úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: Alergie na kravské mléko

Alergie na kravské mléko

Daniela

25. 2. 2009
17:48

Dobrý den.Syn má rok a od narození má ekzém.Nyní jsme udělali testy z krve a vyšlo,že je alergikký
na mléko a mléčné výrobky.Prý mu už mléko nemám dávat vůbec.Jenže on pije mléko celkem hodně a i
v noci.Je ně zvyklý.Poradte prosím,jaké mléko nebo nějaký nápoj bych mu mohla dát,aby ho to příliš
nedráždilo.Děkuji za odpověd.

Larisie

6. 6. 2018
16:23

RE: Alergie na kravské mléko
Pro: jirasekAno, někde jsem četla, že existují i mléka, ze kterých byl odstraněn kasein i laktoza, takže v podstatě je takové mléko bez alergenů.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

margitt

29. 6. 2017
13:48

Dobry den, mam skoro 4 mesicniho syna a pred mesicem se mu na tvari vytvorili vyrazky vypadajici jako ekzem, Dokstali jsme od pani doktorky masti na ekzem. Sprej s Ichtamolem mu nakonec pomohl ale pred par dny se nam osypal uplne cely. Je celou dobu plne kojen. Lekari nam odmitaji udelat testy na alerie u tak malinkeho miminka. Zacala jsem s bezmlecnou dietou a vidime male zlepseni, ale radi by jsme zjistili co to zpusobuje. Dekuji za jakoukoliv radu

Reagovat

Denca97

25. 7. 2015
2:10

Denca97

MA nekdo zkusenosti s kozim mlekem? MA byt mene alergenni nez kravske a Lepsi na ekzem. Samozrejme to neplati u vsech. Dcerce je necelych 10 mesicu a MA atopicky ekzem,jelikoz zijeme v Anglii,KDE je zdravotni system jiny rekla bych,ze horsi,je tezko se da sehnat hypoalergenni mleko. Dekuji za odpovedi

Reagovat

Sokolovská

4. 4. 2015
14:23

Moje obě děti měly testy na potravinové alergie negativní, přesto jim pomohla bezmléčná a bezlepková dieta k úplnému vymizení atopického ekzému. Od odborníka na ekzémy jsem se dozvěděla, že testy na alergie, které se běžně používají, jsou dost nespolehlivé.

Reagovat

Věra, ProAlergiky.cz

23. 9. 2011
20:19

a vůbec, nechcete za mnou přijít sem do vedlejší poradny? http://www.proalergiky.cz/forum/?text=read&id=3295&view=all

Reagovat

Věra, ProAlergiky.cz

23. 9. 2011
20:15

Skoro se divím, že vám alergolog neřekl, že je třeba přejít na Nutrilon allergy care.
Sojové mléko vhodné není, velmi častý je souběh alergie na BKM a alergie na soju. Řešení je Nutrilon allergy care. Lze pak prostřídat s Reis drinkem. Gel z Aloe nevidím jako řešení šťastné, jestli pomohlo zrovna toto, toť otázka, já osobně tomu moc nevěřím, taky jsem už viděla děti, které Aloe gel alergizoval. Stejně tak nedoporučuju přislazovat Nutrilon AC. Jednoduché cukry rády konzumují kvasinky, a kvasinku neradno pomnožovat v tráv.traktu. Přislazení bych neriskovala.

Reagovat

jaroslav

22. 9. 2011
22:10

My jsme kupovali pro naší malou na radu dětské lékařky Nutrilon 1 Soya.5 balení nám zbylo,tak pokud by měl někdo zájem,tak napište a určitě se domluvíme.

Reagovat

Jana

22. 11. 2010
14:28

To můžu jen potvrdit, naprostá většina dětí z podravinové alergie "vyroste", uvádí se až
90%. Ale rozhodně bych neřekla, že pomůže gel z Aloe. Co pomůže 100% je jen dieta a vyhýbání se
konkrétnímu alergenu a za čas postupné nasazování alergenu zpět, samozřejmě pod dohledem lékaře.

Reagovat

Milan

21. 11. 2010
13:57

GEL Z ALOE sice může pročistit střeva, ale NENÍ TO LÉK PROTI POTRAVINOVÉ ALERGII. Zkušenost paní
Kateřiny je spíše náhoda - většina lidí alergických na mléčné bílkoviny se k nim časem stane
tolerantní.

Reagovat

Kateřina

17. 5. 2010
12:10

Dobrý den,odepisuji šem maminkám co mají drobečky s alergií na kravské mléko.I můj syn má alergii na
kravské mléko,ale nechali ho s tím lítat 17 let po světě a měl problémy,několikrát skončil v
nemocnici než jsme přišli na to,co mu je.Pak na doporučení jedné lékařky jsme začali užívat Aloe
Vera gel s příchutí broskve(je moc dobrý)a bylo za několik týdnů po potížích,pravda preventivně ho
užívá pořád,ale než být stále po nemocnicích na kapačkách to je rozdíl.A dcerka měla atopický
ekzém několik let,stále se to zhoršovalo a tak jsem dali gel i jí a za pár měsíců byl klid.Lékaři
jí pořád cpali kortikoidy,které jsou pro děti nebezpečné a byly na draka.Teď je úplně čistá a pije
gel už jenom ráno,je bez nemocí.Synovi to také pomohlo od problémů s průduškami,každou zimu to bylo
hrozné.Takže osobně ím,že tento gel opradu pomáhá,stačí jen vydržet.Ráda komukoliv pomůžu a
poradím.Nelze koupit v lékárně.Zavolejte 731525621 nebo pište [email protected] Kateřina

Reagovat

12. 5. 2010
23:41

Ovesmilk, kukuřičné mléko, rýžové mléko, sojové - od 3 let - může také alergizovat. Pozor na
složení potravin - spousta výrobků obsahuje některé složky mléka nebo sušené mléko, syrovátku....

Reagovat

Michal

22. 3. 2010
15:06

Nejvýhodnější je naučit dítě pít čistou vodu - bez legrace.

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.