úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: alergie a psychika

alergie a psychika

petr

2. 7. 2005
7:44

Ahoj všichni! Zajímalo by mě, jaké kdo máte zkušenosti s alergickými projevy s vazbou na psychiku. Kdysi jsem
byl na návštěvě u jednoho lékaře a on mi řekl, že alergie jsou z velké části důsledkem špatné psychiky. Snažil
se mi vysvětlit, že stačí člověka vystaviT jakémusi šoku a že prý je možné se pak alergií nadobro zbavit. Tato
myšlenka prý pochází z orientální medicíny. Co si otom myslíte? Víte o tom něco?

marcela

30. 11. 2005
9:43

RE: alergie a psychika
dnesje den pred odjezdem mé dcery zpětpo roce na hospitalizaci a vím jist,že stres má za příčinu tento její
stav.zhoršila se ve škole,spolužáci udělali taky své a i ja tím věčnym kontrolováním jak
jídla,oblečení,mastění a školy mám odpovědnost.Stres opravdu udělásvé

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Jana

16. 9. 2005
10:56

I já musím potvrdit, že psychika velice souvisí se zdravotním stavem. Už 2 roky mám zdravotní problémy, ale
vše se dařilo držet v takovém stavu, aby mě to nijak neomezovalo v běžném životě. Zvládla jsem i bez větších
problémů těhotenství a mám 5 letou holčičku, která alergii zdědila asi po mě, ale všechno jsme zvládaly,
protože máme výbornou paní doktorku, já i moje dcera. Ale po komplikovaném rozchodu s manželem jsem musela být
hospitalizovaná v nemocnici na kožním oddělení, kde mi i paní doktorka potvrdila, že to obrovské zhoršení mých
problémů má za následek stres.

Reagovat

Ivana

14. 9. 2005
12:48

Po měsíci od mého příspěvku musím potvrdit, že u mě rozhodně stres zabírá na 100%. Včera jsem dělala státnice
a už dva týdny předtím se mi pořád ekzem jen zhoršoval a rozšiřoval po celém těle. Takže teď jen doufám, že se
toho zase brzo zbavím když už budu mít klid.

Reagovat

Ivana

19. 8. 2005
14:56

Taky můžu potvrdit, že to má určitě souvislost. Od začátku tohoto roku jsem měla jeden stres za druhým a když
jsem v květnu dokončovala bakalářskou práci (při zaměstnání dálkově studuji VŠ a teď končím), tak se mi v mých
28 letech rozjel atopický ekzem i když jsem ho v životě nikdy neměla. Studium při zaměstnání poznamenalo
spoustu mých "spolužáků" nějakým zdravotním problémem ať to byl zvýšený cholesterol, vysoký tlak,
těhotenská cukrovka nebo já s tím ekzemem. Týden jsem pak byla v nemocnici a teď se už třetí měsíc učím novou
životosprávu, včetně toho, že se snažím být v klidu. Zatím tu krátkou dobu docela dodržuju všechny rady
doktorů vč. diety, speciání kosmetiky a všeho co se dá nazvat "režim alergika" a uvidím, ja se mnou
zamávají v září státnice.

Reagovat

Eva

9. 8. 2005
13:18

Dnes už vím, jak moc psychika a kožní problémy spolu souvisí. Po úmrtí mého manžela jsem se na měsíc ocitla na
kožním oddělení v nemocnici. Nejdříve nevěděli, zda jde o ekzem, později potvrdili, že se jedná o lupenku.
Mazali na mě všechno možné, ale opravdu mi to pomohlo. Při propouštění z nemocnice mi paní primářka řekla, že
to bylo z psychiky po úmrtí manžela. Od té doby jsem už kožní nemusela navštívit.

Reagovat

mirek

1. 8. 2005
17:50

...jestli neděláme něco špatně a příroda se nám to snaží říct jak to jen jde...ale chápu, že přestat pracovat
asi nemůžeš.

Reagovat

Lenka

28. 7. 2005
11:35

Před 14 dny jsem se vrátila z krásné 14 denní dovolené u moře, kde mi ekzem úplně zmizel. Věřím tomu, že velký
podíl na tom měla i psychika. Všechny starosti jsem vypustila z hlavy a užívala si sluníčka a moře. Bohužel
týden po návratu z dovolené a nástupu do práce se mi začíná ekzem opět projevovat..jsem si jistá, že to
opravdu může být stresem.

Reagovat

ríša

4. 7. 2005
9:31

Určitě není na místě někomu doporučovat alkohol, ale zajímavý to určitě je. Jedná se o zkušenost, která u mne
funguje. Můžu zodpovědně prohlásit, že jsem-li pod vlivem vůbec mě netrápí alergeny. Asi si je díky psychice
neuvědomuju nebo co, ale problémy zkrátka nemám. Můžu v klidu hladit zvířata, na který jsem normálně dost
alergický. To samozřejmě platí po určitou mez, ale něco na té psychice bude.

Reagovat

Anka

2. 7. 2005
12:29

Je přeci všeobecně známo, že psychický a fyzický stav spolu souvisí, vše v tělě je propojené. To, že máte
nějakou nemoc je ve většině případů důsledek nějaké změny ve vaší psychice...

Reagovat

alča

2. 7. 2005
9:23

...myslím, že je to blbost

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.