úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: atop.ekzem a koupele

atop.ekzem a koupele

Dáša

21. 11. 2008
16:16

Dobrý den, prosím o radu.Slyšela jsme,že je dobré zkusit dát do vany,dítěti s atop.ekzemem,vývar z
otrub.Bohužel se mi nepodařilo zjistit v jakém poměru se vývar dělá.Máte někdo zkušenosti-ať už s
otrubami nebo s něčím jiným-co se dá použít do koupele?Děkuji

SoniaCer

14. 3. 2018
17:33

RE: atop.ekzem a koupele
Na emiminu si hodně maminek pochvaluje ty ovesné koupele od top natur. Já se je chystám malé taky koupit, protože se jí hrozně zhoršil ekzém a už opravdu nevím co jí koupit a jak jí pomoct :(

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Lenka

4. 2. 2012
12:12

Syn 10 měsíců podědil také ekzém, mám výborné zkušenosti s homeopatiky. Je více léků na tento problém a je potřeba vyhledat odborníka, aby nasadil správnou léčbu. Také je potřeba dodržovat správný jídelníček: ne bélé pečivo, červené ovoce a zelenina, ne tropické ovoce, mléko pouze v kysané podobě. Výborná je Mudr.Málkové z Brna, ale odborníka určitě najdete na více místech. Dobré zkušenosti s promazáváním mám s mastí Elobase. Ekzém je potřeba léčit především vnitřně, pouze mastičky nepomohou! Hodně úspěchů s léčbou! :-)

Reagovat

Málková

2. 2. 2012
16:44

pro [Lenka Koláčná]:

Prosím o radu, jak zvítězit nad ekzémem. Dcera 9 let, má v loketních jamkách a na břiše, zatím nám nic nepomáhá. Děkuji

Reagovat

ANNA ZAPALAČOVÁ

4. 4. 2011
13:13

maminkám nabízím k uvážení proti ekzémům vnitřně užívat mandlové mléko,mně se to velmi osvědčilo, zrovna ted po chřipce jsem už nevěděla čím se namazat a vzpoměla jsem si na tento starý recept, podle německého doktora.JE třeba rozstrouhat čtyři kusy madlí slouplých deci vřelé vody a mléko vypít. je vhodné je dělat je čerstvé.NESTAČÍ JE JENOM SNÍST, PROTOŽE TĚLO VYČERPÁ HODNĚ ENERGIE STRÁVENÍM CELÝCH MANDLÍ A ÚČINEK SE ZTRATÍ.PROTO JE TŘEBA HODNĚ ROZEMLÍT, JÁ MANDLOVÉ MLÉKO UŽÍVÁM NALAČNO

Reagovat

Radim Poloch

28. 1. 2011
10:13

Koupele z otrub jsou dobrým podpůrným prostředkem při atopickém ekzému, ale nejedná se o léčbu. Při
koupeli tělo vstřebává potřebné minerály, které pomáhají při regeneraci kůže. Princip je podobný
jako u koupání v mořské soli nebo v moři. Původní příčiny, které způsobují ekzém, v těle
přetrvávají.

Reagovat

5. 1. 2011
20:27

Dobrý den,
v lékárně seženete přímo ovesnou koupel :-) jsou dva druhy, buď pro dospělé nebo pro děti. Z
vlastní zkušenosti můžu doporučit, ekzém se mi zklidní a hlavně nesvědí.

Reagovat

Lenka Koláčná

3. 1. 2011
22:20

krásný den, vzpomínám si, že moje mamka přidávala do koupele též odvar z ovesných vloček. Možná
to ekzém trochu zmírní,ale nepůsobí na příčinu, která je uvnitř organismu. Chcete-li se ekzému
opravdu zbavit jednou povždy, začnetě uvnitř těla pomocí bylinných produktů české výroby.Kdykoliv
se ozvěte , velice ráda vám poradí.Nejlépe přes skype :lenkakolacna82

Reagovat

Kety

3. 1. 2011
20:05

zdravím, ekzémem trpím už 20 let. Koupele samy o sobě nemoc nevyléčí, ale jako doplněk léčby jsou
dobré, hlavně v klidových stádiích ekzému pro udržování dobrého vzhledu pokožky. Nejvíce se mi
osvědčil lněný olej- po rychlém osprchování normálním sprchovým gelem napustím vanu čistou vodou,
přidám trochu lněného oleje a na 15 minut se do něj ponořím, potom už nesmývám (dá se koupit v
drogériích dm v regálu se zdravou výživou značky alnatura), kožním problémům prospívá i při
vnitřním užívání, stačí každý den spolknout lžíci :)

Reagovat

Katka

11. 4. 2010
15:14

Dobrý den,
mám dcerku,kterou dlouho trápil atop.ekzém a už jsme nevěděli kudy kam,až jsme dostali tip na Aloe Vera
gel od jedné firmy,která neprodává v lékárnách.A to zabralo.Po 3 měsících pití AV gelu a
používání koupelí s Aloe Vera a krém s propolisem nám pomohl se zbavit atop.ekzému.Teď už pije AV
gel pouze ráno,jako udržovací kůru a je klid.Pokud byste chtěla vědět více,tak mi bez obav zavolejte
nebo napište.Katka.731525621

Reagovat

Eva

29. 12. 2008
19:48

Dobrý den, nevím zda-li vám odpovím dle vašich představ, ale já při zhoršení ekzému u svého
ročního chlapečka přidávám do koupele odvar z ovesných vloček. Prodávají i přímo instantní
"koupele z ovsa", ale ty vyjdou docela draho. Do menšího hrnce vhodím tak 3 hrstě ovesných
vloček, chvilku povařím a pak přes sítko vliji do vany. Mám vypozorováno, že se i méně škrábe!

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.