úvod Proalergiky.cz > Diskuzní fórum > Diskuze: Atopický ekzém - co komu pomáhá??

Atopický ekzém - co komu pomáhá??

Kačenka

1. 11. 2010
9:13

Dobrý den, mám chlapečka, kterému zjistili ve 3 měsících atopický ekzém. Většinou měl mírný
průběh a rychle zmizel po přeléčení, ale poslední dobou je to hrůza, nic nezabírá a kortikoidy
používat nechci. Je mu 2,5roku. Prosím poraďte co vám pomohlo, jen sem nepište zkušenosti s OKG, toho
teď vidím všude plno a nám to nepomohlo. Prosím kdo jste vyzkoušeli i něco jiného, co zabírá budu
ráda za jakékoli rady. děkuji moc.
Kačka

honzi

7. 1. 2011
20:50

RE: Atopický ekzém - co komu pomáhá??
zdravim
já sem měl ekzém taky od dětství když sem byl batole. prý mi měl zmizet v pubertě, no, mám 20 a
pořád je se mnou. Kortikoidy dávám když mě to už vážně těžce zohavuje, jinak obyčejná
měsíčková mast pomáhá proti svědění - tu používám. Abych pravdu řekl, člověk může mít třeba
půl roku pokoj a pak to příde zas, skrvrny jako kráva a škrábání a škrábání. Navíc když člověk
cestuje a mění prostředí, alergeny jsou vždy o krok před vámi. Co vám ale poradím. Pomoc tkví v
bylinách a stromech - zkrátka v přírodě. od konopné masti, přes měsíček po olivový olej. Hledejte
recepty ze starých dob. Ono přece někdy ste si všimli že pomůže bylinkový čaj víc než sto paralenů
- tak je to i s kůží. Zkuste si dělat vlastní masti, bez parfumace, s láskou. Teď mě napadá, pamatuje
se na březový a kopřivový šampon? ještě než je vytlačili head and shoulders... všechno si dřív
lidi dělali sami a snad babka kořenářka by vám pomohla víc než lékárník. Možná že máte v okolí
více možností než si myslíte. A kdyby náhodou ne, tak nasadit konopí! už je to légální (do 5
rostlin), a dělat masti! a číst knihy o bylinkách a dělat vývary! koupat se v nich! povařit a nechat
odpařovat na topení ať vaše dítě hezky dýchá a kůži nedráždí suchý vzduch! zkrátka, věřte
více sobě a buďte kreativní. Z kama si myslíte že to ty velké firmy tahají ty léčiva? natahají to z
přírody, dají vam tam konzervanty trochu parfumace (napíšou že to tam nedali), nalejí do umělé hmoty,
nalepí nálepku a je to... oni chcou taky jen prodávat, nebuďte bláhoví... ekzému zdar! je to naše
část :-) možná že váš dlouholetý společník jako můj. hodně štěstí na cestě

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

27. 11. 2010
23:20

taky jse řešili problém a našli jsme řešení

Reagovat

Jitka

27. 11. 2010
16:43

Dobrý den byla bych velice vděčná,kdybyste mi řekla jakou mast používáte,jak se tu o ní zmiňujete a
více info.děkuji moc

Reagovat

Denisa

8. 11. 2010
16:32

Dobrý den, OKG jsme také zkoušeli a malý měl z toho urputné průjmy a bolení, když to čtu, tak mě
čerti berou. Zkoušeli jsme toho opravdu hodně, tisíce a tisíce jen lítaly. Hodně se nám osvědčila
Linola feet, rychle hojí a celá řada je bezvadná. Na akutní ekzém se nám osvědčila Vitella Ictamo
pasta nebo Tanno Hermal Lotio - něco jako tekutý pudr. Rychle to stáhne zápal, pak se to zašupí a to už
stačí jen intenzivně promazávat, zezačátku promazávat něčím mastnějším a vitamínovím, jako
třeba Vitella vitamínová mast nebo Infadolan, Linola Feet, Indulona modrá. My promazáváme co dvě hodiny
a hlavně nepřestávat, když je to vyhojené. Malýmu je také 2,5 roku, tento rok už se nám to hodně
zlepšilo. Na opravu hrozný ekzém máme mast dělanou od Mgr. lékarníka - má to jako rodinné tajemství
- bez kortikoidů, je na bázi desinfekce a ničení mikrobů, může se používat tak měsíc, ale malý byl
po ní do tří dnů čistý. Někomu to zabere na pořád, nám po vysazení se zase něco udělalo, ale už
to není tak hrozný. Hlavně ji mám v ledničce v zasobě na co kdyby....bylo zase hůř. Můžu dát
kontakt. Také nám doporučil dávat do koupele jednu štamprličku jablečného octa - pořád, zarudnutí
mizelo před očima a používat na mytí kyselé mýdlo dětské Sebamed.

Reagovat

Přispějte do diskuze

Příspěvky mohou vkládat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se.

Vaše jméno
Obsah:
Obrázky:

Maximální velikost jednoho souboru je 2 MB.