úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: ekzém a půst

ekzém a půst

milena

18. 3. 2005
9:30

Zdravím všechny! Je mi 29 let odmala mám atopický ekzém. Poslednich par let se snažim neřešit to
kortikoidama.Přešla jsem na zdravou stravu, snažím se vynechávat čokoládu, alkohol a řadu dalších věcí, které
dráždí a dosáhla jsem tím určitého zlepšení. Také jsem slyšela o moznosti zlepšit ekzém půstem. Chtela bych
se zeptat, jestli s tím někdo nemáte zkušenosti. Mělo by to být pravidelně 1x týdeně 1 den, nebo nějaký delší
?

Iva

1. 8. 2006
15:16

RE: ekzém a půst
Zdravím, obě moje děti mají od mala ekzem a já lupenku, zkusili jsme mnoho způsobů léčby, vyzkoušeli plno
mastí a kosmetiky, ale nejvíce se ekzem zlepšil po přísné úpravě stravy...pro děti to bylo těžké ale nyní jim
náš režim připadá přirozený a na kožní chodíme jen 1x ročně.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Pája

27. 7. 2006
15:18

Ahoj,
já mám s půstem zkušenosti, ačkoli to není přímo na alergie. Znám paní, která měla rakovinu - i v krvi - a moc
času jí nezbývalo. 40dní nejedla a pila cca.5litrů čisté vody denně, resp. 30 dní a pak pila zeleninové šťávy.
Rakovina i metastázy byly pryč, krev také čistá a nádor, předtím neoperovatelný, šel vyndat.
Samozřejmě, tohle žádný doktor nedoporučí, protože každý člověk na to může reagovat individuálně, už třeba po
třech dnech se sesypat. Je to tím, že už jsme tak strašně znečištění, že když se snažím navrátit se k něčemu
dobrýmu, "bolí" to.
To je něco podobného, jako když člověk nesnídá a pak začne. Taky mu bývá pár dní špatně. A to i přesto, že
snídat je dobré a nesnídat ne.
Ale jde o princip a o to, že to funguje. U půstu jde o to, aby se člověk vyčistil. Je to dokonce mnohem lepší
pročištění, než když člověk jí opravdu velmi zdravě.
Já osobně jsem nejedla max. 5dní a teď se držím toho, že nejím každý měsíc jeden den a musim říct, že se cítím
mnohem líp. Také jsem měla problémy s pletí a ty se také výrazně zlepšily. Ale těch 5 dní jsem si mohla
dovolit, protože nemám fyzicky náročnou práci. A i tak je třeba se neustále hlídat, jestli mi to nedělá zle a
ke konci těch 5ti dní už jsem byla docela slabá.

Těch 40 dní je opravdu extrém, ale na začátek bych zkusila pár dní s tim se hlídat a opravdu HODNĚ pít ( jen
čistou vodu ) a pak už jen 1 den v měsíci.....

Hodně úspěchů :)

Reagovat

J.

4. 6. 2006
18:22

Jak už jsem uvedl, náročné to nebylo, od druhého dne už člověk skoro žádný nepřekonatelný hlad nepociťuje.
Žádnou speciální přípravu jsem nedělal, ona to byla spíš moje emotivní reakce na náhlé zhoršení. Prostě jsem
si řekl, že se už konečně musí něco stát - bylo to rozhodnutí, které jsem provedl ze dne na den. Rozhodně se
toho nebojte, není to vůbec nic těžkého. Člověk při tom může i pracovat, pokud zrovna nejste stavební dělník.
Kdyby něco, písněte, někde bych určitě našel internetové odkazy s informacemi, ze kterých jsem vycházel.

Reagovat

dana

25. 5. 2006
15:27

To je zajímavá zkušenost, já osobně se k delšímu půstu chystám, ale nějak nemůžu najít odvahu. Známej to
absolvoval na nějakým týdenním pobytu a taky si to hrozně vychvaloval. Jak jste se na to připravoval, bylo to
náročný? Prosím o podrobnosti.

Reagovat

J.

22. 5. 2006
14:25

Ano, asi před třemi lety jsem to zkusil. Vydržel jsem bez jídla, pouze o vodě, 7 dnů. Ekzem úplně vymizel -
poprvé po skoro čtyřiceti letech. Byl jsem z toho celkem v šoku. Vydržet takhle dlouho nejíst není žádný
problém, dokonce jsem při tom i vařil dětem a nic mi to nedělalo. Zmizela únava, zbavil jsem se svojí
závislosti na kávě. Lidé, kteří mě po tom viděli tvrdili, že jsem o mnoho let omládl. Neprijemne bylo, ze jsem
zhubl asi 7 kilo, které jsem nabiral mozna další rok. Po nejake době, se ekzem vratil, jeho forma ale byla z
pocatku mirnejsi. Nyní po trech letech je to uz zase docela spatne.

Reagovat

Lenka

18. 5. 2005
20:42

Doporučuji nejíst maso,jen bílé občas,chodit na hydrocolon,což je střevní sprcha,je to úžasné,ekzém doslova
spadne dolů.Máte asi špatné trávení.Mi tohle pomohlo,ale je to nacelý život!Dále sauna,apod.

Reagovat

Gábina

30. 3. 2005
9:15

S půstem zkušennosti nemám, ale kromě toho, že vynechávám čokoládu, kakao,alkohol a dráždivou stravu mi
lékařka doporučila pitnou kůru kopřivového čaje. Pije se 3 týdny, potom týden pauza a ještě jedna další
3týdenní kůra. Opravdu se mi ekzem zlepšil.

Reagovat

marry

21. 3. 2005
19:53

máte někdo zkušenost?

Reagovat

lada

21. 3. 2005
15:24

Já si myslím, že všeho moc škodí. Podle mě doktoři vědí co dělají, když předepisujou léky. Zdravá strava
nikomu uškodit nemůže, takže proč ne. Ale půst? To je podle mě blbost.

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.