úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: Atop.ekzém ve vlasech - prevence

Atop.ekzém ve vlasech - prevence

Mirek

18. 3. 2009
11:11

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda má někdo zkušenosti s prevencí proti atop.ekzému ve vlasech?
Léčba vždy spočívá v nasazení kortikoidu, ale existuje nějaká prevence? Zhruba tak 3x do roka si
zopakuji léčbu kortikoidy, nechám si vypadat pár vlasů a na chvíli je pokoj...Většinou se mi
atop.ekzém objeví po delším používání šamponu, ale jsou to šampony pro citl.pokožku, bez
zbytečných chem.přísad a parfémů... Existuje něco jako např.lotion po umytí vlasů, které se vtírá
do vlas.pok.jako prevence proti atop.ekzému nebo přímo šampon pro tyto účely? Atop.ekzému jsem se
zbavil cca ve 20letech, ale problem s vlas.pokožkou zůstal. Děkuji za radu/zkušenost. Mirek

Jarda - solná jeskyně Letňany

29. 3. 2009
10:46

RE: Atop.ekzém ve vlasech - prevence
Pomůže vám přeliv ze soli z Mrtvého moře. Aplikujte před mytím hlavy a nechte 20 - 30 působit. Musí
to být ale opravdu sůl z Mrtvého moře, se všemi minerály. Poznáte ji podle toho, že je na chuť
hořká. Pokud koupíte sůl z Mrtvého moře a je slaná, je k ničemu, protože neobsahuje minerály,
které pomáhají na ekzémy. Roztok na přeliv vlasů: 100g soli na 1 litr vlažné vody.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Marcela Kolářová

26. 3. 2009
18:43

RE: Atop.ekzém ve vlasech - prevence
Možná bych věděla o jedné možnosti, prosím kontaktujte mě na mail [email protected]

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.