úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: alergie na mléčné výrobky?,

alergie na mléčné výrobky?,

petra

29. 1. 2008
12:07

Dobrý den, chci se zeptat na Váš názor ohledně testů na alergii na mléko a lepek pro moji skoro 4
letou dceru. Lékař mi vysvětlil, že tuto alergii může potvrdit jen v gastro - poradně, kde ji dají do
břicha hadičku. Tohle ale odmítám. Existuje i jiná metoda, jak zjistit, jestli alergii trpí nebo ne?
Dcera po kysaných nápojích má bud průjem nebo zvrací. Skoro nic nejí má k jídlu velký odpor, sní
jen sladké. Jednou je jí špatně po moučném jídle jednou po mléčném. Není to ale každý den ... to
bývalo tak před půl rokem ...denně bolesti břicha. Lze udělat test na alergii na poraviny z krve?? Já
jsem alergička .. pyly, roztoče, plísně a prach, 7 letá dcera také tak, a mě se nedávno povedlo, že
po konzumaci nějakého italského sýru typu ementálu mi naskákali svědivé pupínky na rtech a jazyku a
to tak rychle že jsem sotva stačila spolknout jedno sousto. Den před tím jsme pojídali jiný sýr a bylo
mi hodně špatně od žaludku, jinak ekzem v zimním období mame snad všichni. Lékař mi ale žádnou
potravinovou alergii nepotvrdil. Může se mi alergie vytvořit náhle? Děkuji za radu Petra

Michaela

27. 2. 2008
17:27

RE: alergie na mléčné výrobky?,
Muj syn je od narozeni alergicky na vejce a mleko.Tyto alergie mu zjistili z krevni zkousky kdyz mu byly asi 2
mesice.Neposilali ho na gastro ani to nemaji zatim v planu.Ted je mu 17 mesicu poslali ho na dalsi krevni
testy a zjistili,ze mu pribylo par dalsich potravinovych alergii (lepek,orechy,spenat,soju,kure,atd.)Pokud
vim,tak se zjistuje celkove Ige a potom hodnoty na jednotlive potraviny.Mimochodem,alergie se muzou vyskytnout
kdykoliv,v jakemkoliv veku.Hodne stesti.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Pavla

17. 2. 2008
10:00

MÁM DVOULETÉHO SYNA S ALERGIÍ NA MLÉKO(V 9 MĚSÍCÍCH SE DUSIL PO ZELENINOVÉ SUNARCE.BYL TO
FOFR,ZKONČIL NA JIP.)OBVODNÍ DOKTOR NÁS BUDE LETOS POSÍLAT NA TESTY DO NEMOCNICE.ZKOUŠEJÍ TO PRÝ
PODÁNÍM KAPKY MLÉKA NA RET,POTOM NA ŠPIČKU JAZYKA ATD.NA ALERGOLOGII MU DĚLALI JEN KOŽNÍ TESTY A
VYŠLY NEGATIVNĚ.tEST NA MLÉKO A LEPEK DĚLANÝ V 9 MĚSÍCÍCH VYŠEL TAKÉ NEGATIVNĚ.pRÝ TO ALE Z KRVE
NENÍ TAK PRŮKAZNÉ U MALÝCH DĚTÍ.SYN DRŽÍ DIETU.sICE LEPEK MŮŽE,ALE OMEZUJI TO.MLÉKO RADŠI
NEZKOUŠÍME V ŽÁDNÉ PODOBĚ.JEN RÝŽOVÉ.

Reagovat

Eliška

29. 1. 2008
12:28

Testy na potravinové alergie se z krve dají udělat. Já mám alergii na mléko, ale na gastru jsem nebyla.
U mě ale byly v testech vysoké hodnoty, možná proto mě tam neposlali. Abyste se ujistila, zda jde opravdu
o citlivost na konkrétní potravinu, doporučuje se jí na nějakou dobu vyřadit z jídelníčku a pak opět
zkusit. Když se potíže objeví, je to jasné. Jinak mně pan doktor říkal, že alergie se může objevit
kdykoli, i zcela nečekaně. Přeji hodně štěstí

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.