úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: cisticka fibroza

cisticka fibroza

Jarmila

10. 1. 2008
18:49

Nevim, zda to patri do alergie, ale nabidlo to tuto stranku. Mame dvou letou holcicku a ma podezreni na tuto
nemoc. Co jsem cetla, je to hrozne onemocneni. Vi nekto poradit? dekuji.

kolomanbanom

7. 12. 2011
15:44

RE: cisticka fibroza
je to opravdu nebezpečna nemoc muj syn s ni bojoval od narozeni do svych 23let bohuželpřed 14dni boj prohralnebyl pro něj lek ktery by mu pomohl byl to strašně hodny člověk ktery měl chut do života.vzpominaji rodiče.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

RMIK

1. 12. 2011
9:19

DOBRY DEN ,MOHU ROZPOZNAT CISTICKOU FIBROZU U 2 MESÍCNIHO CHLAPCE NECHCI BEJT PRED DOKTORKOU ZA BLAZNA DIKY MOC ZA RADU!

Reagovat

6. 5. 2010
0:37

Mám túto chorobu od 4 rokov, zistili mi ju v 12 rokoch na základe astmatického záchvatu, ktorý som
dostala v septembri 96 v noci doma z ničoho nič, detský lekár ma poslal do nemocnice na potný test a tak
mi to našli a teraz 6 krát denne inhalujem, 2x denne beriem solmucol, celaskon a atimos, pred každým
jedlom 1-2 kapsule kreonu, 1x denne alpha D, flatrujem a maskujem, po slovensky povedané, dávam CF pekne
"do nosa", ako mi povedala doktorka pri nedávnej kontrole

Reagovat

Renata

23. 7. 2009
2:54

Aoj lidicky,
mam cistickou fibrozu,je mi 43 let a nemam nejak zavazne potize.Samozrejme kazdy rok mam antibiotika i dvakrat
do roka.Nekdy se mi hure dycha,ale ziji skoro jako normalni clovek.Jezdim s CF do HK,tam se lecim od
10let.Vlastne tam mi na CF prisli.Nejezdim pravidelne na kontroly,jem kdyz se mi pritizi.Duchod mam az od 37
let,driv jsem ho nechtela i kdyz jsem mela na nej narok,protoze jsem si nechtela pripadat,tak nemohouci.Jsou
na tom lide hur,ale mejte hlavu vzhuru a te nemoci se nepoddavejte,ja se mam vcelku dobre.Ted momentalne jsem
u kamaradky na Floride a jsem tu uz tri mesice a mohu rict,ze more srdecne doporucuji,dycha se mi tu mnohem
lip nez u nas.Ze zacatku ten vlhky vzduch mi delal trochu problemy,kdyz jsem sla nekam pesky.Ale rikam plece
to je sval,tak chodte,cvicte a mejte fizicku,musite je rozdychat,pokavad nemate opravdu vetsi peoblemy.Ja
neinhaluji a ani neberu zadne leky,jen foukam a to jen rano jeden vdech symbicord.Budte silny,drzim vam
palecky,at se vam dari dobre a nemate s tou protivnou nemoci velke potize.Pisu sem,aby jste vedeli,ze i v
tomhlr veku,jsou lide,kteri nemaji az tak velke probemy.Zdravim vsechny Renata

Reagovat

Dan

25. 6. 2009
17:26

Dobry den, chcel bych se zeptat jestli je mozne prijit na to, ze mam cistickou fibrozu az v 17 letech? O tom
ze takova nemoc vubec existuje jsem se dozvedel nedavno a rekl bych ze mam nejake priznaky.Dekuju za odpoved

Reagovat

Jirka

17. 6. 2009
14:29

Prosím potřebuju pomoci měl jsem vysoké hodnoty potního testu a doktorka mi řekla že je to možná ta
fibroza ale nejevím žádné příznaky alespoň si to myslím byl bych rád jestli byste nemohly napsat jak
to často v počatečních stadiich bývá děkuji za pomoc

Reagovat

dr

20. 5. 2009
8:59

Markéta Pařízková

13. 3. 2009
10:20

jak dloho se čeká na výsledek potního testu?Moc děkuju za odpověd.

Reagovat

Jarda - solná jeskyně Letňany

12. 3. 2009
21:28

Cystická fibróza je dědičná, ale projevuje se ihned po narození, takže se snad nemusíte bát. Je ale
možnost, že jste skrytý nosič a pokud by byl stejný i Váš partner,je vysoká pravděpodobnost, že by
ji mělo také Vaše dítě.

Reagovat

kristyna

12. 3. 2009
19:31

ahoj.Mohli byste mi prosím někdo odpovědět?Zajímalo by mě,jestli je to dědičny.Slyšela sem že ano a
dědeček mi na to zemřel.Já sama už mám v 17letech špatný srdce a mám z toho strach.Děkuji moc

Reagovat

Jarda - solná jeskyně Letňany

10. 3. 2009
9:32

Co je cystická fibróza? U zdravých lidí se v plicích tvoří slabá vrstva tekutého hlenu, u jedinců
postižených cystickou fibrózou se tvoří hustý a lepivý hlen, který ulpívá v dýchacích cestách a
způsobuje jejich zablokování. Nahromaděný hlen se v plicích stává živnou půdou pro mikroorganismy
(bakteriální infekci), které pak způsobují chronický zánět dýchacích cest.
V trávicím traktu způsobuje hustý hlen ucpání vývodů slinivky břišní, z nichž jsou za normálních
okolností přiváděny do střev látky (enzymy), nezbytné pro štěpení potravy. Pokud tyto enzymy nemohou
dostatečně působit, dochází k nesprávnému trávení, organismus není schopen získat z potravy
všechny živiny a nestrávené zbytky potravy jsou vylučovány z těla stolicí. Následkem je celkové
neprospívání organismu.

Reagovat

J. Kratochvílová

9. 3. 2009
19:36

co to je cistická fibroza?

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.