úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: alergie a psy

alergie a psy

Lucie

7. 7. 2005
13:35

Ahojky. Potřebovala bych radu z praxe. Jsem už od mala alergička na pyly trav a pouze kýchám, jinak nic moc.
Ale problém je v tom, že bych si strašně moc ráda pořídila labradora. Alergoložka přitom nedoporučuje jakékoli
zvíře. Již jsem se setkala se spoustou lidí, kteří mají alergii přímo na zvířecí srst a chovají doma psy,
kočky, morčata apod. a alergie jako by vůbec nebyla. Nerada bych si totiž na psa zvykla a pak ho musela
prodat. Vím, že je to individuální věc, ale prosím poraďte, má-li někdo obdobnou zkušenost. Děkuji.

rosťa

8. 9. 2005
22:29

RE: alergie a psy
proboha holky neblázněte, ten pes ani kočka za to nemůže...nechte zvířata být, když jste alergický! Ani
zázrakem se nepodaří soužití alergika a zvířete. Pak je psů plnej útulek. Mám pocit, že se tu někteří
zbláznili.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Dáša

2. 9. 2005
14:00

Je to asi opravdu individuální. Můj syn má zjištěnou alergii mimo jiné i na psa a kdykoliv přijde se psem do
styku dostane rýmu, otečou mu oči a jednou jsme už zažili i jeho zhoršené dýchání. Kamarádka má alergii na
kočky,přesto si ji pořídila a dostala tak těžký astmatický záchvat,že kočka musela z domu. Pokud má někdo
prokázanou alergii na cokoliv, jsem toho názoru, že nemá pokoušet osud a vyhýbat se tomu, co mu škodí.

Reagovat

Marta

24. 7. 2005
15:44

Kamaráka je alergická na pyly, trávy atd. Je to už delší dobu, co se jí alergie projevila poprvé. Ona ale
tvrdila, že se jí nehodlá podřídit a tak si koupila kočku :). Za tu dlouhou dobu se jí žádná alergie
neprojevila a dokonce i ta pylová se jí zlepšila... Někdy asi vážně funguje "klín klínem". Ale
samozřejmě je to čistě individuální, v tpmhle ti nikdo neporadí, takže je to na tobě...

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.