úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: MOJE VLASTNÍ ZKUŠENOST S ATOPICKÝM EKZÉMEM

MOJE VLASTNÍ ZKUŠENOST S ATOPICKÝM EKZÉMEM

Jarda - solná jeskyně Letňany

9. 3. 2009
9:11

Dříve, když jsem si lehl do postele, okamžitě jsem začal kašlat a cítil jsem se, jako bych si lehal do
prachu. Přitom prostěradlo i povlečení bylo čerstvě vyprané a vyžehlené. V té době jsme totiž
měli molitanovou matraci, která do sebe nasávala veškerý pot, který jsem za noc vydal (hodně se
potím). Molitanová matrace nemá šanci se nijak vyvětrat a tak se stala hojnou půdou pro roztoče i když
bylo prostěradlo čistě vyprané.
Obrovské množství roztočů bylo v matraci a jakmile jsem si lehl, prach z jejich mrtvolek proletěl
prostěradlem a já to celou noc dýchal. Když jsem odkryl potah matrace, zjistil jsem, že je celá
plesnivá.

ODSTRAŇTE PŘÍČINY ATOPICKÉHO EKZÉMU
Proto se nejdříve podívejte na matraci. Často (klidně každý den) ji vysávejte vysavačem, abyste
odstranili odumřelé roztoče a prach. Pokud nechcete nebo nemůžete koupit novou, pořiďte si chránič
matrace a chránič polštáře (na polštář postačí každý den čistý ručník), který zachytí
veškerý pot a odpadávající kůži a můžete ho vyvařit spolu s prostěradlem a povlečením (vysoká
teplota roztoče zabíjí).
Podle nedávno zveřejněné studie chránič matrace sníží množství živých roztočů během měsíce o
více než 90%.
Peřiny, když už je musíte větrat venku, dávejte ven pouze ve velkém mrazu. Ten roztočům nesvědčí a
spolehlivě je zabije. Peřiny nechte na mrazu nejlépe přes noc, aby pořádně promrzly. Pak je ale dejte
vyčistit, nebo pokud je máte prací, vyperte je, abyste je zbavili odumřelých roztočích těl.
Před spaním a také ráno v pokoji pořádně vyvětrejte. PŘIZNEJTE SE, UŽ JSTE DNESKA DOMA VĚTRALI?
Větráním mám na mysli plně otevřená okna (stačí na 5 - 10 minut) , ne celý den otevřenou
"větračku"!
Při spaní mějte vypnuté topení a udržujte vlhkost v místnosti okolo 40%. Nižší vlhkost vysušuje
nosní sliznice, vyšší pomáhá bujení plísní a roztoči si v ní přímo libují.

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.