úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: atopický ekzém

atopický ekzém

Jitka Nikodymová

24. 1. 2009
20:25

Od půl roku jsem měla atopický ekzém. Byl léčen různými mastmi, ale nejvíce pomohla ichtiolová mast,
kterou jsem používala na noc.Na noc jsem ruce zavazovala. Přes den jsem používala mast Synalar. která se
dovážela. Využila jsem i ozařování, ale pro začátek vždy vše pomáhalo. ale později masti přestaly
účinkovat. Později při praní prádla a mytí nádobí se ruce zjemnily a ekzem se uklidnil. Při
koupání na veřejném koupališti se stav podstatně zhoršil. V době pobytu u moře se stav zlepšil, ale
po návratu se zase zhoršil. Po narození dětí se stav nezměnil. V té době jsem pracovala v kanceláři.
Po změně zaměstnání atopický ekzém zmizel sám od sebe. Nyní jsem z něho vyléčená- Pouze nesmím
citrusové plody a kyselá jídla. To mě svědí celé tělo, a tak jej potírám mlékem, které mi
pomáhalo. Na závěr bych chtěla podotknout, že mi je 53 let a od 37 let atopický ekzém nemám.

Eva

26. 1. 2009
16:36

RE: atopický ekzém
Ráda bych reagovala na váš příspěvek. Na ekzému a jeho projevech se nejvíce podepisuje psychika. Ta
hraje klíčovou roli, proto je při léčbě vhodná autopatie, která pomohla i mojí dceři, zasahuje
přímo energetické centrum, tím mysl a tělo(fyzické problémy). To co popisujete, že po změně
zaměstnání potíže ustoupily, opět potvrdilo vliv psychiky.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.