úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: Atopický ekzém - co komu pomáhá??

Atopický ekzém - co komu pomáhá??

Kačenka

1. 11. 2010
9:13

Dobrý den, mám chlapečka, kterému zjistili ve 3 měsících atopický ekzém. Většinou měl mírný
průběh a rychle zmizel po přeléčení, ale poslední dobou je to hrůza, nic nezabírá a kortikoidy
používat nechci. Je mu 2,5roku. Prosím poraďte co vám pomohlo, jen sem nepište zkušenosti s OKG, toho
teď vidím všude plno a nám to nepomohlo. Prosím kdo jste vyzkoušeli i něco jiného, co zabírá budu
ráda za jakékoli rady. děkuji moc.
Kačka

Jana16

4. 1. 2013
9:30

RE: Atopický ekzém - co komu pomáhá??
Pro: DenisaDobrý den, paní Deniso,
chtěla jsem vás požádat o radu. Mastičku od pana mgr. Tomečka jsem měla pro syna asi před deseti lety. Zabrala jako jediná, přímo zázračně. Teď je syn v pubertě a ekzém se znovu rozjel a dost. Zkusila jsem zavolat do lékárny, ale byla jsem nějakou paní dosti odbyta, že pan magistr je již v důchodu a oni že v míchání mastí nepokračují. Psala jste, že své vědomosti předává svému zeti. Nemáte nějaký kontakt tedy na zetě pana mgr. Tomečka?

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Radek Masa

24. 3. 2012
7:10

pro [Denisa]: Ahojky.Pomohla ta masticka od Mgr.Tomecka.Pekny den.Radek

Reagovat

Dr. Ekzem

8. 12. 2011
12:00

pro [Michaela]: ZODAC zobejte, ale s mirou, ten je na svedeni skvely, nejeste cokoladu, omezte piti mleka, ustrihnete listy aloe, ale starsiho a tustavicku mazte na ruce 3x denne min. jen tak pro zvlacneni, kupte si OILATUM prisadu do koupele a 1x denne se koupejte, neumyvejte se samponem a gely, ale antibakterialnim mydlem. Rozhodne po tom oilatum opatrne splachnete vlaznou vodou a lehce osustte poklepavanim spis nez otiranim pokozku. Dodrzujte cca 1 mesic. A uvidite sami. Obcas promazat loziska s nejhorsim exzemem hydrocortisonem (pozor kortikoidy) nebo triamcinolem. Hodne uspechu preji

Reagovat

Katka

26. 4. 2011
10:25

Mám malou holčičku, Martinku, kterou trápil nepříjemný ekzém po těle a na nožičkách. Neustále jsme chodili k lékaři, na kožní a zkoušeli nejrůznější masti. Ale nic moc nepomáhalo. Až jsme se rozhodli vyzkoušet Kartalin - přípravek k vnějšímu užití, vhodný k léčbě lupénky a alergodermatóz. Mazali jsme Martinku 2x denně a po třech týdnech byl ekzém pryč! Martinka má dnes kůži zdravou a čistou, mám z toho obrovskou radost! :-) Doporučuji všem, je to skvělá věc, a nejen na ekzém.

Reagovat

Božena

5. 4. 2011
20:30

Moje dcera trpí atopickým ekzémem od mládí již několik let. Vyzkoušela mnoho léků, mastiček a přípravků. Nic však nemělo takový efekt, jak jsme si představovali. Už jsme si s tím smířili. Před rokem jsem potkala známou, která se zabývá homeopatií a poradila mi InGel Active. Moc jsem tomu nevěřila, opak byl pravdou. Po 2 měsících ekzém zmizel. Produkt je na rostlinné bázi, žádná chemie.

Reagovat

Petrusch

5. 4. 2011
17:06

Výbroné zkušenosti mám s kosmetikou Karla Hadka

Reagovat

Denisa

2. 4. 2011
17:12

pro [Michaela]: Je to Mgr. Alexandr Tomeček, tel: 519 428 201. Je z Velkých Pavlovic, lékárna U Alexandra. Je to starý pán, musí se na něj vlídně. Ale své zkušenosti a vědomosti předává svému zeti a s tím už je lepší domluva. Mastička stojí 200 si 80g. Přeji mnoho úspěchů. Denisa.

Reagovat

Michaela

2. 4. 2011
9:27

pro [Denisa]: prosím dala bys nám kontakt na toho lékárníka se zázračnou mastičkou? Už nevíme čím mazat...máme to hrozné a moc to svědí...:-(

Reagovat

Denisa Votavová

3. 2. 2011
8:01

Dobrý den, z OKG jsem měla na malýho(dva roky má) Base, na promazávání Omegu i vnitřně a Alfu, kvůli
nemocem a alergiím. Po Basi měl hroné průjmy, po Alfě se mi šíleně osypal, je tam až moc bylinek a
malý je hodně citlivý a ono je někdy méně více. Jediné, co nám vyhovovalo, tak ta Omega, ale cena je
až nekřesťanská, tak jsem si našla náhradu a to i v Bio kvalitě - rostlinné bio oleje od Saloosu.
Bereme pupalkový a brutnákový jak vnitřně tak na tělo a není problém a ekzémek už je OK. Je
škoda,že ta firma vydělává na neštěstí druhých za takovou cenu. A to je navíc česká z Brna. Na
přírodu také nedám dopustit, hodně nám pomohly bylinky Naděje od MGr. Podhorné. Berete jednu dvě, max
tři a né osmnáct, to pak člověk ani nepozná, co třeba tomu malýmu tam vadilo a z čeho se tak osypal.
Příroda je příroda, ale všeho s mírou!

Reagovat

MacaM

2. 2. 2011
19:52

Ahojte, mě by moc zajímalo, co jste používali za výrobky od OKG, že měl malý průjem. Jelikož
konkrétně OKG Factor Base působí v tlustém střevu a může spíše způsobit zácpu, rozhodně ne však
průjem. Je možné, že jste užívali jiné ýrobky, které nebyly ve správném množství.....naše dcera
AE měla, užívala Omegu a Base + k potírání balsámek a za 4 měsíce trpělivého mazání a míchání
bylinek do jogurtu, se ekzém stahoval až úplně zmizel. Já na výrobky OKG nedám dopustit. Jsou 100%
přírodní bez chemické stabilizace. Pomáhají nám každý den, rýmu zvládáme za 4 dny, děti neznají
ATB. Já netrpím na migrény!
Je potřeba původce z těla dostat a to někdy trvá velmi dlouho. Já raději investuji tisíce do bylinek,
než do kortikoidů a jiných chemických fujtajblů.

Reagovat

pavlina jelinkova

21. 1. 2011
14:38

dcera 4 roky.do 3let atop.ekzem.vyzkousela jsem vse nic nepomohlo.az kdyz ji byly 4roky samo od sebe
prestalo.zkousela jsem i homeopatika psorinum.nejlepe hodne vymachat pradlo ve vane zehlit po rubu vse co
pouzije nedavat avivaze.hlavne nepouzivat zadne mydla na myti.

Reagovat

Bohdana

13. 1. 2011
23:51

Dobrý den,také mám chlapečka(18 měsíců),od 3,5 měsíců atopický ekzém,kolem 5 měsíců v takovém
stavu,že jsme krátkodobě museli používat kortikoidovou mast.Zjistili mu alergii na bílkovinu kravského
mléka a vaj.bílek.V 7 měsících jsem se dostala k firmě ENERGY a přípravku PROTEKTIN (vše jen čistě
přírodní).Jedná se o krém,který musíte rozetřít na vlhkých rukou(malé množství-velikost
fazole)-udělat emulzi a alespoň 2x denně potírat postižená místa(já tehdy potírala celé tělíčko
vč. obličeje).Po týdnu došlo k menšímu zhoršení(což byla ale,jak mi bylo vysvětleno,pozitivní
reakce).Je důležité v této chvíli nevysadit,ale pokračovat!Po dalším týdnu už jsem viděla
výsledky-ekzém mizel a malý byl usměvavější a hlavně klidnější,líp začal spinkat.Po měsíci
natírání byl ekzém,vyjma obličeje,pryč!!!Protože tento bylinný preparát obsahuje taky léčivou
termální vodu vřídla Podhajská (Slovensko),rozhodli jsme se v létě pro dovolenou právě v
Podhajské,kde jsem mu neustále omývala obličej.Cca do 10-ti dnů po dovolené se pusinka vyčistila,to
měl malý přesně 1 rok.Od té doby se ekzém již nevrátil,tělíčko je nádherně hladké a
čisté!Musím ale samozřejmě dodržovat bezmléčnou dietu.
Přeji vám hodně štěstí a vašemu synkovi brzké uzdravení :-)
Bohdana

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.