úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: Přecitlivělá kůže na celém těle

Přecitlivělá kůže na celém těle

Zuzana

15. 2. 2009
23:08

Dobrý den! Můj přítel má přecitlivělou kůži na celém těle. Projevuje se to tím, že když si
třeba přejede lehce nehtem po kůži, toto místo mu zčervená a trochu vystoupí. Asi jako když se někdo
škrábne drátkem a má vystouplou a podrážděnou kůži, ale děje se mu to jen při sebemenším
podráždění. Také ho často svědí kůže a různých místech těla a musí se začít škrábat. Na
těchto místech ale nemá ekzém ani žádné pupínky. Nemyslím si tedy, že by šlo přímo o nějakou
alergii, ale nevím, jak se s tímto problémem dá vypořádat. Má na to nějaká antihistaminika (nevím
teď přesně jaký lék), ale po těch je strašně unavený a zabírají mu jen trochu. Děkuji za reakce.

Jarda - solná jeskyně Letňany

2. 3. 2009
19:05

RE: Přecitlivělá kůže na celém těle
Tento problém jsem měl taky. Když mě manželka plácla přes holý zadek, měl jsem tam půl dne vidět
obtisk ruky, který vypadal jak nafouklá rukavice. Také jsem byl na různých vyšetřeních na alergii, ale
nic nezjistili. Jenom mírné astma. Pak jsem zjistil, že spím na plesnivé matraci (hodně se v noci
potím). Vyměnil jsem matraci a pomohlo to. Dále jsem zjistil, že trpím kandidózou. Měl jsem úplně
vymlácené laktobacily v žaludku a to mi způsobovalo náhlé otoky na rtech, nebo uvnitř úst, které za
chvíli zase zmizely. Začal jsem každý den pít actimel (ale nemusí to být zrovna on), a přírodní
jogurty. Otoky přestaly a kůži již nemám tak citlivou. Doporučuji hodně přírodních jogurtů nebo
bifidus a hlavně nesladkých. Také doporučuji absolutní vypuštění cukru z jídelníčku, neslazený
čaj, káva atd. Ať to zkusí vydržet alespoň 14 dní. Také bych doporučil koupel se solí z Mrtvého
moře, která obsahuje hodně minerálů a je prospěšná pro kůži i dýchání.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.