úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: antihistaminika

antihistaminika

Jana Dolečková

3. 11. 2008
20:08

Dobrý den, dcera má od 3.týdne atopický ekzém a zjistili ji také alergii na mléko, vajíčko, soju,
semena i ořechy. Nyní má 22 měsíců a minulý týden jsme navštívili poprvé alergologii. Lékařka ji
dala antihistaminika a to hned nějaká silnější - Xyzal, prý také proto, aby se u ní nerozvinulo
asmta. Máte nějaké zkušenosti s dlouhodobým užíváním těchto léků? Překvapilo mě, že obsahují
tři docela závažná "éčka", a to methylparaben, propylparaben a maltitol ( E 218, E 216, E
965). Mám strach ji soustavně každý den krmit touto chemií a nejsem si jistá, zda to opravdu potřebuje
a pomůže jí to. Navíc je ještě malinká a nemá žádné velké akutní problémy. Děkuji za
případné zkušenosti a sdílení.

Paulinkaa

13. 2. 2009
20:58

RE: antihistaminika
Ahoj, můj syn dostal také Xyzal ve 22 měsících, užívá ho 2 x denně a žádné vedlejší účinky
nepozoruju. Já bych se fakt víc bála nějaké závažné alergické reakce než Xyzalu. Aspoň to
vyzkoušejte.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

8. 2. 2009
14:59

ADINKA

6. 12. 2008
8:33

Ahoj,pracuji u alergologa a sama jsem alergik,takže můžu říct,že se nemáš čeho bát.Xyzal je ten
nejnovější z antihistaminik a myslím,že kromě mírného útlumu(spavosti),která je u všech léků z
této řady(u některých mnohem větší)si žádný z pacientů,včetně mě na nic nestěžoval.Na Tvém
místě bych se spíš bála nějaké ošklivé alergické reakce,kdyby dcera někde snědla něco,kde
nebudeš znát složení a bude to obsahovat třeba ořechy.Může se jen osypat,ale mohla by dostat třeba
anafylaktický šok.Takhle je zajištěná tím Xyzalem.Nějaká reakce sice může nastat,ale ne tak
prudká.A s tím astmatem je to pravda.Já sama mám díky alergii také astma,sice jen lehké,ale můžu
říct,že není o co stát.Doporučovala bych ti to zkusit a nebát se.Protože neví co je horší,cpát do
sebe"chemii",nebo trpět kopřivkou,škrábat se mít rýmu,ucpaný nos,kašel a dušnost?Já jsem
si vybrala ten Xyzal a i s alergií je ni fajn na světě.

Reagovat

Dáša

5. 11. 2008
19:32

Ahoj Jano,můj syn bral Xyzal dlouhodobě,neviděla jsem žádné vedlejší účinky.Mému synovi je ale 14
let,takže nemám zkušenosti jak je to u takto malinkých dětí.

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.