úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: Vysavače

Vysavače

Tomáš

19. 6. 2005
16:11

Dobrý den, zvažuji koupi nového vysavače, jsem alergik a potřeboval bych poradit, nehledím na cenu vysavače,
chci kvalitní vysavač, který svými funkcemi a všemi filtry zaručí dokonalou filtraci, prosím poraďte. Zvažuji
koupi vysavače Miele. A ještě prosím, jak často se musí Hepa filtr vyměňovat?

Kamila

23. 3. 2011
19:36

RE: Vysavače
pro [Petra]: Právě teď uvažujeme o pořízení vysavače. Co je to prosím ten separátor a v čem je dobrý? Díky za odpověď.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Petra

22. 3. 2011
9:57

Dobrý den,

z vlastní zkušenosti doporučuji vysavač s rotačním separátorem. Tato technologie je to nejlepší pro
alergiky.

Reagovat

Vladimír Bartoš

28. 1. 2011
9:55

První, kdo uvedl na trh opravdu funkční bezsáčkový vysavač byl angličan James Dyson. Od ostatních se
liší tím, že dokonale funguje, zejména má vynikající protiprašnou účinnost. Díky funkčním
cyklónům zachycuje prach již před filtry a jeho sací výkon neklesá.

Reagovat

Vašek

25. 1. 2011
18:10

Ahoj, no z mojí zkušenosti nezáleží tak na ceně - stejně to dneska dělaj ve stejný fabrice v číně
:) mě se osobně osvědčil vysavač hepafiltr od sencoru třeba na zboži či elektro-sencor.cz ten znám
maj dobrý ceny - ale zase co člověk to názor :)

Reagovat

gabika

13. 10. 2007
6:26

jenom si nekupujte bezsáčkový vysavač!!nevím, kdo vymyslel, že ten filtr se dá prát v pračce. Měla
jsem dojem, že když se zbavím sáčkú, toto bude jako bonus!Jsem to ale... kdo by už tu špínu v pračce
pral! A kupovat po každém vysávání nový filtr, to je horší jak kupování sáčkú. A proto si
dovoluji zeptat- ví někdo jak se zbavit prachu a špíny z filtru bezsáčkového vysavače bez toho, aby
stál nad popelnicí a dýchal všecek ten prach z něho_!!Díky

Reagovat

Petr

26. 9. 2007
13:30

Zdravím Tomáši, můžete používat a vymýšlet nejrůznější značky vysavačů, pokud budou ale
závislé na sáčcích a filtrech (bez sáčkové nic nemění) bude to pořád jen vysavač. Princip
vysavače je špatná konstrukce a je jedno jak vypadá a kolik stojí. Vše čím proudí vzduch, který
sebou nese nečistoty a na druhé straně výfukem opouští přetlak a systém musí zákonitě sebou vzít
určité množství protříděného prachu do prostoru. Filtry musejí být pórezní. Čím takový vzduch
nakonec prochází? Zásobníkem na prach (tedy soukromou domácí popelnicí, kde se to všechno rozkládá,
hnije a zatuchá) z kterého se vzduch obohatí o to nejhorší pro naše zdraví a přes filtry se nám to
vrací do místnosti, tedy do plic. Navíc ani nevykonává to proč si ho lidé pořizují. Ucpanými póry
totiž vzduch špatně prochází, tedy neuklízí.
Pokud chcete Tomáši opravdu řešit Váš problém, rád Vám budu svůj čas věnovat. [email protected]

Reagovat

romana

2. 7. 2005
7:37

ahoj, ta hubice je dohromady s vysavačem a je zdarma (normálně se za ni asi platí). osobně mám tuto značku moc
ráda a věřím jí. hubice allergotec je dobrá pomůcka. aspoň vidíš kolik je kde prachu a jak často musíš dělat
úklid - poznáš příčinu svých obtíží. já jsem zjistila, že nejvíc alergenů je tam kde se větrá.

Reagovat

Tomáš

21. 6. 2005
15:00

No a ještě jedna věc, ta hubice Allergotec je automaticky k těm vysavačům Miele dodávana?

Reagovat

Rosťa

21. 6. 2005
9:50

...jo a ten filtr jsem vyměnil asi za rok a půl. Záleží na tom jak často vysáváš. Bydlím sám a mám malý byt.
Rozdíl asi bude, kdyby měl hrčet od rána do večera někde v zaprášeným skladě.

Reagovat

Rosťa

21. 6. 2005
9:45

Ahoj, já jsem taky kdysi sháněl super vysavač. Prolezl jsem kdeco (Dyson, Lux, apod. Miele taky). Ve finále
jsem zjistil, že vysavače jsou prakticky jen o filtraci. Koupil jsem od toho komu jsem nejvíc uvěřil a nezdál
se mi předražený a přetechnizovaný. Koupil jsem Miele S 748 a nelituju. Mám rád kvalitu a ta značka je
"Mercedes". Jen jsem později zjistil, že stejnou filtraci měl i levnější Miele, ale to už je dneska
jedno.

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.