úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: Atopický ekzém - co komu pomáhá??

Atopický ekzém - co komu pomáhá??

Kačenka

1. 11. 2010
9:13

Dobrý den, mám chlapečka, kterému zjistili ve 3 měsících atopický ekzém. Většinou měl mírný
průběh a rychle zmizel po přeléčení, ale poslední dobou je to hrůza, nic nezabírá a kortikoidy
používat nechci. Je mu 2,5roku. Prosím poraďte co vám pomohlo, jen sem nepište zkušenosti s OKG, toho
teď vidím všude plno a nám to nepomohlo. Prosím kdo jste vyzkoušeli i něco jiného, co zabírá budu
ráda za jakékoli rady. děkuji moc.
Kačka

aandreaap

26. 6. 2013
19:23

RE: Atopický ekzém - co komu pomáhá??
Pro: kriDobrý den, nevím zda info. o panu Tomečkovi ještě potřebujete, ale tady je.http://www.zlatestranky.cz/firmy/Velk%C3%A9+Pavlovice/T2775504/L%C3%A9k%C3%A1rna+U+Alexandra/
My jsme tam s naší malou byli a poprvé to zabralo ihned do druhého dne, ale zase se to vrátilo.Tak jsme jeli po druhé a už to nezabralo...

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

RH

10. 4. 2013
17:26

===PŘÍSPĚVEK BYL SMAZÁN ADMINISTRÁTOREM Z DŮVODU NEŽÁDOUCÍ REKLAMY===

Reagovat

milena

1. 4. 2013
1:07

pro všechny, co se trápí ATOPICKÝM EKZÉMEM. u syna (4,5roku) bojujeme s atopickým ekzémem necelý rok, půl roku máme potvrzenou silnou alergii na roztoče. a za tu dobu jsem pochopila a potvrdilo se mi následující
- základem je každodenní koupání (i sprcha stačí) a krémování několikrát denně dle potřeby. i když je kůže "v klidu" je ji potřeba pravidelně krémovat.
- máme za tu dobu velmi dobrou zkušenost s mastí Vitella mast se zinkem (promasťovací mast) a Vitella Ictamo (pasta pro zasušení).
- kortikoidy používáme v případě nejvyšší nouze, taky jsem se jich bála, ale po přečtení spousty názorů a rozhovoru s několika doktory, jsem došla po vyzkoušení k názoru , že když se používají s mírou (tenounká vrstva max jednou denně) pomohou, důležité je mít na paměti, že nevyléčí, jen rychle zklidní a dezinfikují.
- velkým zázrakem a pomocí pro nás je míchaná mast z lékárny Syndermani (s lekařským vápnem, promašťovací mast) a ovesné koupele (volně prodejné v lékárně), které se používají v lázních. 20 minutová lázeň + 10 minutový zábal ob den, lze z toho namíchat i kašičku a pomazat postižené místo na kůži. občas se nám povede být úplně bez poškozené kůže.
- nedávno jsme přišli na to, že synovi atopický ekzém zhoršují ryby (jak pomazánka, tak jako běžné jídlo), takže pozor i na to, co dítě jí.
- ke zhoršení dochází i nemocí, o které ještě ani nevíte, rýma, chřipka ...atd., u nás to byl spálový bacil.
- dobrou pomůckou mi byl sešit, který vydala k atopickému ekzému MUDr. Čapková (FN Motol)
- jinak pevné nervy.

Reagovat

nadulka

26. 3. 2013
22:03

Pro: BohdanaMoc by som vas poprosila ako je to s tym protektinom ako vam to pomohlo my natierame 8 den a je to hotova katastrofa malemu sa pohorsilo,mohli by ste mi napisat nieco blizsie ked vam to pomohlo,za kazdu radu budem moc vdacna,lebo uz som zufala dakujem

Reagovat

kaculinka

19. 3. 2013
15:10

===PŘÍSPĚVEK BYL SMAZÁN ADMINISTRÁTOREM Z DŮVODU NEŽÁDOUCÍ REKLAMY===

Reagovat

kri

11. 2. 2013
21:12

Dobry den,chtela jsemse zeptat jest I nemate nejake info ohledne pana tomecka..zacinam byt zoufala dekuji mockrat kri.

Reagovat

tovog

23. 1. 2013
15:29

tovog

Měl jsem vážný, nepříjemný a stále léčený atopický ekzem od té doby, co mě máma přestala kojit až do 20 let. Přestal jsem pak konzumovat mléčné výrobky. Nyní je mi 42, nemám žádné projevy, ale stačí když 2 dny jím znovu tuto potravinu pro telata, začíná to zas. Nechápu, proč jsem tyto potraviny jako dítě dostával, že by strach z nedostatku vápníku? Přitom v dětství a mládí jsem míval zubní kazy, naopak posledních 15 let nikoliv a zubní pasta mi nesmí do pusy !

Reagovat

kri

20. 1. 2013
15:49

Pro: Jana16Dobry den, mam stejny problem! dekuji

Reagovat

Jana16

4. 1. 2013
9:30

Pro: DenisaDobrý den, paní Deniso,
chtěla jsem vás požádat o radu. Mastičku od pana mgr. Tomečka jsem měla pro syna asi před deseti lety. Zabrala jako jediná, přímo zázračně. Teď je syn v pubertě a ekzém se znovu rozjel a dost. Zkusila jsem zavolat do lékárny, ale byla jsem nějakou paní dosti odbyta, že pan magistr je již v důchodu a oni že v míchání mastí nepokračují. Psala jste, že své vědomosti předává svému zeti. Nemáte nějaký kontakt tedy na zetě pana mgr. Tomečka?

Reagovat

Radek Masa

24. 3. 2012
7:10

pro [Denisa]: Ahojky.Pomohla ta masticka od Mgr.Tomecka.Pekny den.Radek

Reagovat

Dr. Ekzem

8. 12. 2011
12:00

pro [Michaela]: ZODAC zobejte, ale s mirou, ten je na svedeni skvely, nejeste cokoladu, omezte piti mleka, ustrihnete listy aloe, ale starsiho a tustavicku mazte na ruce 3x denne min. jen tak pro zvlacneni, kupte si OILATUM prisadu do koupele a 1x denne se koupejte, neumyvejte se samponem a gely, ale antibakterialnim mydlem. Rozhodne po tom oilatum opatrne splachnete vlaznou vodou a lehce osustte poklepavanim spis nez otiranim pokozku. Dodrzujte cca 1 mesic. A uvidite sami. Obcas promazat loziska s nejhorsim exzemem hydrocortisonem (pozor kortikoidy) nebo triamcinolem. Hodne uspechu preji

Reagovat

Katka

26. 4. 2011
10:25

Mám malou holčičku, Martinku, kterou trápil nepříjemný ekzém po těle a na nožičkách. Neustále jsme chodili k lékaři, na kožní a zkoušeli nejrůznější masti. Ale nic moc nepomáhalo. Až jsme se rozhodli vyzkoušet Kartalin - přípravek k vnějšímu užití, vhodný k léčbě lupénky a alergodermatóz. Mazali jsme Martinku 2x denně a po třech týdnech byl ekzém pryč! Martinka má dnes kůži zdravou a čistou, mám z toho obrovskou radost! :-) Doporučuji všem, je to skvělá věc, a nejen na ekzém.

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.