úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: Dotaz na spouštěč alergie

Dotaz na spouštěč alergie

Jaroslava Krůželová

11. 4. 2008
11:28

Mám dva syny ve věku 15 a 10 let. U staršího jsme asi před půl rokem zjistili potravinovu alergii na
mléko,pšenici, soju a arašídy. Situace se stále zhoršuje. Teď se projevila alergie i u mladšího.
Zatím nemáme potvrzeno na co,ale je to určitě také potravinová alergie. Zdá se mi divné, že se to
objevilo tak rychle po sobě u obou kluků, takže přemýšlím, co dělám špatně. Zajímalo by mě jestli
by to mohlo mít spojení třeba s tím, že máme doma kocoura. Já sama prý nemám pracovat se zvířaty,
protože mi chybí protilátky proti nemocem zvířat-to mi řekli na infekčním, když jsme měla ve
20letech toxoplazmozu. Zajímalo by mě, zda existuje spojení mezi nemocimi přenosných ze zvířat a
vyvoláním alergie - potravinové. Pokud někdo máte podobné zkušenosti, prosím napiště. Jarka

Hanka

13. 4. 2008
17:41

RE: Dotaz na spouštěč alergie
Jani, to je možné,ale potom měla tvoje dcera alergii zkříženou a polyvalentní,ale určitě nesouvisí
kočka s potravinami dohromady.Je možné, že při soužití s kočkou přecitlivělý člověk začne
reagovat na kočku po určité době, někdo hned, někdo třeba až po roce,ale to všechno by prokázaly
testy na alergologii.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Jana

12. 4. 2008
23:47

Moje zkušenost. Dcera má potravinovou alergii. Měli jsme doma činčilu, na kterou asi po půl roce, co
jsme ji měli doma zareagovala najednou astmatickým záchvatem. Jak dlouho máte toho kocoura?

Reagovat

Lidka

12. 4. 2008
8:00

Taky se mi to nezdá. Podle mě s tím kocour nesouvisí. Ptala ses na to doktora?

Reagovat

Hanka

11. 4. 2008
19:16

Jarko, to se mi nějak nezdá, v životě jsem neslyšela, že by měla souvislost alergie na kočku a alergie
na potraviny.Taky nepíšeš, jak se ta potr.alergie projevuje? Osypou se kluci nebo co?

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.