úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: Atopycký ekzém

Atopycký ekzém

Kristýna

21. 1. 2008
19:22

Dobrý den,chtěla bch se zeptat jestli někdo neví co na atopycký ekzém???Dnes mi totiž alergoložka
řekla,že trpým touto prý někdy nevyléčitelnou kožní chorobou!Léčím se na to už 6let,ale nikdo mi
za tu dobu neřekl co to vlastně je,až dnes paní doktorka,začal se mi objevovat nad horním rtem jako by
začervenalý,svědící pruh,někdo mi i řikal,že by to mohl být lišej,že to tedy tak vypadá!Chtěla
bych s tím něco dělat,protože je mi hloupé někam chodit,když pak na mě každý kouká a řiká si co
to mám!Všem předem děkuji za odpoveď,kdyžtak mi můžete odepsat i na maila:[email protected]

Junebirth

27. 7. 2014
23:17

RE: Atopycký ekzém
===PŘÍSPĚVEK BYL SMAZÁN ADMINISTRÁTOREM Z DŮVODU NEŽÁDOUCÍ REKLAMY===

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

trdlo

12. 7. 2012
15:24

Příspěvek byl smazán administrátorem z důvodů nežádoucí reklamy

Reagovat

David Adam

12. 7. 2012
10:29

Jo a kdyby měl někdo nějaký dotaz tak tady email [email protected]

Reagovat

David Adam

12. 7. 2012
10:28

Zdravím, už od dětství trpím na atopický ekzém, ale jen v ložizcích (ohyby). V roce 2010 se mě po změně zaměstnání, kdy jsem ob den ztrávil někdy až 20 hodin za volantem a hlavně ve večerních hodinách, rozjel ekzém i mimo ložiska. Byla mě předepsaná procedura v Prosanum v Praze. Ze začátku mě pomáhala, měl jsem 5% roztok. Ale asi po 2 měsících každodeního docházení se mě stalo, že se ložiska vysypaly po celém těle. Nemohl jsem spát, jelikož jsem se stále drbal a to mělo za následek ještě zhoršování psychického stavu, který se mě odrážel na pokožce. Doktoři mě akorát tak psali kortikoidy, zabraly na chvíli a pak se vše po cca 5 dnech vracelo zpět, no prostě hrůza a bolest, kterou si umí představit jen atopik. Zkoušel jsem i konopnou kosmetiku, ale efekt, alespoň u mě byl jen ztišení, ale ložiska nemizela. Nedávno jsem objevil ,mě před tím neznámou mast Kartalin. Po čtyřech dnech jsem nevěřil svým očím,když vše začalo mizet i když jsem už byl odevzdaný, že zase nějaká drahá mast, která bude na prd (mimochodem 100ml stojí cca 900,- ale naštěstí se mě na to složila rodina k narozeninám), jelikož jsem vyzkoušel koupací oleje, soli a drahou řadu Eucerin, Aderma a pod. bez efektu. Škoda, že mě nenapadlo si to fotit, ale postup byl tak rychlý, že jsem jen žasl a manželka jakby smet ( ta už mimochodem byla ze mě taky dost hotová, jelikož jsem se furt sypal a vysávala postel každé ráno). Jedinou nevýhodou této masti je, že smrdí jak asfalt a je tmavá takže dokáže zabarvit prostěradlo a pyžamo. Ale když vidíme se ženou efekt jaký mast má, tak tyto nepříjemnosti jdou stranou. Stejně jsem měl zabarvenou postel od krvavých strupovitých škrábanců. Kartalin je na rostlinné bázi, takže žádná chemka což dost vítám jelikož chemie a organismus se moc nesnesou. Po kortikoidech se mě ztenčovala kůže, takže mě stačilo jen se trochu poškrábat ze spaní a strhával jsem si kůži. No co k tomu více dodat. Doporučuji kdo je stejně zoufalý jako jsem byl já.

Reagovat

sarka

15. 5. 2012
15:23

Pro: Nováková StáňaDobrý den,mám dvouletého chlapečka, AE trpíme téměř od narození,vystřídali jsme tři kožaře,vyzkoušeli jsme všechno možné z lékárny a vždy s mizivým účinkem.Vždy jsme skončili u kortikoidů, které jsme používali v krajních případech.Zkuste si udržet v noci malé dítě, aby se nškrabalo. Bylo to peklo a žádné mámě to nepřeju! Kamarádkou mi byla doporučena přírodní léčba a malej je už 5 měsíců čistej. Nejprve se mu červené feky vyšupily a poté úplně vymizely.Promazáváme několikrát denně mlíčkem s vysokým obsahem aloe vera a doplňujeme živiny tělu. Když sme začali s léčbou srřídavě jsme používaly gel,který je téměř ve své přírodní formě,hustý krém a mlíčko. . Pokud budete mít nějaké otázky, ráda se podělím o své zkušenosti, popřípadě doporučím určité výrobky. Přeji pevnou vůli, nevzdávejte to a vydržte! Boj s exemem jde vyhrát!

Reagovat

makynečka

3. 4. 2012
10:50

Pro: Petraprosím o mast

Reagovat

Bára

1. 4. 2012
16:00

pro [Maya]: Dobrý den s ekzémem se potýkám asi od 2 let trápil me asi do 8 let pak dlouho nic pred 3 roky se mi to opet vratilo od pani doktorky dostavam ruzny masti ale porad nic je mi 19 let a stydim se za to jak vypadam prosim o pomoc a prosila bych o cislo pana co vam dal tu mast dekuji moc

Reagovat

Ing. Holainová Monika

28. 3. 2012
22:05

pro [Nováková Stáňa]:
Příspěvek byl smazán administrátorem z důvodů nežádoucí reklamy

Reagovat

Nováková Stáňa

28. 3. 2012
16:10

proDobrý den, [Liba]:
můžete prosím napsat název výrobku popř. firmy s přípravkem na at.exém?
Syn s tím bojuje od mala a už odmítá chodit k lékaři, že mu stejně nepomůžou, ale vím, že ho to v 19 moc trápí.
Díky Nováková

Reagovat

Jarek

12. 3. 2012
21:19

Dobrý den je my známo co je atopický exem naš syn touto nemocí trpí už od narození a po roku a půl boje s touto hrůzou a nespočetnou lečbou a kortikojdu a různých druhu mastí a všeho jsme narazily nahodně na jednu mast od firmi Just _krém San Aktiv tato mast nam pomohla nš syn se konečne po 1,5 roku trápení vyspal v noci bez škrábání a exem mame zatím pod kontrolou tak to skuste a uvydíte my jsme s mastí spokojeni.

Reagovat

Lenka

22. 2. 2012
21:45

pro [Petra]: Dobrý den, Petro, prosim Vás,písněte mi tu mastičku, která Vám pomohla na at.exzém. Děkuji moc.Lenka

Reagovat

Tereza H

13. 2. 2012
23:46

pro [Petra]: Dobrývečer,na jedné diskuzi se zmiňujete o masti a pracím programu na Atopický ekzém,mohu vás poprosit o její název a jak vám to pomohlo ?

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.