úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: astma a sport

astma a sport

sportsman

18. 3. 2005
12:45

Zajímalo by mě, jestli astma a vrcholový sport jde dohromady. Někde jsem slyšel, že někteří naši hokejisti
nebo atleti jsou těžcí astmatici. MOc se mi tomu nechce věřit. Mě dělá problémy se jen rozběhnout na autobus.

Josef

18. 3. 2012
18:10

RE: astma a sport
Zdravím, mám alergické astma. Vždy mě asmta přepadne v období jara kdy všechno kvete hlavně břízi.
Závodně plavu, takže astma snaším relativně v klidu, plavání bych obecně doporučil všem pro zvýšení kapacity plic, ale pár záchvatů také mám v sézoně. Někde jsem slyšel, že se astma dá vyléčit přes homeopatii. Je tu nějaký odborník na toto téma? Popř kam bych se mohl obrátit. Díky:-)

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

dalibor

2. 1. 2012
21:32

pro [apostol]: syn ma š roky ma astma leci se ventolinem lze mu jeste nejak jinak pomoci

Reagovat

Blanka Nováková

5. 5. 2010
12:32

Jsem astmatik již l5 let beru pravidelně léky chodím na kontroly ale kdo píše že je astmatik a je
velký sportovec je blábol, kdyby měl pravé astma tak nevyjde ani schody a na mkole neujede ani metr jinak
by se musel dusit.Kdo může vrcholově sportovat nemá ASTMA.

Reagovat

Kateřina

19. 4. 2010
14:42

Dobrý den,chtěla pomoci všem lidičkám,kteří mají problémy s alergiemi i s astmatem.je to léčba ne
okamžitá,chce to trochu trpělivosti,ale za to bez nebezpečných kortikoidů,které vám ničí klouby a
zadělávají na osteoporozu.Syn mi několik stonal s průduškami.bylo to na lázně až nám pomohla Aloe
Vera-picí gel s příchutí,bral jej celou zimu a ni jednou nezastonal.Účinky Aloe jsou opravdu
výborné,máme s ní celá rodina velmi dobré zkušenosti i na jiné choroby.vyzkoušejte
ji!Doporučuji.Volejte 731525621

Reagovat

Marcela

15. 2. 2010
18:31

Dobrý den, je mi 24, s astmatem se léčím 4 roky. Pokud máte kvalitní léky, jste pod lékařským
dozorem, tak nevidím problém. Pravidelně chodím na kontroly a pečlivě beru léky. Sice na jaře
potřebuji upravení dávkování (záleží na alergenech), ale jinak mám lepší výdrž než kterýkoliv
zdravý člověk. Vrcholovému sportu se sice nevěnuji, ale myslím, že pokud zvládnete jakékoliv
sportovní aktivity, měl byste zvládnout i vrcholový sport

Reagovat

Petra

22. 1. 2010
10:20

Já mám 10tiletého syna alergika a projevilo se mu zátěžové astma.Hraje závodně fotbal a úspěšně
bojuje .Před tréninkem si stříkne inhalátor a jde to.Nyní ve velkých mrazech se mu při běhání venku
hůř dýchá,ale jde to.Musí se s tím bojovat a nerezignovat.Lékařka nám sport také doporučuje.Dobře
mu dělají hory a moře.Letos snad poprvé pojede s OZP na pobyt u moře.Takže všem přeji zdárné
zvládnutí astmatu!
Také je dobrá Solná jeskyně.

Reagovat

david

6. 11. 2009
16:24

Jsem astmatik (17 let) a hraju vrcholově lední hokej. Stačí si 2x před zátěží vzít Ventolin a je
všechno v pohodě.

Reagovat

10. 10. 2009
15:59

Já osoboně jsem astmatik- alergik a jsem ráda, že vyjdu schody. Sport je pro mě v tuto chvíli úplně
vyloučený. Ale doufám, že se to časem změní a nějaký ten pohyb budu moct vykonávat. Myslím, že s
dobrými lékami to jde.

Reagovat

apostol

18. 9. 2009
17:32

Pokud chcete mít astma pořád, ptejte se, s čím se snáší.Pokud se ho chcete zbavit, ptejte se na
příčinu a řešení. O příči ně se mlží a o řešení se mlčí - ale EXISTUJE. Napište e-mail.

Reagovat

Stanislav Mitrenga

2. 9. 2009
9:48

Chci se zeptat, jestli astmatik může chodit do sauny nebo parní lázně ? Děkuji !

Reagovat

Lucie

12. 10. 2008
14:07

Je mi 18, astma mi zjistili asi pred mesicem po dlouhodobé nemoci...Předtím, jsem prakticky denne
sportovala bud 2 km behu nebo 20-30 km cyklo...A ted? V 2. poschodí vyslapaném po schodech kaslu a dusím
se.....Ale rozhodně poslechnu vaše rady a začnu od začátku a pomalu:)

Reagovat

zdeno

7. 6. 2005
13:54

Astma a sport se nevylučuje! To přece ví každý mladý astmatik. Sportem se posiluje dýchání. Když se začne po
malých krůčcích a budeš trpělivý (a samozřejmě nevynecháš medikaci) budeš se divit co všechno je možné. Já
jsem běžel letos i maraton a to jsem od malička na inhalátorech. Hodně zdaru!

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.