úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: kožní lékaři

kožní lékaři

Honza

15. 8. 2005
14:25

Poradí mi někdo nějakého dobrého kožního lékaře pro dospělé v Brně?
Vystřídal jsem už 3 a bez výsledku. Moje problémy jsou stále stejné, jen na sebe mažu každou chvíli jinou
mast. Připadám si jako pokusný králík a to ještě ani nevím co mi je..každá lékařka mi totiž určila jinou
diagnózu. Děkuji za radu kam se obrátit.

Chalupníček Emil

14. 12. 2006
17:21

RE: kožní lékaři
Vážený, nevím jak a kde v Brně ale zkuste si třeba telefonicky kontaktovat kožní kliniku v Novém Městě nad
Metují. Tam opravdu uměli a znali.Poradili si tam i s problémem na který nestačila ani ÚVN ve Střešovicích.
Chalupníček Emil.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Lenka

28. 9. 2005
14:07

Ja mám atopický exem od narození, ale vždy byl snesitelný.minulý rok jsem se strašně osypala.Ležela jsem 17
dní u svaté Anny ale bez výsledku.Pravda bez zirtecu jsem se neobesla,ale z nejhoršího jsem se musela dostat
sama.Dietami - žádný cukr, akohol, smažené, konzervované a kořeněné potraviny.Detoxikací bylinnými přípravky a
colonhydroterapií.a koupele v soli z Mrtvého moře jsou také výborné.Nevím co zabralo více, ale exem se mi
velice zlepšil.Ted jsem se zase trochu osypala a začala jsem používat tzv.chytrou hobu, tedy krem BioGama a
exem je zase pryč.Takže já se "kožařům" radši vyhnu a spolehám se sama na sebe a svoji
intuici.Zabírá lépe než Dexametazon a jiné kortikoidy.

Reagovat

Alena

8. 9. 2005
15:10

Kdo mi prosím poradí dobrého dětského kožaře v Brně. Můj 7 měsíční syn má po celém obličeji něco jako akné a
nyní se mu to rozlízá dále. Naše lékařka vyzkoušela už asi 6 mastí ale bez efektu. Budu vděčná za každou radu.
Děkuji.

Reagovat

Petra

5. 9. 2005
14:18

Moc děkuju za odpověď. Snad mi v těch Bohunicích taky pomůžou.

Reagovat

Ivana

5. 9. 2005
12:18

Doporučení mi napsala alergoložka, ale pak jsem s tím šla ještě k obvodní, která vypsala jen žádost o
vyšetření. Popravdě mě ani moje obvodní nechtěla vidět, žádanku o vyšetření vypisovala sestra, ale asi proto,
že jsem měla to doporučení od alergoložky. Ta žádost o vyšetření je jen formalita, ale být to musí.

Reagovat

Petra

5. 9. 2005
10:44

Chci se jen zeptat, jestli do těch Bohunic na kožní musím mít nějaké doporučení nebo se stačí jen objednat?
Děkuji za odpověď

Reagovat

Ivana

2. 9. 2005
14:40

Minulý týden jsem byla na kontrole u MUDr. Ošmerové a teď s ní bude měsíc společně ordinovat její nástupnice
MUDr. Sedláková. Připadala mi taky docela v pohodě, takže příště k ní určitě půjdu a uvidím. Já jsem se do
Bohunic dostala vlastně z nutnosti. Bydlím v Břeclavi a když mě alergoložka poslala v půli května na kožní a
do zprávy napsala, že je nutné vyšetření ihned (měla jsem ekzem v dost hrozném stádiu a šílela z toho
svědění), tak mě v Břeclavské nemocnici odmítli vůbec objednat, sestra prohlásila, že mě dřív než 13.7.
neobjedná - ani mě nepustila k žádnému doktorovi, který by posoudil jestli to je skutečně akutní když to tvrdí
alergolog. Prostě tam úřaduje šílená sestra. Takže jsem volala do Bohunic, za týden šla na vyšetření a
okamžitě druhý den nastoupila na hospitalizaci. Navíc mě okamžitě po hospitalizaci pomocí léků a mastí přestal
ekzem svědit, takže jsem tam týden relaxovala. A přístup jak jsem už psala mi připadal dost v pohodě.
Když mě vloni poslal můj obvodní ke kožnímu v Břeclavi na vyšetření s podezřením na atopický ekzem (i když
jsem ho nikdy neměla) a měla jsem ho zrovna v podpaží, předlokní a pod koleny, tak se na mě doktor podíval
zhruba z 1,5 metrové vzdálenosti a po odpovědi, že jsem ekzemem nikdy netrpěla, tak napsal do karty, že
atopický ekzem to není a tečka. Prý se nemám holit v podpaží a používat deodorant a byl se mnou vyřízený. Tím
pádem jsem si připadala jako ve snu když jsem se ocitla v Bohunicích.

Reagovat

Petra

2. 9. 2005
13:54

Taky hledám dobrého kožaře. Nejhorší zkušenost jsem měla v nemocnici na Pekařské u MUDr. Jugové. Ale ostatní
lékaři jsou tam prý dobří, tak nevím. Určitě ale zkusím Bohunickou nemocnici, slyšela jsem na doktory z
kožního samou chválu. Kamarádka mi poradila paní doktorku Pirochtovou, ale není si jistá, jestli tam ještě
pracuje, tak uvidíme..

Reagovat

Ivana

19. 8. 2005
14:49

Od května chodím ke kožnímu ve Fakultní nemocnici v Bohunicích, dermatovenerologická klinika, MUDr. Ošmerová a
zatím si nemůžu stěžovat. Jenže prý jde na mateřskou, takže budu muset změnit doktora, ale určitě to bude zase
FN Brno. Byla jsem tam koncem května hospitalizovaná s atopickým ekzemem a připadali mi tam všichni doktoři
dobří.

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.