úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: Odstraňte nejdříve příčinu ekzému!

Odstraňte nejdříve příčinu ekzému!

Jarda - solná jeskyně Letňany

9. 3. 2009
9:03

Pokud používáte na atopický ekzém kortikoidy, které Vám předepíše lékař, je to jako kdybyste
rezavé auto natírali krásnou barvou a čekali, že z něj uděláte nové a rez zmizí. Uvnitř bude však
stále reznout a rez bude ještě více vystupovat na povrch, stejně jako ekzém. Pomocí kortikoidů
léčíte následek, ne příčinu ekzému. A když bude postižený stále ve stejném prostředí, ekzém se
zase rychle vrátí.
Kůže je pouze obrazem stavu Vašeho těla a to tělo je potřeba nejdříve vyléčit, pak se sama vyléčí
i kůže!

ATOPICKÝ EKZÉM = KORTIKOIDY = NUTNOST?
Klasický případ: pacient přijde ke kožnímu lékaři. Diagnóza: atopický ekzém - nasadíme kortikoidy.
Co na tom, že se mohou používat pouze krátkodobě, protože po jejich použití se zeslabuje kůže.
Hlavně že se ekzém vyléčí....
Jenže pouze na krátkou dobu. Ptá se Vás lékař na čem spíte, zda často větráte, radí Vám co dělat
a nedělat? Podle mých zkušeností NE!

HLEDEJTE PŘÍČINU ATOPICKÉHO EKZÉMU
V této diskusi o atopickém ekzému si maminka stěžovala, že její 27 letý syn, velmi trpí atopickým
ekzémem. Má ho po celém těle, až se mu odlupují kousky kůže a žádné masti již nepomáhají. Velmi
ho to svědí a tak si kůži ještě víc dráždí škrábáním. Maminka mu neustále vyvařuje a
vyměňuje prostěradlo i povlečení, které je plné odloupaných kousků kůže. A tady je ten základní
problém.
Maminka vyvařuje prostěradlo a povlečení, ale už vůbec jí nezajímá MATRACE, POLŠTÁŘ a PEŘINA.
Právě tam se však nejlépe daří roztočům. Právě tam mají nejlepší prostředí pro množení a
právě tam samozřejmě zase umírají. Jejich mrtvá těla se drobí v jemné částečky prachu a ty ten
chudák syn, celou noc vdechuje. Když si lehne do postele, přes prostěradlo se na něj z matrace vyvalí
oblak mrtvých roztočích tělíček, aby si jeho plíce celou noc užívaly obrovské množství alergenů.

PROČ KAŠLOU MIMINKA V POSTÝLCE
Další maminka si stěžuje, že jakmile položí miminko večer doma do postýlky, začne kašlat a
přestane až ráno. Prý je to tím, dle její kamarádky která "dělá čínskou medicínu", že
má miminko v leže oslabené plíce a poloha vleže vždy činnost plic zhoršuje?!?!?!?! TO BYCHOM KAŠLALI
VŠICHNI!!!!
Když má tedy miminko oslabené plíce (jak říká kamarádka která "dělá čínskou m

Šárka

7. 11. 2009
12:39

RE: Odstraňte nejdříve příčinu ekzému!
Ahoj maminko Monule12 koukni na www.joalis.cz bambiharmony č1 Analerg a tím začni mám ty děti 2 a obě
podobně brali jsme to delší dobu a moc velké úspěchy! Je to ale hlavně psychická známka jezděte na
výlety užívejte života vše půjde lépe.Zapomente slovo bojíme a vyzkoušejte to, Některé
homeoprodukty (už jsem vyzkoušela) Mají během prvních dní zhoršení a pak následné lepšení!!! Ale
joalis ne už za týden jsem neměla ani centimetr ekzému !!! Taky je spoustu homeopatů odborníků Já
jezdím pravidelně už 4 roky takže jsem se už dost naučila nebereme ani žádný ketof zyrtek fenistyl
atd. přeji velké úspěchy!!! Šárka

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Jana Vrablicová

4. 11. 2009
13:59

Zdravím všechny!
Ráda bych Vám nabídla velice účinné bylinné produkty, které jsou zcela bez chemické stabilizace.
Mohou je tedy užívat i děti a jsou velice účinné i na atopický ekzém. Moje kamarádka se díky těmto
produktům zbavila atop. ekzému u své roční dcerky a už se nikdy nevrátil! Velice je doporučuji a
nedám na ně dopustit.
I vy můžete na atop. ekzém vyzrát a vyzkoušet je. Kdo má zájem se dozvědět více, pište mi na email
[email protected]
Přeji krásný den.
Jana Vrablicová

Reagovat

Monule12

3. 11. 2009
21:28

Dobry vecer.Mam syna jsou mu 3roky.Ma atopicky ekzem.Zjistily ze je alergicky hlavne na roztoce,plisne,vzdusne
alergeny je proste v te nejhorsi skupine.Zkousime vse mozne od cisteni madraci prani v urcitych pracich
prostrdcich,ale nic nezabira.Stejne ho 3-4 den namazu kortikojdy.Byly jsme v solne jeskyni.A vysledek?Tyden
jsem ho z toho dostavala.Mame vyskousene konopne masti,Exomegu,a jeste nivim co vsechno.Premyslime o
elternativni medicine,ale bojime se spise,aby jsme nenaletely.Nejvice je mi lito toho maleho kdyz se skrabe a
je nervozni.Mam pocit ze je to nekonecny boj,

Reagovat

majo

30. 10. 2009
2:27

skoda ze ten clanok nepresiel cely.
Ale mas pravdu,doktori su vecsinou na nic,beru pacientov ako kus,predpisat nieco,zbavit sa ich a ideme dalej.
Ja som mal asi 15 rokov ekzem na rukach,presnejsie dlane a prsty,rok co rok sa to rozrastalo dalej,skusil som
snad vsetko.
Kym som zistil,ale zakerne su kortikoidove masti,tak som mal kozu na dlaniach tenku ako mastny
papier,dopraskanu do krvy.
Teraz uz viem,ze koza je obraz toho,co sa deje vovnutri tela.
Asi som mal stastie,ze som objavil kombuchu v tom case,lebo asi po 3 mesiacoch pravidelneho pitia mi vsetko
zmizlo a koza sa vratila do povodneho stavu.
Od tej doby ju doporucujem kazdemu,kto ma podobny problem,ide o to vytrvat v pravidelnosti. Staci deci rano a
deci vecer a je super,ze si ju clovek moze pripravit prakticky zadarmo doma. Mrzi ma len to,ked su ludia
netrpezlivi,ked po tyzdni pitia sa neobjavili ziadne zlepsenia,tak to zavrhnu.
Len som sa chcel podelit o par riadkov,snad to niekomu pomoze.

A na zaver este pridavam: v jedalnom listku nahradit cukor bud stevoidom alebo xylitolom ,v ziadnom pripade
umelymi sladidlami (lebo vela ekzemov vznika z obycajneho prekyslenia organizmu - hlavne od bielej muky a
repneho cukru)
Treba zacat konecne rozpoznavat zlozenie na vyrobkoch.
Hodne zdaru a nech je boj vybojovany uspesne.

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.