktor mi řekl že mě alergii na barvu vyvolala právě ono.. :(

Reagovat

Anna

30. 3. 2013
8:25

Dobrý den, také mám alergii a na internetu jsem si našla firmu která má speciálně výrobky bez PPD. Nemůžete si jí objednat, musíte jít do specializovaného salonu, chtěla jsem test ale paní mě ujištovala že za to ručí. druhý den? neskutečné svědění, otoky na krku a čele, svědění uší... Takže být vámi bych to neriskovala.

Reagovat

Jiřina

26. 4. 2012
14:28

Pro: KamilKamile prosím tě nevíš o zastoupení firmy o které píšeš,v české republice,která obchoduje i mimo profesionální sektor? Ty co jsem našla komunikují pouze s kadeřnicemi. Děkuji Jiřina

Reagovat

Dana, ProAlergiky.cz

24. 4. 2012
13:53

I takhle může dopadnout barvení vlasů, nebo tetování, pokud je člověk alergik. V tomhle případě se rozhodně vyplatí neexperimentovat.

Zdroje obrázků:
http://www.rm-uk.com, beauty.pluslogin.com, http://www.hennapage.com

Reagovat

Kamil

1. 4. 2012
9:13

Farba bez AMONIAKU, bez parafenylendiaminu/ppd/, prírodná farba, rešpektuje vlasové vlákno. 100% krytie šedivých vlasov . Farba prináša vysoký lesk, hydratáciu a prirodzený výsledok. Nutrilux nieje len farba ale aj kozmetické ošetrenie.bližšie info na www.luxus-style.sk

Reagovat

Lenka

25. 3. 2012
23:20

Ahoj, jelikož také jsem po barvení skončila na JIPce a mám pár dobrých rad a triků od doktorů, které vám alespoň trochu ulehčí... Hlavní doporučení pro ulehčení alergie je mýt a mýt a mýt - klidně i dvakrát denně, aby se to co nejrychleji vymylo z pokožky - mně to hodně pomohlo... Vlasy si barvit většinou můžete, ale bohužel jen ve světlejších odstínech - já to řeším tak, že si před barvením vezmu zirtec a barví mě manžel, aby viděl, zda mi barva něco nedělá... Snad jsem vám trochu pomohla... Ještě mě napadá, pokud po barvení máte přesušené vlasy, takové jak natupírované, tak se mi skvěle osvědčil tip od kadeřnice omýt si vlasy šamponem místo 2x jen jednou a místo kondicionéru, který se oplachuje používat bezoplachový...

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.