úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: atopický ekzém

atopický ekzém

dan

18. 2. 2009
15:12

dobrý den,všem návštěvníkům těchto.Je mi 30let od 18(od maturity a přijímaček na VŠ) mám trpím
atopickým ekzémem v extrémním rozsahu. Píšu sem ne kvůli tomu,že bych mohl doporučit nějakou
léčbu(v žádném případě ne tu klasickou kortikoidy), ale proto a pro ty lidi, které mají stejné
trápení,tzn.že vlastně nežijí, ale živoří,bojují s každým dnem. Nejedná se sice o smrtelnou
nemoc(dokonce si myslím,že takový atopik nebo astmatik se může dožít i vyššího věku, protože si
např.hlídá stravu), ale to utrpení, které přináší, si zdravý člověk snad ani nedokáže
představit.
Mám naprosto vysušenou pokožku asi jako smirkový papír,což mi v případě, kdy nemám krizi, je úplně
jedno.V čase krize, jako třeba nyní, kdy už měsíc mokvám-naprosto po celém těle-v noci se lepím k
prostěradlu, ve dne je tělo jak v krunýři, nesnesitelně bolí, po celém těle je impetigo(infekce),celý
den se klepete zimnicí a lidi se Vás ptají, proč máte i doma na sobě zimní bundu.Ráno si po probdělé
promokvané noci musíte od sebe odlepit prostěradlo, vzít si prášek na bolest,abyste se mohli
převlíknout,dát se trochu do pořádku, aby se Vás lidi na ulici nelekli, a pak v bolestech a s očima
Číňánka dojít do práce a tam nějak 8.5 hodiny fungovat.Doma nemá cenu zůstávat, protože spíše
podlehnete tomu, že se rozškrabete do krve a v poloze v leže snáze mokvá krk a hrudník...
Další chuťovkou je mokvající hlava a slepené vlasy, jak tu o tom taky jedna čtenářka psala.
Teď jsem si postěžoval,ale věřte že ne proto, abych si ulevil(naopak, je těžké i o tom psát), ale
aby jste i vy ostatní podobní věděli, že v tom nejste sami.
Co dělat?On je obrovský rozdíl, když má někdo nepatrný flíček na ruce-to pak pomůže i jednorázové
namazání slabým kortikoidem,v případě extrémního atopika je situace mnohem drsnější.Po první
hospitalizaci zjistíte, že Vás první injekci silného kortikoidu jako mávnutím kouzelného proutku
zbavili potíží, ale do po týdnu po propuštění domů, jste ještě v kritičtějším stavu, než jste
byli prve, tak Vás hospitalizují podruhé-opakuje se to samé, tak potřetí a pak už Vám řeknou, že to
nemá cenu.
Alternativní medicína nám nabízí diety, čaje, mastičky,různé duchovní cesty, leckomu něco pomůže,
někomu ani to ne.Já se například pořád trápím hladovkam

dan

1. 4. 2009
12:17

RE: atopický ekzém
dokončení odpovědi...
Apriory za vznik onemocnění pravděpodobně tedy nemůže mléko a vajíčka,protože ty jedli i lidé
dříve a alergicky na tyto potraviny nereagovali.Jenže právě díky senzibilzaci chemií,děti na kravské
mléko mohou reagovat alergicky,takže je každopádně lepší se mléku vyhýbat,abychom stav nepokoušeli.
další teorie je ta, že lidi, kteří byly dříve postižení silnou atopií, tak umřeli ještě
dříve,než dosáhli reprodukčního věku a až s nástupem kvalitnější lékařské péče se mohli
atopici dožít reprodukčního věku a předat tyto geny potomkůma, tudíž rozmnožit počet
atopiků:-)Tato teorie má dost velké trhliny a je proto nepravděpodobná.

Můj stav se od posledního únorového příspěvku rapidně zlepšil, přestal jsem mokvat a kůže vypadá
mnohem lépe a toto se více méně se opakuje už několik let s příchodem prvních slunečních
paprsků,naopak zima a předjaří(celé měsíce bez sluníčka-viz letošní zima) je pro mojí kůži
hrob.A to pořád piju stejnou vodu, jím stejné potraviny,ležím na stejných lůžkovinách s
roztoči,peru ve stejných pracích prášcích-ten můj stav je na těchto fakorech a tisíce jiných
dalších-zdá se-úplne nezávislý:-)Tím chci říct,jak nejednoznačný je spouštěč zhoršeného
stavu...

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Dan

1. 4. 2009
11:18

děkuju všem ,kdo mi odpověděli, poradili a vyjádřili účast na mém trápení...
Ještě bych si dovolil pár vět...
Asi nelze nikterak generalizovat příčinu onemocnění,každý atopik má asi jiný spouštěč akutního
stvu,někomu třeba vadí prášek na praní, někomu chlorovaná voda,někomu stres a někomu třeba
kořeněné či jiné jídlo.

Existuje dost různých názorů týkajících se vzniku AE...
Musíme vzít v úvahu,že alergie a astma i AE zažívají svůj rozmach tak od 60.let a 70.let.Dříve to
byl téměř neznámý pojem a pokud bylo astma,tak spíše nealergol. původů.Takže musíme pátrat
potom,co se v těchto letech začalo dít...dle mého názoru to byl počátek přidávání chemie do
potravin, s níž se dokázal vypořádat dospělý, ale ne už děti,proto to zasahuje v masivním měřítku
mladé generace narozených někdy po roce 1960...
Organismus, který byl už od narození vystavený chemii,je senzibilizovaný, a pak zkříženě reaguje na
kde co, spouštěčem může být třeba i stres.Nejvíce to odnáší ti, kteří atopii mají v
genech-jejich předkové byli taky nösitelé těchto genů, ale potíže žádné neměli, protože nebyli
vystaveni chemii v potravinách(vzduchu, vodě, no zkrátka všude)

Reagovat

Monika

25. 3. 2009
10:01

a ještě vyměnili kompletně kosmetiku na osobní hygienu a prášky na praní, používají SA8, který
nezanechává částečky v prádle, které mohou dráždit pokožku... té malé to hodně pomohlo!

Reagovat

Monika

25. 3. 2009
9:58

už jsem to psala v jiném příspěvku, dceří známým pomohlo, že používali vodu z eSpringu, na
mytí... třeba by vám to pomolo také

Reagovat

Radka

24. 3. 2009
22:05

Tak to je docela sileny....ja jsem atopicka uz od mala, je mi 20, ale nikdy jsem na tom nebyla jako vy...i
kdyz jsem nemohla pokrcit ruce v lokti, jak jsem byla vysusena(nebo naopak mokvajici), i kdyz mam prsty jako
stara pani od neustaleho rozskrabani i kdyz mivam od zpoceni neustale svedici krk, nebo zahyby na tele, asi
jsem na tom nikdy nebyla jako vy...
opravdu s vama citim, zvlast kdyz mam doma den co den rady typu mazala ses? nedrbej se, zustan v klidu...ono s
ejim to lehko mluvi, kdyz nevi...ono je tak strasne prijemny se podrbat, kdyz to svedi, v tu chvili take
zazivam neco jako euforii, ale nasledky jsou nekdy opravdu katastrofalni...az se clovek sam sebe štítí,
cervenej jak od kopriv, nebo s bolakama...v tu chvili nedoufa v zlepseni...ale nakonec se zlepseni prece jen
objevi...i kdyz treba jen na kratkou dobu...to si pak ani neuvedomuju, jak je fajn bejt ,,zdrava" nemam
nejhorsi formu atopickeho ekzemu, ale na psychice-na sebevedomi, na sebevazeni, se to projevilo az dost...Tak
se drzte

Reagovat

Marsy

28. 2. 2009
18:53

Na ten ekzem bych mohla poradit vyborne mazani. Moje znama ma holcicku a ta mela taky hodne ekzem a uplne
paradni. pisnete na mail [email protected]

Reagovat

vladis

28. 2. 2009
16:05

na všechny popsané problémy se teď objevila nová technologie. více soukromě na : [email protected]

Reagovat

dan

19. 2. 2009
20:28

dokončení mého příspěvku...
..hladovkami, jím střídmě, mléko ani mléčné výrobky jsem nikdy nepil a nejedl.Myslím si spíše, že
tato nemoc se posléze(někdy i primárně) stává psychickou záležitostí,každé rozrušení vede k tomu,
že se rozškrábete, leckdy jakoby v úplném transu a přestanete, až když se tělo rozechvěje
zimnicí:-)Jen opravdové porozumnění, láska, tolerance,pochopení, pohlazení,rozhodně nezabírají rady
typu::"Namazej se" a jiné chytré rady.Jako chlapovi se mi mastičky těžce eklují a jako
většině těžkých atopiků.
Do 18 let jsem trpěl těžkým astmatem a říkal jsem si, že asi nic hrošího než se dusit není,ale asi
tohle je horší, protože tu silně hraje psychická stránka, kdy si člověk myslí, že ztrácí lidskou
důstojnost a stydí se jít mezi lidi a problémy s AE jsou zpravidla dlouhodobější než u
astmatu(samozřejmě záleží na intenzitě onemocnění astmatem)

Nyní bych chtěl, aby alespoň závěr vyzněl pozitivně.POkud mi ustupuje krize,zažívám euforické
pocity-užíváte si, že se nelepíte k posteli,nemáte bolesti,zimnice a oči máte jako Evropan...Radujete
se i z těch nejmenších maličkostí, z pohybu,vzduchu,lesa, zažíváte pocity pokory a vděčnosti a
zpětně to může ovlivnit váš dosavadní život.Buďte jaký jste, i když jste atopičtí,a i v tom
utrpení může nakonec být dar,
a nikdy si nepřestaňte říkat,že zase opravdu lépe a ono bude-samozřejmě víte, že to chce svůj čas
a pak si užívejte života naplno se všema každodenníma maličkostma!!!
Přeji všem brzkou úlevu.Dan

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.