úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: Peruánský naháč

Peruánský naháč

Zuzana

15. 9. 2008
13:44

Dobrý den,
>> jsem velmi lehký alergik, vadí mi občas pyly, prach a kočičí srst.
Moc ráda bych si pořídila psa, toužím po něm celý život, ale bydlím v bytě,takže bych s ním byla
neustále v kontaktu. Zatím mám zkušenost takovou, že
mi psi alergii nevyvolávají, ale pravdou je, že jsem s nimi nikdy nebyla v dlouhodobějším kontaktu.
Teď uvažuji o plemeni Peruánského naháče- osrstěnou formu. Prý je tato rasa pro alergiky celkem
vhodná. Jenže zřejmě je to velice subjektivní
záležitost. Ráda bych hlavně věděla, zda bych tím, že bych si psa pořídila a vystavovala se tak
alergenům, mohla nějakým způsobem ohrozit své do
budoucna plánované těhotenství a zdraví svých dětí. Matka mě tím neustále straší a nevím, jestli
jsou její obavy oprávněné.
Také by mne zajímalo, zda někdo z Vás(alergiků) nemá s tímto plemenem nějaké zkušenosti.
Předem děkuji za jakoukoliv radu či odpověď.
Zuzana S.

Ivana

28. 12. 2010
12:22

RE: Peruánský naháč
Ahoj,moje kamarádka je velká astmatička a alergička a má chovatelskou stanici peruánských naháčů.
Odchovala několik vrhů.Neměla žádný problém. i když píšete, že alergie je i na roztoče v kůži,
pejsci se můžou často koupat a kúže se jim tudíž nedrolí. A ani neslintají.Peruánský naháč je
jediný pes, který je vhodný pro alergiky a astmatiky. Pokud někdo miluje pejsky, tak dlouho neváhá. A
hlavně alergický člověk si na tyto alergeny zvykne, protože jich je opravdu minimum. Možná by bylo
dobré navštívit někoho, kdo má štěňátka naháčků. Je to jedinečné plemeno!!!

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Koldina

1. 10. 2008
13:54

Máme peruánského naháče 6 let a já jsem silná alergička a ekzematička.Je pravda ,že na psa mám
alergii prý číslo 2 a mudr. říkala,že nejde o chlupi,ale o roztoče a ty jsou v kůži a časem,že se
mi alergie udělá.Zatím nic nezjištuji po 6 letech.CHlupatý psi mně vyvolají hned rýmu a otok a tenhle
né,ale co musím napsat,že jsem se začala čistit bylinkami a bylinkář ba naopak všechny alergeny
doporučil,že je to otázka času a alergeny ze mě špínu dostanou a mám půlroční čištění zasebou a
jsem bez jediného léku a fukadla,ekzém mírně ,ale bez mastí.Jinak peruánec skvělej pes.

Reagovat

Marta

19. 9. 2008
18:58

Já osobně bych si psa nepořizovala.Syn si ho taky přeje,ale bohužel mu to nesplníme,myslím,že pro
alergika je to docela rysk.I když nemáte na psy alergiji,může se vám časem objevit.A pokud máte alergii
na roztoče,tak je jakékoliv zvíře pro vás nevyhovující,aspoň nás na to upozorňovala alergoložka.

Reagovat

Simona

16. 9. 2008
15:27

Dobrý den,
pořád se to tady probírá dokola. Kdo říká a radí plemeno vhodné pro alergiky, tak chce vydělat,
protože je to hloupost. Alergie není na chlupy, ale na roztoče a alergeny, které pochází ze slin, moči
apod.(viz texty na tomto webu) A to snad každé zvíře slintá a močí. Přečtěte si tyto stránky,
které mají oproti jiným maximum textů a hlavně pravdivých!!! Díky za tento web!

Reagovat

15. 9. 2008
17:26

Projeď si tady cele forum,jsou tu příspěvky ohledně alergie na zvířata,jak psi tak kočky a u obojího
platí to samé, co se srsti týče.

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.