úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: testy na alergii

testy na alergii

Anina

12. 2. 2009
19:26

Dobrý den, nemá někdo zkušenost (určitě má) od kolika let se dětem dělají testy na alergii?Dceři
jsou skoro 4 roky a dětská doktorka nám stále tvrdí že je malá,ale má zdravotní problémy..děkuji za
odověď Chramostová

Jana

21. 3. 2009
6:41

RE: testy na alergii
Ještě k příspěvku Petry: Poprvé malému testy z krve dělali v pylové sezóně, někdy na přelomu
dubna a května. A teď jsme po roce objednaní na odběry na 2.dubna. Taky jsem slyšela, že testy jsou
lepší provádět na podzim, ale ne, že by to teda na jaře nešlo.Možná by se vyplatilo zkusit víc
alergologů, třeba někdo bude ochotnější. Ale jestli je to v praxi proveditelné, to nevím. Měli jsme
kliku hned na první dr., kam nás obvodní doporučila. Držím palce.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Jana

21. 3. 2009
6:34

Daniela

18. 3. 2009
7:10

Já mám ročního syna a testy máme za sebou.Ja lepší vědět co nejdřív na co je dítě alergické.Ale
testy nam dělal náš peditr,a musela jsem si o to zažádat sama.to asi musíte.Rozhodně na nic
nečekejte.Budete klidnější.hodně štěstí.

Reagovat

Petra

17. 3. 2009
11:33

Dobrý den,
moje dcera má podle pánů doktorů kopřivku, astma, alergie, ale aby jí udělali konkrétní testy na to
jejich podezření tak to ne, skrátka od 2 letz nám říkají že je malá a že je to narozhraní a že se
její stav ještě vyvíjí a že nám ty testy udělají v 5let.malá bude mít v červnu 5 a zas nám ty
testy nechcou udělat, poraďte mi někdo co s tím a na koho se obrátit.nejhorší je, že teďka už
začala pylová sezona a oni je prý nesmějí dělat.Krevní testy nám děali když byla menší a měla je
v normě.

Reagovat

Jana

15. 2. 2009
15:26

Synovi dělali testy z krve asi ve 20 měsících, udělali by je i dřív, kdybych si na kožním dupla, ať
mi dá doporučení na alergologii. Kožní mi totiž taky řekla, že je maličký a testy v tomto věku
nejsou průkazné. Až po pátrání na netu jsem zjistila, že je dělají mnohem mladším a poprosila jsem
obvodní - a ta s doporučením neměla žádný problém. Perlička na konec je, že když kožní viděla
výsledky z alergologie, tak ještě řekla: "A ten ekzém je teď mnohem lepší, když víte, že je
alergický na vajíčka, že?". Takže se přidávám k ostatním a taky doporučuju se na alergologii
nějak vnutit, i kdyby to měla být nějaká vzdálenější.

Reagovat

Paulinkaa

13. 2. 2009
20:51

Dobrý večer,
já mám 23 měsíčního syna a před cca 3 týdny jsme byli na alergologii, dělali mu krevní testy, bylo
nám řečeno, že ty kožní se dělají až od 4 let. Takže být vámi, také bych se pídila po dalších
možnostech. U nás je možné jít k soukromému alergologovi naštěstí i bez doporučení. V nemocnici
bychom šanci neměli. Tak hodně štěstí!

Reagovat

Zita

12. 2. 2009
23:05

Dobrý večer,
mám 14 měsíčního syna, který měl 4x po sobě zánět průdušek. Pediatr nás poslal na alergologii,
kde mu lékařka nakapala na každou ručičku cca 10 kapek (různé pyly, roztoči, plísně atd), pak
každou kapku napíchla tenkou jehličkou (syn ani neplakal) a asi za 15 minut jsme znali výsledek (pro nás
ne zrovna příznivý). Na alergologii s vyšetřením vůbec neváhali a ještě si nás pozvali na krevní
odběr pro přesnější diagnózu. Být vámi, asi bych neváhala a kontaktovala nejbližší alergoligockou
ambulanci a zeptala se na možnosti vyšetření (i bez doporučení pediatra).
Přeji vám, ať je dcera zdravá.

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.