úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: sluneční alergie

sluneční alergie

kumiska

27. 4. 2005
19:33

Každý rok trpím sluneční alergií. Začalo to asi před 5 lety, předtím to bylo v pohodě. Nemám nějak světlou
pokožku a opaluju se dobře. První roky se to projevovalo jenom u moře, ale poslední dva i u nás. Protože se
blíží léto, chci se připravit. Nemáte někdo nějakou radu, třeba i babskou, co by pomohlo?

Zuzka

29. 6. 2005
11:48

RE: sluneční alergie
Na svědivou vyrážku ve výstřihu mi zabírá Flonidan. Stačí mi 1/2 tbl. každé ráno. Předepisuje mi ho obvodní
lékař. Ale i tak se chráním a přes plavky si na souši beru tričko.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

andrea

1. 6. 2005
10:56

Tu alpu bych se asi zkusit neodvážila, mě se dělají takové mokvající puchýřky, které příšerně svědí.
Představa, že bych si do toho nalila alpu je děsivá. Mě zabírá na noc dětský pudr bez parfemace - kůži to
zklidní a tolik to nesvědí. A samozřejmě používám krémy s vysokým faktorem.

Reagovat

lucy

30. 5. 2005
9:10

Někde jsem četla, že je dobré postižená místa potírat alpou, prý to doporučil kožní a fungovalo to. To stejný
se dá aplikovat při spálení. Na vlastní kůži jsem to ale nezkoušela.

Reagovat

nora

24. 5. 2005
17:21

Pomáhá větší přísun Kalcia.Třeba i injekční formou před dovolenou.Chorvaté to radí i čechům, kteří mají tyto
problémy.Zkuste to.Před dovčou píchanec a na dovču rozpustné tablety.A mělo by to být v poho.

Reagovat

lena

20. 5. 2005
16:02

Já mám vyzkoušenou kosmetiku Avene. Je sice dražší, ale vyplatí se to. Jinak nesnesu skoro nic, kůži mám
opravdu hodně přecitlivělou, ale Avene mi problémy nedělá. Používám všechno od klasického krému, přes mycí gel
až po opalovací přípravky. Takže z vlastní zkušenosti DOPORUČUJU

Reagovat

Anka

20. 5. 2005
15:43

Mně taky doporučila alergoložka Daylong (k zakoupení v lékárně, stál asi... 260 Kč, nevim už přesně).

Reagovat

ťáňa

16. 5. 2005
16:05

Asi nic lepšího než krémy s vysokým faktorem není. Doporučili mi to nezávisle na sobě tři doktoři. A všichni
navíc přidali výbornou radu: nechodit na slunce, ha, ha.

Reagovat

lucina

11. 5. 2005
8:08

Sluneční alergii mám už několik let. Loni jsme byli na dovolené u moře, takže jsem se chtěla připravit.
Brala jsem Zyrtec, homeopatický antihistaminika (POUMON HISTAMIN - nebo tak nějak podobně se to píše) a mazala
jsem se mlíkem Bioderma Photoderm Max SPF 100. Alergie se sice objevila, ale v menší míře než jindy a až od 4.
dne. Takže to bylo docela v pohodě a letos budu postup opakovat.

Reagovat

dana

10. 5. 2005
7:25

Zdravím sluneční alergiky. Podle mě nezabere nic na 100% - leda sedět celý dny ve stínu. Krémy s vysokým
faktorem ale používám, nedovedu si představit, jak bych vypadala bez nich. Loni jsem měla Avene a byla jsem
spokojená. Letos mají tu řadu prý ještě vylepšenou, tak uvidím. Ještě jsem slyšela, že není špatnej Daylong.

Reagovat

Lucka

6. 5. 2005
15:41

Ahoj,
mám také sluneční alergii a zajímalo by mě, zda vám pomáhaly opalovací krémy z takzvané řady sun block (četla
jsem o ní tady). Díky

Reagovat

nora

29. 4. 2005
18:06

Zkusim se pozeptat, bohužel kamarádka žije nyní mimo cz.tak tp nebude hned.

Reagovat

kumiska

29. 4. 2005
10:06

Noro, nemohla bys prosím zjistit něco víc o té injekci? Pokud by to opravdu zabíralo, bylo by to super.

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.