úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: Atopický ekzém-krémy

Atopický ekzém-krémy

Kristýna

30. 3. 2008
18:04

Dobrý den,je mi 20 let a atopický ekzém mám už od malinka. Přes tuhle zimu se mi to radikálně
zhoršilo-na jedné ruce to mám na prstech a hřbetu ruky a na druhé na celým předloktí. Jediný co mi na
to pomáhalo byli kortikouidový masti,akorát to se nedá používat pořád tak sem je vysadila úplně a
hledám co mi na to pomůže jinýho. Na kožním mi doktorka nikdy nepomohla,napsala mi akorát ty kortikoidy
a to bylo jen dočasný řešení. Všechny krémy na to štípou a mažu to akorát vazelínou bez
jakýchkoliv parfémů. Do vany mám takovej olej na ekzémy,ale ten nepomáhá vůbec.POkud máte nějaký
azručený krémy co vám pomohli tak mi prosím napište,mám to teď hodně červený,na prstech mi to
praská a bolí. Díky za rady :0)

Anka

28. 4. 2008
23:12

RE: Atopický ekzém-krémy
Oprava odkazu: www.cannaderm.cz

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Anka

28. 4. 2008
23:12

Zdravím, mně se zase osvědčila konopná kosmetika Cannaderm www.cannaderm.cz). Je přírodní, mají
řadu speciálně pro atopiky, přijde mi opravdu dobrá

Reagovat

Jana Havířov

23. 4. 2008
17:37

Zdravím Všechny,já trpím ekzémem už od dětství pouze na prstech a dlaních.pomáhají mi pouze
kortikoidy ale v minimálním množsví jelikož poškozují kůži. Ekzém jako takový není pouze kožním
problémem nýbrž také stravovacím upravte si jídelníček na detoxikaci organizmu a střev. uvidíte
zázraky také doporučuji homeopatika je to dlouhodobá léčba u dospělého asi dva roky u dětí pár
měsíců.dcera má rok a půl a ted jsme navštívily poprvé homeopata tak uvidíme.navíc každý atopický
ekzém je jiný ale strava má největší vliv. Mějte se hezky

Reagovat

Michaela

21. 4. 2008
14:53

Dobry den, ekzem mam od malicka, posledni dobou hlavne na rukach, porad zkousim ruzne maste a kremy, ustalila
jsem se na obycejne nevie na oblycej a cisou vazelinu na ruce, ktera ovsem jen promastuje, kdyz se to hodne
zhorsi tak pouziju kortikoid. Na netu jsem nasla info: kortikoidove masti lze nahradit temi ktere obsahuji
latky tacrolimus (Protopic) nebo pimekrolimus (Elidel), dale ze muze pomoci krem s mastnymi kyselinami, lipidy
a ceramidy (krem Lipobase Re-pair), na promazavani tela je dobre mleko Excipial U Lipolotio. Na noc si masu
ruce vazelinou a pak navleknu bavlnene rukavice, vstrebava se to do kuze ne do povleceni. Kazdymu zabira neco
jineho je treba zkouset, zkus take zajit na alergologii, muze to mist souvislost. Hodne stesti

Reagovat

Monika Budková

9. 4. 2008
7:36

PROSÍM POMOZTE !!!
Můj 12-letý syn má již přes rok obrovské problémy s at.ekzémem na nohou.Vůbec nejde o klasický
suchý, praskající ekzém, ale tvoří se mu puchýřky, které praskají a následně začínají
hnisat.Poradí mi někdo co s tím ???Díky.Monika

Reagovat

Kačka

8. 4. 2008
21:51

Cauky,me se ted osvedcilo mazat oblicej obycejnou niveu v plechu a telo nejdriv bilym kremem od garnier (je
hypoalergenni a bez parfemace) a na to namazat modrou indulonou;)

Reagovat

Jitka

6. 4. 2008
14:49

Ahoj, věřím, že tě atopický ekzém trápí je to nepříjemná záležitost a masti s kortikoidy
nepomáhají. Zajímám se o ekologické výrobky,které pomahají i při léčbě ekzému.Jsou vhodné i pro
miminka a mnoha lidem pomohli, neslibuji úplné odstranění ekzému,ale zredukování ho na minimum. Přeji
krásný den.

Reagovat

Jana

31. 3. 2008
14:49

Dobrý den, mám dceru s atopickým ekzémem a máme opravdu velice osvědčený, buď je to ve formě krému
nebo ve spreji, jmenuje se SKIN-CAP. Kupuje se v lékárně, je dražší, ale u nás funguje velice dobře.
Používáme sprej, krém dceři vadí. Užívá ho 2x denně. Na praskliny, to fungovalo výborně. Mějte se
hezky

Reagovat

Ivča z Karlovarského kraje

31. 3. 2008
12:25

Zdravím, všechno to zahoď, ještě víc to dráždí kůži.Mě kožařka poradila octové koupele - trochu
octa naliješ do vody a v tom si máčíš postižená místa. K mytí celého člověka používám
rašelinové mýdlo z firmy Torf. A od té doby mám svatý pokoj.Na mazání požívám Bio karité,od www.ssalus-mh.cz

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.