úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: ekzem a koupaliště

ekzem a koupaliště

Martina

28. 7. 2005
11:47

Poradí mi někdo, jak správně ošetřit kůži dětí s atopickým ekzemem po vykoupání v chlorované vodě na
koupališti? Možnost koupat se v moři nemáme a dětem nechci odpírat radost z koupání alespoň na koupališti.
Doma používáme sprchový filtr a dětem to velmi prospělo, bohužel po každé návštěvě koupaliště se ekzem velmi
zhorší. Nevím, jak to řešit..

Ivana

19. 8. 2005
15:05

RE: ekzem a koupaliště
Můžu doporučit krém od La Roche-Posay: Lipikar Baume. Je toho 200 ml asi za 400 Kč. Je pro dospělé i pro děti
a je výborný. Od května letošního roku taky trpím atopickým ekzemem a na radu kožní lékařky si kupuju veškrou
kosmetiku od La Roche-Posay. Je pravda dražší, ale kombinuju to se Sebamedem pro batolata a zatím v pohodě.
Moje zkušenosti atopika jsou sice jen tři měsíce, ale zatím vcelku dobré. Taky termální voda ve spreji je
dobrá na zklidnění akutního svědění, ale na suchou kůži hlavně ten Lipikar Baume.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

darja

3. 8. 2005
9:31

My jsme měli stejné problémy. Jediné, co pomohlo bylo moře. Koupili jsme pak hodně levně kila soli domů a
koupeme v tom děcka 2x týdně a je to fajn. Jinak koupáná v Česku moc v úvahu nepřipadá, koupaliště vůběc ne.
Jediné co se celkem osvěčilo je koupání v lomu, kde nejsou sinice a voda není chlorovaná.

Reagovat

Vlaďka

29. 7. 2005
12:23

Martino, moje dcera má atopický ekzem a na koupaliště už nechodíme. Dcera po každém vykoupání měla velmi
vysušenou pokožku a ložiska ekzemu se velice zhoršily,takže i když děti vodu milují musely jsme se koupaliště
vzdát a to i na doporučení naší výborné kožní lékařky.

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.