úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: Alergie na ostré slunce

Alergie na ostré slunce

Frenchie

30. 8. 2008
22:38

Máte s tímto někdo zkušenosti? Před týdnem jsem přijela do jižního španělska na dovolenou. Celou
dobu jsem používala krém s faktorem 30 a 3.den mi naskákaly na dekoltu rudé fleky a tzv. krupička.
Dříve jsem to mívala také. Jenže tentokrát to bylo mnohem silnější a postupně mi vyskákaly fleky i
na ramenou, na břiše, na bocích, na rukou a trošku i na stehnech. Dnes jsem se na slunci pohybovala
minimálně a stejně mě kůže neuvěřitelně svědí, není zarudlá, pokud jí nedrbu (což se nedá
vydržet) a krupička je tam stále. Nevíte, za jak dlouho to odezní? Vzala jsem si Piriton a používám
krém, který mi už postupně přestává pomáhat. Nevíte si s tím někdo rady? Děkuji.

Janina

23. 1. 2009
18:50

RE: Alergie na ostré slunce
ahoj, nejlepsi je samozrejme zajit ke kozni doktorce / doktorovi, ale nejspis se jedna o alergii na slunce.. U
me to zacalo postupne, jeden dva roky jsem po pobytu na slunci v CR mela taky takovou tu krupicku a jenom na
mistech, ktera byla vystavena slunci.Pak jsem jela do Italie k mori na dva tydny. Cele dva tydny jsme meli
travit na plazi. Nejdriv vyskakala krupicka, pak paliva a svediva vyrazka, ktera se jakoby sirila - mela jsem
pak vyrazku i pod plavkami. To se stalo hned asi treti den, prestoze jsem byla vzdy poradne namazana a na
slunci jsem se pohybovala minimalne. Pak uz zadne vyhybani slunicku nepomohlo.. Byla tam s nami alergolozka,
dala mi promazavaci namichanou mast a poradila mi, at travim co nejvice casu v mori, a at se pres den od
morske soli nesprchuju. Uplne se to vyhojilo ale za vice nez dva tydny, ktere byly utrpenim... Jedina rada je
asi nejezdit za sluncem, a i v CR se mazat kremy proti slunecni alergii pokazde pred vylezenim z domu..

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

15. 9. 2008
20:24

RE: Alergie na ostré slunce

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.