úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: Alergie na roztoče

Alergie na roztoče

Radek

6. 11. 2008
19:35

Zajímalo by mě jestli pořízení protiroztočových bariérových povlaků na matrace a ložní soupravy je
nejúčinější opatření proti roztočům a opravdu pomáhá nebo jsou i jiná stejně účinná a cenově
přijatelnější...

Aja.alex

24. 10. 2017
11:00

RE: Alergie na roztoče
Pro: JajinkaaaJakýma kapkama? Máš nějaké, které ti fakt pomáhají? :)

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Jajinkaaa

18. 9. 2017
11:01

No, já jsem to nikdy nezkoušela... :/ Je teda pravda, že mě tato alergie zas až tak netrápí... Trápí mě spíš prachová alergie, ale tu já řeším kapkama :)

Reagovat

Miuska

13. 3. 2017
14:07

Já jsem teda alergii vždycky řešila při příznacích... :-O

Reagovat

AlenkaMáchová

3. 10. 2013
16:54

Pro: Emka33Ano, nanospace používáme a jsme celkem spokojeni, jen je škoda, že nemají všechny velikosti.

Reagovat

Iva L.

15. 8. 2013
19:08

Ahoj, jsem alergická na prach, pyl a roztoče a po přestěhování do garsonky spím na novém gauči. Asi po 4 měsících se mi po několika letech rozjel exem (kromě záclony je to jediný možný domov roztočů u nás). Ruce mám jako dalmatin a obličej jako klaun. Uvažuji o výměně gauče za postel, kterou bych mohla povléct do antiroztočových povlaků. Vzhledem k tomu, že financí není moc a prodej gauče určitě nebude nic moc výdělečného, zvažuji, zda to má vůbec smysl, zda to ude mít nějaký účinek. Měl jste někdo podobný problém a jak jste ho vyřešili? Děkuji za každou odpověď.

Reagovat

Emka33

24. 3. 2013
22:11

Podle studie z roku 2003 žádné antialergické lůžkoviny nefungují, protože jsou roztoči menší než "díry" mezi vlákny. Až teď někde v Litvínově začali vyrábět látku z nanovláken, která mají menší díry než jsou roztoči. Prodává to zatím nanospace – teda jiného výrobce jsem zatím nenašla, kdybyste našli, dejte vědět. Nám to doporučila známá – doktorka – a zatím jsme spokojení.

Reagovat

Áďa

22. 2. 2013
23:11

Poraďte mi prosím vhodnou sedací soupravu pro alergika na roztoče. Myslím tím materiál,ze kterého je vyrobená. Jestli kromě kůže existuje ještě něco jiného se snadnou údržbou.Myslíte si, že je důležité řešit v bytě alergika kromě matrací, povlaků apod. taky sedačku?Jsme v situaci, kdy nám dosluhuje naše textilní sedačka a rozhodujeme se z jakého materiálu koupit novou.Ale do pravé kůže se mi moc nechce...tak nevím.Jakou máte zkušenost? Díky.

Reagovat

Michal, ProAlergiky.cz

20. 12. 2012
16:47

Michal, ProAlergiky.cz

Určitě to spolu souvisí - atopie je vlastně předstupněm alergie. Ale to samozřejmě neznamená, že atopický ekzém je vždy vyvoláván alergií na roztoče. ;-)

Reagovat

Kraus Daniel

20. 12. 2012
15:10

Trpěl jsem atopickým ekzémem od svých tří let až do 32 let a celou tu dobu jsme reagoval přecitlivěle i na roztoče. Po vyléčení ekzému zmizela i reakce na roztoče. Rozhodně to spolu tedy souvisí.

Reagovat

Libor

6. 12. 2011
15:30

pro [Zuzka]: máš pravdu ta cena za kvalitu je vysoká, ale momentálně jsou různé akce jak to pořídit a za mín a splácet postupně, nám to pomohlo, pokud budeš mít zájem o nezávaznou ukázku dej vědět.

Reagovat

Libor

6. 12. 2011
15:24

Řešení existuje i když je poněkud dražší a vyřeší to problém v celém bytě nejenom postele. Pokud budeš mít zájem o nezávaznou ukázku a věř, že stojí za to můžeme se domluvit. Nemusíš nic kupovat, ale hodně ti to otevře oči až se budeš rozhodovat při dalším nákupu.

Reagovat

Monika

24. 11. 2011
10:48

pro [Zuzka]:Dobry den.Mame stejny problem.Koupily jsme na všechny postele ty povlaky masim řict že synovi asi zabraly protože večer v klidu spinkal rano trochu kychal ale pak uř v pohodě,ted nam zjistily že přechazíme v astma.Chce to silne nervy a hlavně v klidu vim o čem mluvím.

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.