úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: Atopický ekzém - co komu pomáhá??

Atopický ekzém - co komu pomáhá??

Kačenka

1. 11. 2010
9:13

Dobrý den, mám chlapečka, kterému zjistili ve 3 měsících atopický ekzém. Většinou měl mírný
průběh a rychle zmizel po přeléčení, ale poslední dobou je to hrůza, nic nezabírá a kortikoidy
používat nechci. Je mu 2,5roku. Prosím poraďte co vám pomohlo, jen sem nepište zkušenosti s OKG, toho
teď vidím všude plno a nám to nepomohlo. Prosím kdo jste vyzkoušeli i něco jiného, co zabírá budu
ráda za jakékoli rady. děkuji moc.
Kačka

Božena

5. 4. 2011
20:30

RE: Atopický ekzém - co komu pomáhá??
Moje dcera trpí atopickým ekzémem od mládí již několik let. Vyzkoušela mnoho léků, mastiček a přípravků. Nic však nemělo takový efekt, jak jsme si představovali. Už jsme si s tím smířili. Před rokem jsem potkala známou, která se zabývá homeopatií a poradila mi InGel Active. Moc jsem tomu nevěřila, opak byl pravdou. Po 2 měsících ekzém zmizel. Produkt je na rostlinné bázi, žádná chemie.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Petrusch

5. 4. 2011
17:06

Výbroné zkušenosti mám s kosmetikou Karla Hadka

Reagovat

Denisa

2. 4. 2011
17:12

pro [Michaela]: Je to Mgr. Alexandr Tomeček, tel: 519 428 201. Je z Velkých Pavlovic, lékárna U Alexandra. Je to starý pán, musí se na něj vlídně. Ale své zkušenosti a vědomosti předává svému zeti a s tím už je lepší domluva. Mastička stojí 200 si 80g. Přeji mnoho úspěchů. Denisa.

Reagovat

Michaela

2. 4. 2011
9:27

pro [Denisa]: prosím dala bys nám kontakt na toho lékárníka se zázračnou mastičkou? Už nevíme čím mazat...máme to hrozné a moc to svědí...:-(

Reagovat

Denisa Votavová

3. 2. 2011
8:01

Dobrý den, z OKG jsem měla na malýho(dva roky má) Base, na promazávání Omegu i vnitřně a Alfu, kvůli
nemocem a alergiím. Po Basi měl hroné průjmy, po Alfě se mi šíleně osypal, je tam až moc bylinek a
malý je hodně citlivý a ono je někdy méně více. Jediné, co nám vyhovovalo, tak ta Omega, ale cena je
až nekřesťanská, tak jsem si našla náhradu a to i v Bio kvalitě - rostlinné bio oleje od Saloosu.
Bereme pupalkový a brutnákový jak vnitřně tak na tělo a není problém a ekzémek už je OK. Je
škoda,že ta firma vydělává na neštěstí druhých za takovou cenu. A to je navíc česká z Brna. Na
přírodu také nedám dopustit, hodně nám pomohly bylinky Naděje od MGr. Podhorné. Berete jednu dvě, max
tři a né osmnáct, to pak člověk ani nepozná, co třeba tomu malýmu tam vadilo a z čeho se tak osypal.
Příroda je příroda, ale všeho s mírou!

Reagovat

MacaM

2. 2. 2011
19:52

Ahojte, mě by moc zajímalo, co jste používali za výrobky od OKG, že měl malý průjem. Jelikož
konkrétně OKG Factor Base působí v tlustém střevu a může spíše způsobit zácpu, rozhodně ne však
průjem. Je možné, že jste užívali jiné ýrobky, které nebyly ve správném množství.....naše dcera
AE měla, užívala Omegu a Base + k potírání balsámek a za 4 měsíce trpělivého mazání a míchání
bylinek do jogurtu, se ekzém stahoval až úplně zmizel. Já na výrobky OKG nedám dopustit. Jsou 100%
přírodní bez chemické stabilizace. Pomáhají nám každý den, rýmu zvládáme za 4 dny, děti neznají
ATB. Já netrpím na migrény!
Je potřeba původce z těla dostat a to někdy trvá velmi dlouho. Já raději investuji tisíce do bylinek,
než do kortikoidů a jiných chemických fujtajblů.

Reagovat

pavlina jelinkova

21. 1. 2011
14:38

dcera 4 roky.do 3let atop.ekzem.vyzkousela jsem vse nic nepomohlo.az kdyz ji byly 4roky samo od sebe
prestalo.zkousela jsem i homeopatika psorinum.nejlepe hodne vymachat pradlo ve vane zehlit po rubu vse co
pouzije nedavat avivaze.hlavne nepouzivat zadne mydla na myti.

Reagovat

Bohdana

13. 1. 2011
23:51

Dobrý den,také mám chlapečka(18 měsíců),od 3,5 měsíců atopický ekzém,kolem 5 měsíců v takovém
stavu,že jsme krátkodobě museli používat kortikoidovou mast.Zjistili mu alergii na bílkovinu kravského
mléka a vaj.bílek.V 7 měsících jsem se dostala k firmě ENERGY a přípravku PROTEKTIN (vše jen čistě
přírodní).Jedná se o krém,který musíte rozetřít na vlhkých rukou(malé množství-velikost
fazole)-udělat emulzi a alespoň 2x denně potírat postižená místa(já tehdy potírala celé tělíčko
vč. obličeje).Po týdnu došlo k menšímu zhoršení(což byla ale,jak mi bylo vysvětleno,pozitivní
reakce).Je důležité v této chvíli nevysadit,ale pokračovat!Po dalším týdnu už jsem viděla
výsledky-ekzém mizel a malý byl usměvavější a hlavně klidnější,líp začal spinkat.Po měsíci
natírání byl ekzém,vyjma obličeje,pryč!!!Protože tento bylinný preparát obsahuje taky léčivou
termální vodu vřídla Podhajská (Slovensko),rozhodli jsme se v létě pro dovolenou právě v
Podhajské,kde jsem mu neustále omývala obličej.Cca do 10-ti dnů po dovolené se pusinka vyčistila,to
měl malý přesně 1 rok.Od té doby se ekzém již nevrátil,tělíčko je nádherně hladké a
čisté!Musím ale samozřejmě dodržovat bezmléčnou dietu.
Přeji vám hodně štěstí a vašemu synkovi brzké uzdravení :-)
Bohdana

Reagovat

honzi

7. 1. 2011
20:50

zdravim
já sem měl ekzém taky od dětství když sem byl batole. prý mi měl zmizet v pubertě, no, mám 20 a
pořád je se mnou. Kortikoidy dávám když mě to už vážně těžce zohavuje, jinak obyčejná
měsíčková mast pomáhá proti svědění - tu používám. Abych pravdu řekl, člověk může mít třeba
půl roku pokoj a pak to příde zas, skrvrny jako kráva a škrábání a škrábání. Navíc když člověk
cestuje a mění prostředí, alergeny jsou vždy o krok před vámi. Co vám ale poradím. Pomoc tkví v
bylinách a stromech - zkrátka v přírodě. od konopné masti, přes měsíček po olivový olej. Hledejte
recepty ze starých dob. Ono přece někdy ste si všimli že pomůže bylinkový čaj víc než sto paralenů
- tak je to i s kůží. Zkuste si dělat vlastní masti, bez parfumace, s láskou. Teď mě napadá, pamatuje
se na březový a kopřivový šampon? ještě než je vytlačili head and shoulders... všechno si dřív
lidi dělali sami a snad babka kořenářka by vám pomohla víc než lékárník. Možná že máte v okolí
více možností než si myslíte. A kdyby náhodou ne, tak nasadit konopí! už je to légální (do 5
rostlin), a dělat masti! a číst knihy o bylinkách a dělat vývary! koupat se v nich! povařit a nechat
odpařovat na topení ať vaše dítě hezky dýchá a kůži nedráždí suchý vzduch! zkrátka, věřte
více sobě a buďte kreativní. Z kama si myslíte že to ty velké firmy tahají ty léčiva? natahají to z
přírody, dají vam tam konzervanty trochu parfumace (napíšou že to tam nedali), nalejí do umělé hmoty,
nalepí nálepku a je to... oni chcou taky jen prodávat, nebuďte bláhoví... ekzému zdar! je to naše
část :-) možná že váš dlouholetý společník jako můj. hodně štěstí na cestě

Reagovat

27. 11. 2010
23:20

taky jse řešili problém a našli jsme řešení

Reagovat

Jitka

27. 11. 2010
16:43

Dobrý den byla bych velice vděčná,kdybyste mi řekla jakou mast používáte,jak se tu o ní zmiňujete a
více info.děkuji moc

Reagovat

Denisa

8. 11. 2010
16:32

Dobrý den, OKG jsme také zkoušeli a malý měl z toho urputné průjmy a bolení, když to čtu, tak mě
čerti berou. Zkoušeli jsme toho opravdu hodně, tisíce a tisíce jen lítaly. Hodně se nám osvědčila
Linola feet, rychle hojí a celá řada je bezvadná. Na akutní ekzém se nám osvědčila Vitella Ictamo
pasta nebo Tanno Hermal Lotio - něco jako tekutý pudr. Rychle to stáhne zápal, pak se to zašupí a to už
stačí jen intenzivně promazávat, zezačátku promazávat něčím mastnějším a vitamínovím, jako
třeba Vitella vitamínová mast nebo Infadolan, Linola Feet, Indulona modrá. My promazáváme co dvě hodiny
a hlavně nepřestávat, když je to vyhojené. Malýmu je také 2,5 roku, tento rok už se nám to hodně
zlepšilo. Na opravu hrozný ekzém máme mast dělanou od Mgr. lékarníka - má to jako rodinné tajemství
- bez kortikoidů, je na bázi desinfekce a ničení mikrobů, může se používat tak měsíc, ale malý byl
po ní do tří dnů čistý. Někomu to zabere na pořád, nám po vysazení se zase něco udělalo, ale už
to není tak hrozný. Hlavně ji mám v ledničce v zasobě na co kdyby....bylo zase hůř. Můžu dát
kontakt. Také nám doporučil dávat do koupele jednu štamprličku jablečného octa - pořád, zarudnutí
mizelo před očima a používat na mytí kyselé mýdlo dětské Sebamed.

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.