úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: parafenylendiamin

parafenylendiamin

zdenka

4. 2. 2008
19:54

před měsícem jsem měla alergickou reakci na barvu na vlasy /paletee a totéž se opakovalo po použití
Henny/, Lékař mi zjistil po provedení testů alergii na Parafenylendiamin a doporučil změnu barvy.
Prosím nemůžete mi poradit, která barva na vlasy tuto složku neobsahuje, tj. kterou mohu používat.
Také bych uvítala jako nováček jakékoliv informace o tom, co tato alergie pro mě znamená a čemu se
mám vyhnout. Děkuji moc. Děkuji moc. Zdenka

Ina

8. 5. 2014
11:02

RE: parafenylendiamin
Pro: janaZdravím, parafenyldiamin obsahují všechny tmavé vlasy. Já kvůli tomu přecházím na světlý odstín, který tuto látku neobsahuje.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Ina

8. 5. 2014
10:57

Pro: monikadoroZdravím, musím přidat příspěvek. Mám také alergii na barvu na vlasy. Nejdříve se mi to stalo po černém přelivu od Palette, potom po čokoládovém přelivu od Lóreal. Použila jsem tedy do třetice Hennu Khadí černou a alergie se opakovala znovu a to o dost horší než byly předchozí dvě alergické reakce. Už druhý měsíc se z toho dostávám a přemýšlím, co budu dělat, protože mám prošedivělé vlasy a chodit tak rozhodně nechci...

Reagovat

monikadoro

21. 5. 2013
9:23

Pro: Dana, ProAlergiky.czSrdečně zdravím,

ráda bych Vám poradila, pokud si všimnete, i ostatní mého příspěvku.

Dcera si asi před měsícem, poprvé přebarvila vlasy z blond melírů, na hnědý odstín. Měla alergickou reakci,naštěstí takovou lehčí, asi 14 dní jí svěděla hlava, otekl a zarudl zátýlek /a samozřejmě 14 dní na claritinu. Nicméně jsem si poté vyžádala u kadeřnice testy na asi 8 vzorků barev, mezi nimi i např.barvu pro alergiky Logonu, ty bolavé hnisavé puchýře a otoky na zátylku a zádech,bych Vám nepřála vidět. Tato alergie se totiž zhoršuje při každém dalším styku s PDD, takže nám lékařka řekla, že naštěstí , že to nezkusila obarvit znovu, to by asi skončila v nemocnici a přišla o vlasy. Ale naštěstí, barvení vlasů máme vyřešeno. Někde paní psala, že je alergická i na Henu, toto se stane jen v případě, že vyberete špatnou firmu, protože někteří tam opravdu PDD přidávají, pozor proto i na tetování. Ale pokud jde o čistou přírodní barvu jste v bezpeči. My jsme narazily na firmu Khádí, indická kosmetika a barvy na vlasy. Dcera má nádhernou čokoládovou barvičku, a krásné lesklé vlasy :), kadeřnice je ochotná jí to i barvit v salonu. A je štastná :). Takže pokud nic lepšího nenajdete, máte ode mně vřelé doporučení a jistotu, že jste co se týká PDD v bezpeči, např. s touto barvou. Nehledě na to, že prodejci této značnky, jsou velice vstřicní, a informovaní o celé problematice. Mě moc poradili. Snad někomu pomohu a srdečně zdravím Monika D.

Reagovat

foto foto

Dana, ProAlergiky.cz

12. 3. 2013
12:32

Dana, ProAlergiky.cz

Pro: milliMám úplně stejný problém. S "klasických" barev rozhodně nedoporučuju cokoliv zkoušet.
V úvahu připadají rostlinné barvy Logona, Hena...ty by měly být bez problému.
Nevýhodou je, že s nimi nezměníte barvu vlasů, spíš jde o tónování, zvýraznění vaší barvy, přidání červeného nádechu apod. A šediny kryjí dobře.

Reagovat

Veronika

12. 3. 2013
10:38

Dobrý den....tak koukám že alergigku na tuto látku je hodne .....nepomuže vám přeliv nebo něco bud barvit jen melíry a ne barvou od garnieru a welly to v žádném případě parafenylendiamin je jeho součástí ...měla jsem reakci i po barvě od syoss ale ne takovou ...jinak pokud chodíte ke kadeřnici tak se sní dohodněte a ona je takové barvy možn sehnat ale nejsou nejlevnější .... a dávejte si pozor na depilační krémy od avonu také obsahují parafenylendiamin ve velkém množství měla jsem oteklé celé nohy

Reagovat

milli

28. 2. 2013
17:02

dobrý den také mam alergii na parafenylendiamin vždy když si nabarvím vlasy dopadnu takto...jakou barvu mam používat prosím poradte...

Reagovat

foto

Hana

18. 1. 2012
13:07

Dobrý den, mám vyzkoušenou třeba černou barvu na vlasy Syoss a reakci jsem na ní neměla ale pozor je nutné na vteřinu dodržet dobu působení nebo ji třeba i o 5 min zkrátit-na výsledek barvení to nemá žádný vliv nebo minimální. Pro ověření si nejdřiv udělejte 30minutový alergický test na zápěstí. Paletky jsou strašně agresiovní po nich mám reakci do 5 minut pravděpodobně obsahují hodně uvedené látky.

Reagovat

lejka87

22. 6. 2010
11:41

zdravim.to by som uvitala aj ja keby ste mi dali vediet ktoru farbu možem použivat.tiež mam alergiu
.dakujem

Reagovat

6. 5. 2010
8:15

anna

24. 6. 2009
22:42

Dobrý den, mám stejny problem a snažím se sehnat nejaky preliv nebo barvu, pokud máte nejake zkusenosti
moc vas prosim abyste nam je predali. dekujeme

Reagovat

jana

18. 3. 2008
18:40

Dobrý deň, zdenka,

mám podobný problém a neviem čo s tým . Podarilo sa Vám zistiť, ktorá farba neobsahuje
parafenyléndiamin?
Mne zatiaľ nie.

jana

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.