úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: atopický ekzém u miminek

atopický ekzém u miminek

janamas1

30. 10. 2008
14:34

Prosím o pomoc při vysvětlení,kde můj 5.měs.syn přišel k atopickému ekzému.Prý je to dědičný,ale
nikdo u nás ani v manželově rodině ekzém nemá.Kubík je celý pupínkatý,flekatý.Na kožním v
Říčanech nám pí.doktorka předepsala slabě hormonální mastičku,tak jsem zvědavá zda nám
pomůže.Děkuji za odpovědi.Jana

Barča

30. 10. 2008
23:21

RE: atopický ekzém u miminek
Mám stejný problém...mám 17ti měsíční holčičku pravděpodobně také s AE..objevilo se nám to loni
na podzim, ale lékařka tvrdila, že to AE nebude, dostali jsme nějaké masti, olej do koupele, postupně se
to zklidnilo, přes léto neměla vůbec nic (byli jsme na dovolené u moře, což možná mělo vliv), ale
teď na podzim je to zpět a myslím, že je to určitě AE...ani já ani manžel nejsme alergiky, v širší
rodině je alergický jen můj otec a tomu se to objevilo až po 40.roce (senná rýma), malá byla 6
měsíců plně kojená, dosud ji kojím 1x denně, příkrmy jsme zaváděli pozvolna, dost přísně s
vyloučením všech alergenních potravin (pro případ), po roce už pomalu začala jíst i tyto potraviny a
trošku jsme polevili, nicméně pečlivě studuju složení potravin, které kupuju, nevařím instantní
jídla, snažím se co nejvíc omezovat cukr, atd.... příští měsíc jdeme na preventivní prohlídku,
takže se chystám to s dětskou dr. probrat...

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.