úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: Jak na atopický ekzém???

Jak na atopický ekzém???

Ondra

20. 8. 2008
11:43

Ahojda lidičky jak to tady čtu tak bych vás chtěl poprosit o nějakou rad tip mnoo prostě něco co by mi
pomohlo od atopického ekzému,,je mi 24 a donedávna jsem vubec nic neměl,pak se mi začaly oběvovat na
prstech u rukou malé puchýřky nalité vodou a později i extremně vysušovat kůže takže teď mám na
rukou suché červené flíčky a ruce mě svědí jak čert,,od dermatoložky jsem dostal nějakou mastičku
ale na týden to zmizí a pak to znova vše vyleze..neporadil by jste mi něco co by mi nějak stím
pomohlo,,za případnou odpověď vám velice děkuji,,Ondra

Marcela

5. 11. 2008
19:46

RE: Jak na atopický ekzém???
Velice mě zaujal názor paní Jany. Jsem už 33 let težký atopik, přes nejsilnější kortikoidy jsem se
dopracovala postupem času také k tomu ,že se snažím hlídat, co jím. Neustále se mi nedaří vyloučit
ty potraviny, které mi vadí. Už jako malá jsem nejedla citrusy. V současné době, když zhřeším ,nic
se nestane. Ale nyní mám příšerné období a nemůžu přijít na to čím to je, samozřejmě to, že je
podzim, celou situaci ještě zhoršuje. Velice by mě zajímalo, co paní Jana vaří a čím se stravuje.
Ozvěte se mi ,prosím, na e-mail : [email protected] Děkuji Vám.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

klempová

2. 11. 2008
19:04

Ahoj Ondro, spolupracuji s něměckou firmou LR, která vyrábí léčivé produkty z rostliny Aloe Vera,
která se pěstuje na plantážích v Brazílii a s atopickým exzémem prý si tyto produkty poradí. Když
budeš mít zájem o bližší informace, tak se ozvi.

Reagovat

Martin

28. 10. 2008
11:07

Dobrý den Ondro a další s podobným problémem. To co popisujete vyzní dost děsivě, mám ale stejnou
zkušenost. Atopického ekzemu jsem se zbavil radikální změnou stravy a celkově všímáním si toho, co
piju a jím. Hlavně žádné cukry a slazené limonády. Pomohla mi homeopatie, od toho nejhoršího. Ale
kýžený efekt a zbavení se vyrážky až tříměsíční užívání allivictu. Nevěřil jsem tomu,
nakonec jsem to vyzkoušel ze zoufalstbí. Allivictus lze kapat i přímo na ekzem. Byť díky alkoholu
vysušuje, má ale silně protizánětlivé a antiekzematické výsledky. Dnes tomu věří i dermatolog u
kterého jsem si chodil pár let zoufale o rady. Možná to vyzní jednoduše, ale změnou stravy a
"vyčištěním" krve mám prostě klid. Martin

Reagovat

Hanka

27. 10. 2008
12:07

Ondro, může to být kontaktní ekzém? Měla jsem úplně stejné problémy. Začalo to nečekaně po
nějakém větším úklidu a pak se to objevovalo každou chvíli po něče jiném. Jediné, co má u mně
efekt, je používání bariérového krému. Dřív jsem kupovala Dermaprotekt a teď kupuju Dermaguard. Ale
stejně bys měl ke kožnímu pro něco na přeléčení, jinak se ti to potáhně donekonečna.

Reagovat

Lenka

2. 10. 2008
16:25

Nejsem kompetentní nikomu radit,jak na atop.ekzem.Mohu vám zprostředkovat jen vlastní zkušenost.Můj
manžel je od narození těžký atopik a posléze i astmatik.2x denně si foukal nejsilnější kortikoid
Seretide a používal kortikoid.mast.20let tohoto potlačování symptomů nikam nevedlo. Vyhledal
kineziloložku,poté konstitučního homeopata a už rok nebere vůbec žádné léky.Jen strava nestačí,je
třeba zaměřit se více na psychiku člověka.Nedávno se mi dostali do rukou materiály WHO,kde se jako
příčina masivního nárustu alergií uvádí očkování.Zajímavá informace.Přeji všem alergikům,aby
rovněž našli svoji cestu ke zdraví.

Reagovat

Jana

2. 10. 2008
11:40

S AE mám již letité zkušenosti, dcera 25 jej má prakticky od narození, u mě se objevil ve 45 letech a
to hlavně v obličeji a na krku. Jediné co na AE platí je kontrovat co jíme, úplně vynechat z
jídelníčku mléko, bílou mouku, bílý cukr, čokolády, kakao, ořechy, kávu, ... Nejíst konzervované
výrobky a výr. s dlouhou trvanlivostí, prosti si vařit sám (alespoň vím co jím) nejlépe vařit z
biopotravin. Chce to hlavně disciplínu ve stravování a vyhýbat se stresu. Všechno jde zvládnout a není
to tak těžké, jsem normální zeměstnaná žena a vše jsem s dcerou a s rodinou zvládla. Všechny ty
maminky co tu na stránkách pláčou nad svými dětmi by se měly zamysled čím své děti krmí, vím o
čem mluvím. Atopický ekzém se nedá vyléčit, ale dá se zvládnou dietou (disciplínou) a být tak zcela
bez příznaků. Pokud si hlídám co jím jsem zcela bez příznaků. Také občas "zhřeším" s
jídlem a to je potom hned vidět na pleti, ale rychle se pak vracím ke svému . Dcera se takto stravuje od
mala a dnes je to pro ni úplně zamozřejmé, nijak nestrádá. Je možné si také nakoupit různé
zázračné potr. doplňky, které AE vyléčí, ale to je jen vyhazování peněz, jde to i bez nich. Nejsem
jediná, kdo zde píše, že si musíme více kontrolovat co jíme, není to nic nového.
Přeji nejem tobě, ale všem pevnou trpělivost a pevnou vůli. Jana

Reagovat

pavla

29. 9. 2008
21:19

ahojik,trpim atopickym ekzemem uz takrka od mala ted je mi 17 a mam stim problemy porad vyskousela jsem uz
hodne zpusobu i lekaru a nikdo mi nepoml v mem veku me to hodne trapi a budu rada za kadou radu dekuju
predem:)

Reagovat

Ondřej Šefler Dis.

28. 9. 2008
21:05

Ahoj Ondro,
Pokud nechceš používat léky,ale chceš něco přírodního podívej se na moje stránky nabízím jeden
produkt v bio kvalitě na atopický ekzém. Účinnost je dobrá, funguje.S pozdravem Ondřej Šefler Dis. www.sunkins-eshop.cz

Reagovat

Lenka

24. 9. 2008
17:09

Ahoj Ondro,zaujal mě Tvůj dotaz problému atop.exemu.Je Ti 24 let a dsud jsi nic neměl.Atop.exem je reakce
těla na přítomnost toxickýh látek a těžkých kovů.Je to důsledek stravy kterou jsme nucení
jíst.Pokud se nae strava nezlepší bude stále více lidí mít tyto a i horší potíže.Vzhledem k
tomu,že se touto problematikou zabývám a řešení která doporučuji a ktrá pomáhají lidem s AE a také
s lupénkou chtěla bych Ti o tom říci víc.Neslibuji zázraky jako kortikoidové masti a další chemické
proparáty doporuččované lékaři či lékárníky.Vše do čeho šáhnul člověk je nějak chemicky
upraveno.Myslím,že chemie si v obchodech koupíme velmi mnoho.Já nabízím to co je na této planetě již
miliony let a díky Bohu do toho člověk nezasáhl.Člověk si myslí,že nad přírodou vyhrál a dokonce se
snaží za ni vařit a farmacie si mne ruce.Pokud máš zájem napiš mi maila [email protected] a
můžeme to probrat.Ahoj Lenka a přeji šťastnou volbu

Reagovat

Zuzka

15. 9. 2008
21:31

...ahoj ja jsem to same - do triceti nic a ted mam presne to co ty....zkusila jsem vse, kortikoidy uzivam fakz
jen v extremne akutnim pripade...ale jinak jen a jen promazavam Lipobase repair - to je fakt dokonaly a nic
lepsiho neni..bracha je lekarnik, tak vi co je best:))

Reagovat

jarka

28. 8. 2008
19:16

Máme s atopickým ekzémem veliké zkušenosti.Ráda poradím,když mě budete kontaktovat.Našli jsme
přírodní produkt,který vyřeší příčinu-mastičky tento problém neřeší[email protected]

Reagovat

Radka

21. 8. 2008
20:10

Jo, a ještě by bylo dobré navštívit alergologa, protože spousta atopií má přímou souvislost s
alergiemi, nejen prach a pyl, ale hlavně s potravinovými, jako jsou ořechy, mléčná bílkovina, vaječný
bílek, různé druhy citrusů a zeleniny. Já se k alergologovi dostala až v pubertě a díky určitým
dietním opatřením se teď mažu taky jen mastnými a ne hormanama, tak nezapomeňm, alergolog dělá také
zázraky:-)

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.